slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Filtr
 • Wakacyjne życzenia

  wakacje 16Wakacji czas !

  Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzę,

  aby nadchodzące wakacje były radosne,

  ciekawe, słoneczne,

  a przede wszystkim bezpieczne,

  by sprzyjały zawieraniu nowych przyjaźni

  i poznawaniu ciekawych miejsc.

   

  Miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień

  oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

                                                           Dyrektor

                                                           Bajkowego Przedszkola Miejskiego

                                                          Dorota Stelmach

 • Misiaki w Wodociągach Miejskich

  Misiaki w Wodociągach Miejskich

  kropelkaW ramach realizacji zagadnień  dotyczących znaczenia wody w życiu człowieka przedszkolaki z grupy Misie wybrały się 22 czerwca 2016 r. na wycieczkę do Wodociągów Miejskich znajdujących się przy ul. Barwickiej w Chojnie. Po miejscach, w których pozyskuje się i uzdatnia wodę dostarczaną mieszkańcom naszego miasta oprowadzał dzieci Pan Janusz Góra pełniący funkcję Kierownika Działu  Wodociągów i Kanalizacji w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Chojnie.

 • Pożegnania nadszedł czas w grupie Smerfy

  Pożegnania nadszedł czas

  zakończenie przedszkolaDnia 22.06.2016r. siedmioro dzieci z grupy „Smerfy” pożegnało się z przedszkolem, koleżankami, kolegami i paniami podczas grupowej uroczystości. Na uroczystość zostali również zaproszeni rodzice tych dzieci.

 • Zakończenie roku w Pszczółkach

  Zakończenie roku w Pszczółkach

  zakończenie22 czerwca 2016 r. w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość „Pożegnania z przedszkolem”. Tego dnia już od rana dzieci oczekiwały swoich rodziców, żeby wspólnie z nimi świętować ten ważny w ich życiu moment – zakończenie pierwszego etapu edukacji. Część dzieci od września pójdzie do pierwszej klasy a kilkoro zmieni grupę przedszkolną. Uroczystość zaczęła się występem artystycznym, przedszkolaki już od dawna ćwiczyły śpiewanie piosenek i powtarzały teksty wierszyków, dlatego występ udał się bez żadnych „wpadek”. Następnie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola albo dyplomy udziału w życiu przedszkolnym. Po części oficjalnej przedszkolaki wyszły na plac zabaw gdzie pani fotograf zorganizowała profesjonalną sesje fotograficzną. Po zrobieniu zdjęć dzieci wróciły na salę, gdzie czekała na nich niespodzianka przyszykowana przez rodziców – pyszne, zimne lody. Dziękuję rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie w życie naszej grup. Dzieciom życzę udanych wakacji, radości, uśmiechu, zawarci wielu nowych przyjaźni i samych szóstek w szkole.

  M. Czerwonka

 • Zajęcia otwarte w Żabkach i w Biedronkach

  Zajęcia otwarte w Żabkach i w Biedronkach

  logopedia14 i 16 czerwca 2016r. dzieci z najmłodszych grup „Żabki” i „Biedronki” miały okazję pobawić się w przedszkolu wspólnie z rodzicami podczas zajęć logopedycznych. Maluchy bawiły się razem z „Pomponikiem” usprawniając pracę narządów artykulacyjnych i aparatu oddechowego.

 • Mama, tata i Misiaki

  Mama, tata i Misiaki

   Wiosna , wiosna dziś na łące . Dla mamy i taty będzie koncert.
    Niespodzianki dla Was mamy, więc serdecznie zapraszamy,
    aby uczcić Wasze Święto, tańcem , wierszem i piosenką.

  miś z kwiatamiSą takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie, na które czekają z wypiekami na twarzy i chciałyby bardzo, aby były najpiękniejszymi dniami w całym przedszkolnym roku. Dzień Mamy oraz nadchodzący Dzień Taty to niebywała okazja do obchodzenia obu świąt pod nazwą DZIEŃ RODZINY.

 • Wycieczka Pszczółek do Morynia

  Wycieczka Pszczółek do Morynia

  raczek14 czerwca 2016 roku dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Morynia. Od rana wyjazd stał pod znakiem zapytania, ponieważ pogoda była w tym dniu kapryśna.

 • Smerfy w Parku Dinozaurów

  Smerfy w Parku Dinozaurów

  dinozauryDnia 10.06.2016 r. dzieci z grupy „Smerfów” wraz ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę autokarową do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: zajęcie edukacyjne o dinozaurach, spacer ścieżką edukacyjną z licznymi modelami dinozaurów w naturalnej wielkości w otoczeniu pięknej przyrody.

 • Dzień Rodziny w Pszczółkach

  Dzień Rodziny w Pszczółkach

  dzień dziecka10 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00 w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość „Dnia Rodziny”. Najpierw dzieci zaśpiewały swoim rodzicom piosenki, powiedziały wierszyki i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.

 • Funkcjonariusz Straży Granicznej w Biedronkach

  Funkcjonariusz Straży Granicznej w Biedronkach

  straż granicznaDnia 08.06.2016r. grupę ,,Biedronki” odwiedziła mama Kai, pani Marta Ignar, która pracuje jako funkcjonariusz Straży Granicznej. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazje zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariusza straży.

 • Salon fryzjerski w Żabkach

  Salon fryzjerski w Żabkach

  fryzjerkaW środę 8 czerwca 2016 r. sala „Żabek” zamieniła się w mały salon fryzjerski. Tego dnia odwiedziła nas pani fryzjerka, która podzieliła się tajnikami swojego zawodu.

 • Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach

  Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach

  Kogucik7 czerwca 2016 r. dzieci z grup: Muchomorki i Pszczółki wybrały się   do Gospodarstwa Ekologicznego „Frykas” w Marwicach. Po przyjeździe na miejsce gospodarze serdecznie nas powitali i opowiedzieli o swoim gospodarstwie i pracy w nim. 

 • Kolejna wizyta Smerfów w bibliotece

  Kolejna wizyta Smerfów w bibliotece

  kasi- ksiWe wtorek 07 czerwca 2016 r. "Smerfy" odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich.

 • Festyn Rodzinny 2016 z udziałem przedszkolaków

  Festyn Rodzinny 2016 z udziałem przedszkolaków
   

  śpiewające dzieciW sobotę, 4.06.2016r. przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne na dużej scenie podczas Festynu Rodzinnego 2016 zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie.Zanim jednak rozpoczęły się występy Pan Burmistrz Adam Fedorowicz wręczył "Klucze do bram miasta" najmłodszym mieszkańcom Chojny, których reprezentowały nasze przedszkolaki: Marysia Szkuciak i Lena Padoł.

 • 40 – lecie przedszkola w Passow z udziałem Misiów

  40 – lecie przedszkola w Passow z udziałem Misiów

  dzieci1 czerwca 2016 r. dzieci z grupy Misie jako przedstawiciele Bajkowego Przedszkola Miejskiego wybrały się do Passow na uroczystość związaną z Jubileuszem 40-lecia tamtejszego przedszkola połączoną z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Gospodarzami spotkania były przedszkolaki z Przedszkola „Gänsblümchen" (Stokrotka) w Passow.

 • Święto Mamy i Taty w Biedronkach

  Święto Mamy i Taty w Biedronkach

  rodzinaWe wtorek 31 maja 2016 r. w sali "Biedronek" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dla każdego dziecka mama i tata to najważniejsze osoby.

 • Zakończenie III ogólnopolskiej akcji ,,Czysty Aniołek”

  Zakończenie III ogólnopolskiej akcji ,,Czysty Aniołek”

   

  Drodzy rodzice!!!

  kubek z pastąPragniemy poinformować, że wielkim powodzeniem zakończyła się III ogólnopolska akcja pt. ,,Czysty Aniołek”. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać mnóstwo środków czystości, a w szczególności: mydeł, past do zębów, szamponów, szczoteczek do zębów oraz ręcznik.

 • Święto Rodziny u „Smerfów”

  Święto Rodziny u „Smerfów”

  piknikWszyscy doskonale wiemy z jakim świętem kojarzą nam się daty: 26 maja, 01 czerwca oraz 23 czerwca. Te wspaniałe i wyjątkowe święta grupa „Smerfów” połączyła w jedną wspólną uroczystość pod hasłem: „Święto Rodziny”, która odbyła się 28 maja 2016 roku ,w plenerze, na terenie osiedla Barnkowo – plac zabaw.

 • Biedronki wśród dinozaurów

  Biedronki wśród dinozaurów

  dinozaur224 maja 2016r. dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Jest to miejsce z modelami dinozaurów naturalnej wielkości.

 • „Polska biega – Chojna biega” - 2016

  „Polska biega – Chojna biega” - 2016

  olimpiada 220 maja 2016r. o godzinie 1000 przedszkolaki z naszego przedszkola: Krasnale, Motylki, Smerfy, Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Polska Biega- Chojna biega". Inicjatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, która wzięła udział w akcji już po raz 12.

 • Pszczółki zwiedzają szkołę

  Pszczółki zwiedzają szkołę

  koz17 maja 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nr 2 w Chojnie. Głównym celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkiem szkolnym oraz nawiązanie pierwszych kontaktów z przyszłymi kolegami i wychowawczyniami.

 • Festyn rodzinny w grupie „Żabki”

  Festyn rodzinny w grupie „Żabki”

  dzieciakiW najmłodszej grupie „Żabki” święto Mamy i Taty wyjątkowo obchodziliśmy nie w sali przedszkolnej, ale na łonie natury, w gospodarstwie agroturystycznym w Czelinie. W czwartek 12 maja 2016 r. już od samego rana czuliśmy radosne oczekiwanie.

 • Wyprawa Misiaków do Czelina

  Wyprawa Misiaków do Czelina

  rentier11 maja 2016 r. dzieci z grupy Misie wybrały się do przepięknego miejsca jakim jest wioska lapońska w Czelinie. W tej wyprawie towarzyszyli nam rodzice lub dziadkowie naszych przedszkolaków.

 • Wycieczka Motylków do szkoły

  Wycieczka Motylków do szkoły

  pierwszakiDnia 10.05.2016r. „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego i były gośćmi klasy I d, której wychowawczynią jest Pani Monika Kowalczyk. Przedszkolaki wspólnie z pierwszakami wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego i zgodnie współdziałały podczas zabaw ruchowych i podczas ćwiczeń gimnastycznych. „Motylki” potrafiły szybko i sprawnie przebrać się w stroje sportowe a także zadbały o własne rzeczy, by ich nie zgubić.

 • Maluszki z grupy Biedronki w bibliotece

  Maluszki z grupy Biedronki w bibliotece

  kasi- ksiDnia 09.05.2016r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziły Miejską Bibliotekę w Chojnie. Była to pierwsza wizyta w tak ważnym dla dzieci miejscu.

 • Spotkanie z lekarzem

  Spotkanie z lekarzem

  lekarkaDnia 9 maja 2016r. gościliśmy w sali Smerfów mamę naszego kolegi Jasia - Panią Beatę, która z zawodu jest lekarzem internistą. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak ważne jest znaczenie zawodu lekarza dla zdrowia ludzi.

 • Dzień Ziemi 2016

  Dzień Ziemi 2016

  ekologia29 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi chcąc pogłębić wiedzę przyrodniczą oraz kształtować postawę ekologiczną. Dzieci są bacznymi obserwatorami wszystkiego, co się wokół nas dzieje, więc również mogą pomagać dorosłym w dbaniu o przyrodę.

 • Matematyka i fizyka na wesoło

  Matematyka i fizyka na wesoło

  matematykaDnia 27.04.2016r grupę "Słoneczek" odwiedziła Pani Ilona Budna, nauczycielka fizyki i matematyki. Pani Ilona starała się ukazać dzieciom matematykę oraz fizykę w formie zabawy, która umożliwia zgłębianie jej tajników w sposób najbardziej dla dzieci przyjemny i atrakcyjny.

 • Smerfy w szkole

  Smerfy w szkole

  kozDnia 26.04.2016r. dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. W szkole powitała dzieci pani Gabrysia – nauczycielka dzieci kl. I, która opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca i nauka w szkole.

 • Motylki sadzą kwiatki

  Motylki sadzą kwiatki

  ogrodniczka14 kwietnia 2016 r. dzieci z grupy „Motylki” poznały na czym polega praca w ogrodzie, dowiedziały się jak dbać o rośliny i jakich narzędzi do tego używać. Potem samodzielnie sadziły kwiatki.

 • Misie i Muchomorki na wystawie klocków LEGO

  Misie i Muchomorki na wystawie klocków LEGO

  lego

  W dniu 07.04.2016 r. przedszkolaki odwiedziły największą w Polsce wystawę edukacyjną budowli z klocków LEGO w Marcredo Center Szczecin. Organizatorzy podzielili teren wystawy na trzy strefy.

 • „Spóźniony słowik” w wykonaniu Misiów

  „Spóźniony słowik” w wykonaniu Misiów

  słowikNasze Misie postanowiły zrobić niespodziankę młodszym i starszym kolegom z przedszkola, a także swoim rodzicom i przygotowały wiosenne przedstawienie na podstawie wiersza ,,Spóźniony słowik” J. Tuwima. Dzieci popisały się umiejętnościami aktorskimi na najwyższym poziomie!

 • Zajęcia otwarte w Słoneczkach

  Zajęcia otwarte w Słoneczkach

  zajączek wielkanocny24 marca 2016 r. w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców pt. „Niespodzianka od zajączka Szarusia”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali zadania przesłane przez zajączka, wspólnie wymienialiśmy symbole wielkanocne, szukaliśmy ukrytych pisanek, rozwiązywaliśmy rebusy.

 • Olimpiada matematyczna dla starszych dzieci

  Olimpiada matematyczna dla starszych dzieci

  matematyka23 marca 2016 r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie odbyła się Olimpiada matematyczna. Oficjalnym mottem olimpiady było zdanie: Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział, podobnie, jak nie jest ważne w życiu triumfować ale zmagać się z zadaniami.

 • Olimpiada matematyczna dla dzieci młodszych

  Olimpiada matematyczna dla dzieci młodszych

  matematyka23 marca 2016 r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych: „Muchomorki”, „Misie”, „Żabki”, i „Biedronki” oraz oddziału integracyjnego „Krasnale” brały udział w olimpiadzie matematycznej „Zabawy matematyczne z zającem wielkanocnym”.

 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny

  marzanna 15W poniedziałek 21 marca 2016 roku przedszkolaki wspólnie świętowały nadejście pierwszego Dnia Wiosny. Od rana w przedszkolu było wesoło, kolorowo i wiosennie.

 • Wielkanocne spotkanie w Słoneczkach

  Wielkanocne spotkanie w Słoneczkach

  wielkanocDnia 17 marca 2016 grupa Słoneczek gościła dzieci wraz z paniami z zaprzyjaźnionego przedszkola Schlumpfhausen z Landin. Już od rana z niecierpliwością czekaliśmy na naszych gości by wspólnie z nimi poznać tradycje wielkanocne za równo w Polsce jak i w Niemczech.

 • Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  dentysta16 marca 2016 r. dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziły gabinet stomatologiczny w przychodni chojeńskiej „SALUS”. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, higienę jamy ustnej oraz pozbycie się lęku przed wizytą u stomatologa.

 • Wizyta Misiów w sklepie zoologicznym

  Wizyta Misiów w sklepie zoologicznym

  rybki16 marca 2016 r. Misie wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego sklepu zoologiczno aby „na własnej skórze” sprawdzić co kryje się za drzwiami takiego sklepu. Dzieci odwiedziły sklep zoologiczny ZOOLAND przy ul. Jagiellońskiej.

 • Zajęcia kulinarne w Motylkach

  Zajęcia kulinarne w Motylkach

  sałatka16.03.2016 r. dzieci z grupy „Motylki” z wielką ochotą i ogromnym zapałem zabrały się za przyrządzanie sałatki wiosennej. Sprawnie kroiły jajka, ogórki, paprykę, rzodkiewkę i szczypiorek, następnie dodały kukurydzę z puszki i odrobinę majonezu oraz sól i pieprz do smaku.

 • Wizyta Pszczółek w Miejskiej Bibliotece

  Wizyta Pszczółek w Miejskiej Bibliotece

  biblioteka14 marca 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

 • Motylki startują w konkursie

  Motylki startują w konkursie

  titanic2Dzieci z grupy „Motylki” zwiedziły 9 marca 2016 r. wystawę budowli z klocków LEGO. Organizatorzy tejże wystawy ogłosili konkurs, w którym grupa „Motylków” postanowiła wziąć udział.

 • Pszczółki i Motylki na wystawie klocków LEGO

  Pszczółki i Motylki na wystawie klocków LEGO

  lego09 marca 2016 r. Pszczółki i Motylki wybrały się do Szczecina na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę.

 • Wystawa najpiękniejszych palm

  Wystawa najpiękniejszych palm

  palmaWielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem, które jest poprzedzone Niedzielą Palmową. W naszych kościołach święcone są palmy – gałązki wierzbowe, gałązki bukszpanu, udekorowane kolorowymi kwiatkami, wycinankami, ziołami, kolorowymi piórkami.

 • Motylkowa palemka na szczęście

  Motylkowa palemka na szczęście

  palma 1Wielkanoc to radosne Święta a tradycją jest święcenie palm w Niedzielę Palmową. Kiedyś Palemki (rózgi wierzbowe, gałązki malin, porzeczek) ozdabiano kwiatkami, mchem, ziołami, kolorowymi piórkami.

 • "Titanic" Misiaków już gotowy

  "Titanic" Misiaków już gotowy

  titanicDzieci z grupy Misie przez cały ostatni tydzień bardzo ciężko pracowały nad makietą statku Titanic, którą aktualnie można podziwiać w przedszkolnej szatni. Do skonstruowania makiety popchnęła nas chęć udziału w konkursie dla szkół i przedszkoli pt. ,, Stwórz w dowolnej technice statek - TITANIC i wygraj sprzęt sportowy dla Szkoły lub Przedszkola” organizowanym przez wystawę klocków Lego w Szczecinie.

 • Motylki i Pszczółki na wycieczce w lesie

  Motylki i Pszczółki na wycieczce w lesie

  ptaki lasDnia 1 marca 2016r. „Motylki” i „Pszczółki” pojechały na wycieczkę do lasu i odwiedziły paśnik, który znajduje się na terenie Leśnictwa Grabowo w Nadleśnictwie Chojna. Pani Katarzyna Chwalińska – Specjalista Służby Leśnej – ciekawie opowiedziała dzieciom o tym, jak leśnicy pomagają zwierzętom i dokarmiają je w okresie zimy.

 • Akcja z nakrętkami

  Akcja z nakrętkami

  kwiatki2 Drodzy Rodzice chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w akcję z nakrętkami dla Piotrusia Wróbla (zebraliśmy już 8 worków nakrętek). Dziękujemy Panom ze Studia Filmowego RecFilm w Chojnie za pomoc w stworzeniu krótkiego filmiku ,,DZIEŃ DOBRY PIOTRUSIU”. W naszym przedszkolu pojawiła się również puszka, do której można wrzucać pieniążki z przeznaczeniem na leczenie chłopca. Liczymy na Państwa. Każda nawet najmniejsza pomoc przybliża Piotrusia do pokonania nowotworu złośliwego oczu.

  Z góry dziękujemy

  Oddział integracyjny

  ,,Krasnale”

 • Motylki z wizytą w Wodociągach Miejskich

  Motylki z wizytą w Wodociągach Miejskich

  kropelkaDnia 23.02.2016r. dzieci z grupy „Motylki” zwiedziły budynek Wodociągów Miejskich w Chojnie. Osobą, która oprowadzała dzieci był Pan inż. Janusz Góra – Kierownik Działu Wodociągów i Kanalizacji w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Chojnie.

 • XII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

   

  Droga pani Zimo

  sypnij dużo śniegu,

  żeby nam saneczki
  nie ustały w biegu.

  ZNIChociaż tegoroczna zima poskąpiła nam białego puchu, to i tak poczuliśmy klimat prawdziwej zimy. Stało się to podczas XII już Gminnej Zimowej Olimpiady Przedszkolaków.

 • Zimowa Olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  Zimowa Olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  olimp 1Dnia 19.02.2016r. w naszym przedszkolu odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków. W tej uroczystości uczestniczyły dzieci z grupy: Muchomorki, Misie, Krasnale, Słoneczka, Żabki i Biedronki.

 • Motylki odwiedzają bibliotekę

  Motylki odwiedzają bibliotekę

  bibliotekaWszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Książka dostarcza niezbędnych informacji z różnych dziedzin, poszerza nasze horyzonty, jest niezastąpionym lekarstwem na nudę i ucieczką od rzeczywistości w świat przygód i szczęścia.

 • Owocowa uczta u Smerfów

  Owocowa uczta u Smerfów

  smerf z truskawkąW ostatnim dniu ferii kilkoro dzieci, które uczęszczały do przedszkola przygotowały w swojej sali owocową ucztę. Dzieci przyniosły tego dnia różne owoce.

 • Wizyta pracowników Urzędu Transportu Kolejowego

  Wizyta pracowników Urzędu Transportu Kolejowego

  pociągDnia 05-go lutego 2016 r. w naszym przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie. Przyjechali do nas pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego i Straży Ochrony Kolei aby przeprowadzić prelekcję na temat bezpiecznych zachowań na przejściu kolejowym, na peronach i w pociągu.

 • „Bałwankowa - rodzina"

  „Bałwankowa - rodzina"

  balbałZima to ulubiona pora roku dzieci z grupy IV Smerfów. Obecna aura nie sprzyja zabawom na śniegu.

 • Spotkanie z babcią i dziadkiem w Żabkach

  Spotkanie z babcią i dziadkiem w Żabkach

  kas ba22 stycznia 2016 r. dzieci z gr. "Żabki" zaprosiły do przedszkola ukochane Babcie i ukochanych Dziadków. Licznie zebrani goście z radością gromkimi brawami oklaskiwali występy swoich wnucząt.

 • "Kocham Babcię - kocham Dziadka"

  "Kocham Babcię - kocham Dziadka"

  anka bbbb22 stycznia 2016r. był dniem niezwykłym - pełnym uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i dumy nie tylko dla dzieci z grupy Smerfów ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. W tym dniu dzieci gościły w swojej sali kochane babcie dziadków z okazji ich święta.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie V

  Dzień Babci i Dziadka w grupie V

  babunia i dziadzio21 stycznia 2016r. w grupie „Motylki” obchodziliśmy już po raz trzeci wyjątkowe święto. Dzieci wraz z paniami i z pomocą rodziców zorganizowały spotkanie, na które licznie przybyli zaproszeni goście – Kochane Babcie i Dziadkowie.

 • Święto Babci i Dziadka w grupie Misie

  Święto Babci i Dziadka w grupie Misie

  „Babci i dziadka, przyznać to trzeba,

  każdemu dziecku w życiu potrzeba.

  Znana to para, bardzo kochana.

  Przez wszystkie dzieci jest szanowana.”

  dddd21 stycznia 2016 r. najważniejszym punktem dnia w grupie Misie były odwiedziny babć i dziadków. Frekwencja, jak co roku dopisała.

 • Święto Babci i Dziadka w Biedronkach

  Święto Babci i Dziadka w Biedronkach

  babcia i dz.Dnia 19.01.2016r. w grupie ,,Biedronki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki.

 • Bal Karnawałowy 2016

  Bal Karnawałowy 2016

  bal przebW styczniowy czwartek (14.01.2016 r.), w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który wszyscy tak długo czekaliśmy! Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce.

 • Podziękowania od serca do serca

  Podziękowania od serca do serca

  serceNasze wspólne kolędowanie minęło jak chwila. Godziny przygotowań, mnóstwo życzliwości i wsparcia, kilkadziesiąt minut pięknych dźwięków.

 • Zajęcia kółka sportowego zakończone

  Zajęcia kółka sportowego zakończone

  gimnastyka   Od września do grudnia 2015 r. odbywały się w przedszkolu zajęcia sportowe dla chętnych dzieci. Brały w nich udział dzieci 5-6 letnie z naszego przedszkola.

 • Zaproszenie na koncert "Od serca do serca"

  Zaproszenie na koncert

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców

  na koncert charytatywny pt. „Od serca do serca”,

  który odbędzie się w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie

  6 stycznia 2016 r. o godz. 1530.

   

   {pgslideshow id=485|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

  W tym roku kolędowanie chcemy połączyć ze zbiórką na leczenie i rehabilitację po operacji serca dla Laury Skalskiej. Laura urodziła się z niewielką częścią serca. Przeszła kilka operacji, a teraz wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Kolędy i pastorałki wykonają dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci i młodzież ze wszystkich szkół naszego miasta.

 • Spotkanie bożonarodzeniowe w Słoneczkach

  Spotkanie bożonarodzeniowe w Słoneczkach

  boże narodzenie21.XII.2015 r. dzieci z grupy Słoneczka zaprosiły swoich najbliższych na "Jasełka". W przygotowaniach do uroczystości brali udział również rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje.

 • Wigilia w grupie Pszczółki

  Wigilia w grupie Pszczółki

  wigilia 121 grudnia 2015 roku to był dzień wigilijny w grupie Pszczółki. Świąteczny nastrój czuć było już od rana.

 • Góra Grosza 2015 zakończona

  Góra Grosza 2015

  iza góraW dniach od 24 listopada do 6 grudnia 2015 r. przeprowadziliśmy na terenie naszego przedszkola zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Grosze zbierane były codziennie przez nauczycielki poszczególnych grup i wychowanków.

 • Stowarzyszenie "Złoty Wiek"

  logo png 400PODZIĘKOWANIE

   

  Dyrekcja, pracownicy, rodzice oraz dzieci
  z Bajkowego Przedszkola w Chojnie
  dziękują

  Szczecińskiemu Stowarzyszeniu „Złoty Wiek”

  za przekazanie jabłek.

   

 • Jasełka w Misiach

  Jasełka w Misiach

  Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zaświeci
  siądziemy wszyscy przy stole,
  rodzice, krewni i dzieci.
  Zaczniemy od opłatka i od życzeń dla każdego.
  Zdrowia, radości, szczęścia, wszystkiego najlepszego

  dddddOkres przedświąteczny sprzyja organizowaniu spotkań w gronie rodzinnym, uroczystości związanych z tradycją bożonarodzeniową. W tym czasie chcemy być lepsi, otworzyć się na potrzeby innych, pomagać i uprzyjemnić czas najbliższym.

 • Jasełka w Motylkach

  Jasełka w Motylkach

  jasełka II17 grudnia 2015 r. w grupie „Motylki” odbyło się „Spotkanie Jasełkowe”. Występy poprzedzone były starannymi przygotowaniami.

 • Bożonarodzeniowy koncert w Biedronkach

  Bożonarodzeniowy koncert w Biedronkach

  aaaaaDnia 17.12.2015r. w grupie ,,Biedronki" odbyła się uroczysta wigilia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na wigilię przybyli rodzice.

 • Spotkanie wigilijne w „Żabkach”

   

  Spotkanie wigilijne w „Żabkach”

   

  aa aaMiesiąc grudzień kojarzy nam się z przygotowywaniem do świąt, porządkowaniem, dekorowaniem. Tak też działo się w naszej grupie.

 • „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  aniołekZ okazji Świat Bożego Narodzenia w grupie Smerfów dnia 15 grudnia 2015 r. odbyła się wieczerza wigilijna z udziałem rodziców. W tym dniu sala zmieniła swój wygląd.

 • Najpiękniejsze Anioły Szczęścia

  Najpiękniejsze Anioły Szczęścia

  aniołekW naszym przedszkolu jeszcze w listopadzie został ogłoszony konkurs na Najpiękniejsze Anioły Szczęścia. W konkursie mogły brać udział dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola.

 • Pożegnalne zabawy z Panią Jesienią

  Pożegnalne zabawy z Panią Jesienią

  jesi me09.12.2015 r. w grupie Smerfów odbyły się zabawy o tematyce jesiennej. Gośćmi były dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Landin wraz ze swoimi paniami.

 • Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

  Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

  mikołajki4 grudnia 2015 r. do Bajkowego Przedszkola zawitał św. Mikołaj z Aniołem i pomocnikami. Przybycie Mikołaja sprawiło dzieciom wiele radości.

 • Dzień Górnika w Biedronkach i w Żabkach

  Dzień Górnika w Biedronkach i w Żabkach

  gornik4 grudnia 2015 r. w Dzień Barbórki i Święta Górników grupy: ,,Biedronki" i ,,Żabki" odwiedził Pan Bogdan Szeremeta, były górnik węgla kamiennego w Rybniku. Nasz gość jest emerytem od pięciu lat i obecnie mieszka w naszej okolicy.

 • Przedstawienie „Na straganie” dla rodziców

  Przedstawienie „Na straganie” dla rodziców

  warzywa03 grudnia 2015 dzieci z grupy Pszczółki zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie pt. "Na straganie".

 • Warsztaty techniczno – plastyczne w Pszczółkach

  Warsztaty techniczno – plastyczne w Pszczółkach

  aniołek z papieru03 grudnia 2015 roku o godzinie 15.00 rodzice z dziećmi zebrali się w przedszkolu na warsztatach techniczno –plastycznych. Temat warsztatów brzmiał „Papierowe ozdoby na choinkę”.

 • Andrzejkowe wróżby w Misiach

  Andrzejkowe wróżby w Misiach

  andrzej - aga,,Czary - mary, hokus - pokus…” - tymi słowami Misie rozpoczęły swoją Zabawę Andrzejkową, która odbyła się w poniedziałek -30 listopada 2015 r.. Tego dnia, w naszej sali zamiast pani zagościła tajemnicza wróżka.

 • Andrzejki 2015 w grupie Żabki

  Andrzejki w grupie "Żabki"

  andrzejki-monikaW dniu 30 listopada 2015 r. obchodzimy imieniny Andrzeja. Tego dnia przypadają także tzw. Andrzejki.

 • Wróżby andrzejkowe w Pszczółkach

  Wróżby andrzejkowe w Pszczółkach

  karolaJak obyczaj każe w andrzejki wróżą sobie nawet najmłodsi nasi milusińscy. Pszczółki również poznały magię wróżb i czarów 30 listopada 2015 r..

 • Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfów

  Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfów

  andrze27.11.2015 r. już od samego rana w grupie zapanował prawdziwie tajemniczy nastrój. Salę ozdabiały balony, papierowe duszki i zapalone lampiony, wykonane przez dzieci.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w II grupie

  Światowy Dzień Pluszowego Misia w II grupie

  Miś jest mały i puchaty,
  mis jest fajny i kudłaty,
  miś jest gruby jak ta kula,
  misia zawsze się przytula.

  Lecz czasami też tak bywa
  że się o nim zapomina.
  A więc wezmę misia czule
  i do siebie go przytulę.

  misssTrudno w to uwierzyć ale jedna z najpopularniejszych na świecie dziecięcych zabawek ma już 113 lat. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek moda na pluszowe misie nie przemija.

 • Premiera przedstawienia w Pszczółkach

  Premiera przedstawienia w Pszczółkach

  straganDnia 23 listopada 2015 r. „Pszczółki” zaprosiły młodszych kolegów z grup: Żabki, Biedronki, Misie i Krasnale na przedstawienie „Na straganie” wg wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule. Od miesiąca starszaki przygotowywały się do dnia premiery przedstawienia, robiły dekoracje, szykowały pacynki i warzywne maski.

 • Warsztaty teatralne za nami

  Warsztaty teatralne za nami

  meksykanin18 listopada 2015 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Dziecięce Studio Teatralne pana Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina pt. "Sancho i Pancho jako Mexico - Polaco".

 • Owocowe chipsy

  Owocowe chipsy

  bananaDzieci z grupy "Słoneczka" w każdą owocową środę zajadają się pysznymi owocami. Słoneczka z wilczym apetytem zajadają owoce, które właśnie podczas jednego z takich dni wykorzystały, aby przygotować tak lubiane przez wszystkie dzieci chipsy.

 • Spotkanie z policjantem w Biedronkach

  Spotkanie z policjantem w Biedronkach

  poli -saDnia 10.11.2015r. dzieci z grupy „Biedronki” odwiedził pan policjant, Marcin Wysocki – tatuś Kubusia. Dzieci serdecznie powitały gościa i z wielkim zainteresowaniem słuchały zagadnień dotyczących bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

 • Pasowanie w Słoneczkach

  Pasowanie w Słoneczkach

  słon - ankaDnia 10.11.2015 r. w grupie "Słoneczek" odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Do tego święta dzieci bardzo dzielnie się przygotowywały .

 • Wizyta pani stomatolog w Biedronkach

  Wizyta pani stomatolog w Biedronkach

  zębyDnia 06.11.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziła pani stomatolog Justyna Kołodziej - mama Milenki. Po śniadaniu dzieci myły ząbki pod okiem specjalisty.

 • Wycieczka Pszczółek i Motylków Szlakiem Pamięci Narodowej

  Wycieczka Pszczółek i Motylków Szlakiem Pamięci Narodowej

  znicz iza4 listopada 2015 r. my, „Pszczółki” i „Motylki” wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem Pamięci Narodowej”. Pierwszem miejscem, które odwiedziliśmy był Pomnik Sapera w Gozdowicach, pod którym zapaliliśmy znicze.

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

  strażak3 listopada 2015 r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie rozstrzygnął się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”. Na konkurs spłynęły 23 prace plastyczne z trzech grup przedszkolnych: grupa I „Muchomorki”, grupa II „Misie” oraz grupa V „Motylki”.

 • Słoneczka w Ogólnopolskim Konkursie

  Słoneczka w Ogólnopolskim Konkursie

  kukielka izaW październiku dzieci z grupy "Słoneczek" wraz z nauczycielkami przystąpiły do II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Łyżka łyżce powiedziała jaką bajkę dziś widziała" pod hasłem "Bajkowi przyjaciele". Zadaniem dzieci i nauczycielek było wykonanie kukiełek wykorzystując drewniane akcesoria kuchenne, do ulubionej bajki, wiersza lub stworzyć nową postać i nadać jej imię.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie I Muchomorki

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie I Muchomorki

  Muchomor29 października 2015 roku w grupie I „Muchomorki” odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dziesiątka nowych muchomorków złożyła ślubowanie i została oficjalnie przyjęta do grona przedszkolaków.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki

  żabka 129 października 2015 r. był ważnym dniem dla dzieci z grupy „Żabki”. To właśnie wtedy nasze maluszki zostały prawdziwymi przedszkolakami.

 • Wizyta pani leśnik w Biedronkach

  Wizyta pani leśnik w Biedronkach

  jesi -sabinaDnia 28.10.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziła pani leśniczy Katarzyna Chwalińska z Nadleśnictwa w Chojnie. Na zajęcia przyniosła dzieciom wiele ciekawych ilustracji, a także rekwizyty: lornetkę, czapkę, poroże jelenia i sarny, kły dzika, a także skarby lasu: kasztany, żołędzie, jarzębinę, orzechy laskowe, które dzieci sprawnie posegregowały.

 • Wizyta leśnika w Krasnalach

  Wizyta leśnika w Krasnalach

  grzyby 2Dnia 28-go października 2015 r. gościliśmy w naszej grupie panią Katarzynę Chwalińską z Nadleśnictwa Chojna. Pani Kasia zapoznała nasze dzieci z pracą leśniczego, a także opowiedziała o lesie i zwierzętach tam żyjących. Na pięknych ilustracjach przedstawiła takie zwierzęta, jak: sarna, jeleń, dzik oraz przyniosła ze sobą szable dzika, poroże jelenia i sarny. Pani Kasia przyniosła także ze sobą dary lasu (kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę), które potem dzieci bardzo sprytnie segregowały. Podczas prelekcji dzieci poznały także gatunki i rodzaje grzybów, które jesienią można spotkać w lesie i na pięknej makiecie wkładały do koszyka grzyby jadalne (borowiki, kurki) a na trawkę grzyby trujące (muchomory). Z zadaniem dzieci poradziły sobie świetnie. Krasnale dowiedziały się także jakie urządzenia i w jaki sposób mierzy się wielkość drzewa. Dużą atrakcję dla dzieci stanowiła lornetka, przez którą dzieci mogły popatrzeć. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodycze i maskotki. To była naprawdę bardzo pouczająca lekcja przyrody, za którą serdecznie dziękujemy.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=444|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Halloween w Motylkach

  Halloween w Motylkach

  halowin28 października 2015r. dzieci z grupy „Motylki” wraz ze swoim gościem – Panią Agnieszką Bekierską - świętowały HALLOWEEN. Pokazanie przedszkolakom zwyczajów związanych z Halloween to doskonały sposób na naukę języka angielskiego oraz zapoznanie dzieci z elementami kultury krajów anglosaskich.

 • Uroczyste pasowanie na Biedroneczkę

  Uroczyste pasowanie na Biedroneczkę

  biedr - kasia g.Dnia 23.10.2015r. w grupie VI ,,Biedronki" odbyła się Uroczystość Pasowania na ,,Przedszkolaka". Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, zatańczyły jesienny taniec.

 • Zajęcia z języka angielskiego w Motylkach

  Zajęcia z języka angielskiego w Motylkach

  lejmanW dniach 15 i 22 października 2015r. w grupie „Motylki” gościła Pani Agnieszka Bekierska, która jest PREZESEM STOWARZYSZENIA LUDZI Z INICJATYWĄ „DZIAŁAJ”, a prywatnie jest mamą naszej Aleksandry. Pani Agnieszka, jako Prezes w/w stowarzyszenia, zachęca wszystkich wokół do aktywnych działań na rzecz lokalnej społeczności a także sama inicjuje współpracę na rzecz dobra wspólnego.

 • Specjalista Służby Leśnej w Motylkach

  Specjalista Służby Leśnej w Motylkach

  drzewo jesieńDnia 21.10.2015r. w grupie „Motylki” gościła Pani Katarzyna Chwalińska, która jest pracownikiem Nadleśnictwa w Chojnie. Na zajęcia przyniosła dzieciom wiele ciekawych ilustracji, planszę lasu, figurki zwierząt, ogromne puzzle oraz kosz wraz z sylwetami grzybów, które dzieci miały za zadanie posegregować na jadalne i niejadalne.

 • Pasowanie na starszaka w Pszczółkach

  Pasowanie na starszaka w Pszczółkach

  pszczołaŚroda, 21 października 2015 roku to ważny dzień w życiu dzieci z grupy Pszczółki. Tego dnia przedszkolaki  z tej grupy, w obecności swoich rodziców i bliskich, zostały  pasowane przez panią dyrektor Dorotę Stelmach na „Starszaki”.

 • Muchomorki w odwiedzinach u przyjaciół z Landin

  Muchomorki w odwiedzinach u przyjaciół z Landin

  jesień 113 października 2015 roku dzieci z grupy I „Muchomorki” pojechały na „Jesienny festyn” w odwiedziny do przedszkolaków z niemieckiego przedszkola Kita „Schlumpfhausen” z Landin. Było to kolejne spotkanie, które miało na celu poznanie obyczajów i kultury naszych sąsiadów, a także kształtowania u dzieci tolerancji wobec innych narodowości.

 • Motylki i Pszczółki na wycieczce w Glinnej

  Motylki i Pszczółki na wycieczce w Glinnej

  wiewiorka - jolkaDnia 12.10.2015r. dzieci z grup „Motylki” i „Pszczółki” wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej. Pomimo porannego przymrozku pogoda dopisała.

 • Święto ziemniaka

  Święto ziemniaka

  ziemniakJesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Dnia 09.10.2015r wszystkie przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych podczas obchodów „Święta ziemniaka”.

 • Owocowe szaszłyki w Motylkach

  Owocowe szaszłyki w Motylkach

  owoce 11Każdy czwartek w grupie „Motylków” jest czwartkiem owocowym. Dzieci w tym dniu przynoszą do przedszkola owoce i chętnie je wspólnie zjadają.

 • Pasowanie na młodszego i starszego Krasnala

  Pasowanie na młodszego i starszego Krasnala

  krasnal MARYSIADnia 07.10.2015r. w grupie Krasnali odbyła się uroczystość pasowania na Krasnala. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym pt.,, Grzeczne słówka” . Na początku wesołą piosenką przywitały swoich rodziców wysyłając im mnóstwo całusków. Następnie pięknie wyrecytowały wiersz o przedszkolu, a potem zaśpiewały i zatańczyły układ do piosenki pt.,, My jesteśmy krasnoludki…” Po gromkich brawach nadszedł czas na prezentację wierszyka o grzecznych, czarodziejskich słowach i piosenkę ,,Grzeczne słówka”. Następnie wszystkie przedszkolaki z podniesionymi palcami złożyły przyrzeczenie, że nie będą płakać, że będą wszystko zjadać z talerzyka i sprzątać zabawki. Na znak przyjęcia nowych Krasnali do naszej grupy dzieci zostały pasowane dużym ołówkiem i otrzymały wesołe słoneczka. Pozostali zostali pasowani w taki sam sposób lecz na starszych Krasnali. Po występach zaproszono wszystkie dzieci i rodziców na torta. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, najważniejsze, że dzieci wyszły z sali z uśmiechem na twarzy.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=437|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Kolejowe ABC

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Kolejowe ABC

   

  pociągDnia 06.10.2015r. dzieci z grupy Krasnale dowiedziały się, że ich praca , równocześnie z 9 innymi pracami z całej Polskie wygrała konkurs plastyczny ,,Przedszkolaki bezpieczne dzieciaki- kolej na pociąg”. Otrzymaliśmy informację od organizatorów, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • Wizyta policjanta w III grupie

  Wizyta policjanta w III grupie

  poli -sa6.10.2015r. najważniejszym wydarzeniem w grupie Krasnali była wizyta pani policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Pani Ania rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Mówiła również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z Krasnali nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

  J. Jaszczyszyn

  {pgslideshow id=439|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Misie i Muchomorki w sadzie

  Misie i Muchomorki w sadzie

  jabłkoDnia 05.10.2015r. Muchomorki i Misie wybrały się na wycieczkę do sadu w Trzcińsku Zdroju. Przewodnikiem naszej wycieczki był wieloletni pracownik sadu, który przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat pracy w sadzie.

 • Udział Krasnali w konkursie plastycznym

  Udział Krasnali w konkursie plastycznym

  pociągDzieci z grupy III Krasnale wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym-Kolejowe ABC. Głównym cel konkursu to skierowanie uwagi dzieci na bezpieczne zasady poruszania się w pobliżu czynnych linii kolejowych poprzez zabawę, wykorzystanie wyobraźni i oryginalnych pomysłów małych twórców. Dzieci wykonały przepiękną , przestrzenną prace, na której był oznakowany, bezpieczny przejazd kolejowy, chodnik po których szły dzieci, droga z samochodami, osiedle mieszkaniowe i parking dla samochodów. Oczywiście po torach kolejowych jechał pociąg towarowy z węglem. Co prawda pracę tę robiliśmy trzy dni, ale się opłacało. Teraz czekamy na wynik konkursu, bo nagrody są atrakcyjne.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=434|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Muchomorki i Misie na wycieczce w lesie

  Muchomorki i Misie na wycieczce w lesie

  las22 września 2015 r. dzieci z grupy I „Muchomorki” i II „Misie” pojechały na wycieczkę do lasu w okolice Godkowa. Nie była to zwykła wycieczka, ponieważ spotkały się tam z dziećmi z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez panią Patrycję Kalarus.

 • Ciekawa wizyta w Muchomorkach

  Ciekawa wizyta w Muchomorkach

  policjantkaDnia 18.09.2015r na zajęcia do grupy „Muchomorki” została zaproszona pani policjantka z Komisariatu Policji w Chojnie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat „Bezpieczeństwa na drodze” oraz chętnie uczestniczyły w zajęciach i odpowiadały na pytania.

 • Światowy Dzień Przedszkolaka w grupie „Smerfów”

  Światowy Dzień Przedszkolaka w grupie „Smerfów”

  smerfy jolka18 września 2015r. w grupie „Smerfów” odbyła się uroczystość „Pasowania na Smerfa" połączona ze Światowym Dniem Przedszkolaka, który przypada dnia 20 września. Podczas uroczystości ośmioro dzieci zostało przyjętych do grona „Smerfów”.

 • Wycieczka do Glinnej

  Wycieczka do Glinnej

  ogrodW dniu 16.09.2015r. dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka udały się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. W ramach edukacji przyrodniczej dzieci odbyły spacer po ogrodzie, poznały ciekawe gatunki drzew i krzewów, których nie można spotkać w naszych parkach.

 • Pierwsza wycieczka Biedronek

  Pierwsza wycieczka Biedronek

  lasDnia 14.09.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do lasu. Podczas wycieczki oglądały i podziwiały piękno lasu.

 • Powitanie nowych Krasnoludków w oddziale integracyjnym

  Powitanie nowych Krasnoludków w oddziale integracyjnym 

  krasnal MARYSIAOd 1-go września 2015 r. do naszego oddziału przybyło pięcioro nowych przedszkolaków. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy nowych dzieci, martwiąc się jedynie tym, że będą na pewno płakać. Ale okazało się, że dzieci przyszły już pierwszego dnia uśmiechnięte i radosne. Poprzez wspólne zabawy bardzo szybko zintegrowały się z naszą grupą. Dziewczynki zaczęły bawić się w kuchni, sklepie a także w kąciku fryzjerskim a chłopiec zajął się oczywiście zabawą samochodami. Nawet, jak na pierwszy dzień bardzo ładnie zjadły posiłki. Nowe przedszkolaki bardzo chętnie bawiły się, śpiewały piosenki, uczyły się zabaw paluszkowych, rymowanek. Można powiedzieć, że adaptacja dzieci przeszła bardzo pozytywnie prawdopodobnie dlatego, że dzieci te w lipcu uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych organizowanych w naszej grupie. Cieszymy się, że nasz oddział integracyjny został wzbogacony o twórcze, aktywne i pogodne przedszkolaki.

  E. Myszogląd

 • Serdecznie witamy po wakacjach

  Serdecznie witamy po wakacjach ! 

   

   

  Rozpoczynamy nowy rok pracy w naszym przedszkolu.

   

  dzień dzieckaZ radością witamy wszystkie dzieci i rodziców po wakacyjnej przerwie, a szczególnie nowych przedszkolaków. Jesteśmy przekonani, że nowy rok szkolny 2015/16 będzie pełen uśmiechu, zabawy, niezapomnianych przygód i wspaniałych przeżyć.

 • Krasnale na wycieczce w Radziczu

  Krasnale na wycieczce w Radziczu

  jazda konnaDnia 04.07.2015r. dzieci z grupy Krasnale wraz ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę do Rancza Radzicz. W Radziczu dzieci miały możliwość przejażdżki konno z czego bardzo chętnie skorzystały. Były takie dzieci, które chciały pokonać konno kilka okrążeń oraz takie, które bały się wsiąść na konia, ale za niewielką namową to uczyniły. Potem dzieci uczestniczyły w lekcji przyrody poprowadzonej przez leśniczego pracującego w Nadleśnictwie Różańsko. Podczas lekcji poszerzyły swoją wiedzę na temat zwierząt mieszkających w lesie i rosnących tam drzew. Następnie spacerowaliśmy po Ranczu, podziwialiśmy przyrodę, biegaliśmy boso po zroszonej trawie aż w końcu poszliśmy się posilić. Po pysznym obiadku były lody, a następnie rodzice wspólnie z dziećmi oglądali prezentację dotyczącą przebiegu pracy naszego oddziału wraz ze wszystkimi spotkaniami integracyjnymi i wycieczkami. Było tego naprawdę dużo. Zadowoleni i troszeczkę zmęczeni wyprawą wróciliśmy szczęśliwie do Chojny.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=428|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Taty u „Smerfów”

   

  Dzień Taty u „Smerfów” pod hasłem „Dziękujemy Tatusiu”

  tataWe wtorek 23.06.2015r. w grupie „Smerfów” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Taty. Dzieci zaprosiły swoich tatusiów do sali.

 • Zakończenie roku w Krasnalach

  Zakończenie roku w Krasnalach

  zakończenieDnia 23.06.2015r. grupa Krasnale miała wielką uroczystość zakończenia przedszkola. Pięcioro dzieci już od września pójdzie do pierwsze klasy szkoły podstawowej. Dzieci zaprosiły na uroczystość panią dyrektor, rodziców i specjalistów pracujących w oddziale. Przedszkolaki przedstawiły piękna inscenizację pt. „Dzień uśmiechu”, śpiewały piosenki oraz mówiły wierszyk. Na zakończenie przedstawienia młodsze Krasnale podarowały dzieciom piękne wiązanki kwiatów. Panie wychowawczynie przekazały dzieciom dyplomy a kierownik projektu pani Dorota Stelmach obdarowała dzieci prezentami, zakupionymi w ramach projektu „Pomóż mi, a będę miał równy start”. Na zakończenie uroczystości rodzice podziękowali za pracę z ich pociechami i wszyscy z wielką ochotą skosztowali pysznego tortu.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=427|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Biedronki w ZOO

  Biedronki w ZOO

  zo eberDnia 18.06.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się wraz z rodzicami na wycieczkę do ZOO w Eberswalde. Podczas wycieczki obserwowały zwierzęta egzotyczne, a także słuchały ciekawostek przekazywanych przez panią przewodnik.

 • Krasnale w Muzeum Techniki

  Krasnale w Muzeum Techniki

  samochódDnia 17.06.2015r. dzieci z grupy Krasnale udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Techniki do Szczecina. W muzeum zapoznały się z bardzo starymi modelami samochodów, motocykli, autobusów i tramwajów. Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o poszczególnych modelach pojazdów, ale najlepsze było to, że dzieci mogły wchodzić do większości pojazdów, oglądać z bardzo bliska, dotykać a w końcu pokierować. Dzieci mogły także skorzystać z pobytu na symulatorze tramwajowym i poczuć się jakby naprawdę kierowały tramwajem. Potem Krasnale uczestniczyły w zajęciach muzycznych prowadzonych przez instruktora, co zdecydowanie korzystnie wpłynęło na ich samopoczucie i zintegrowało grupę. Byliśmy także na znajdującym się na terenie Muzeum Techniki placu zabaw, co jeszcze bardziej umiliło pobyt dzieciom w Szczecinie. Zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=426|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Muchomorki w Wiosce Lapońskiej

  Muchomorki w Wiosce Lapońskiej

  rentierDnia 13.06.2015r. dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do Wioski Lapońskiej w Czelinie. Dzieci miały możliwość zobaczenia tam takich zwierząt jak: czarne owce, tchórzofretki, szopa pracza, wiewiórki, renifery, strusie, daniele i dziki.

 • Kolejny występ naszych chórzystów

  Kolejny występ naszych chórzystów

  c -sabaDnia 12.06.2015r. mali chórzyści kolejny raz mieli możliwość zaśpiewać w Chojnie. Tym razem wystąpiliśmy na osiedlu Lotnisko.

 • Uroczyste nadanie nazwy naszemu przedszkolu

  Uroczyste nadanie nazwy naszemu przedszkolu

  logo png 400Data 12.06.2015 r. wpisała się na stałe w historię naszego przedszkola, gdyż tego dnia odbyła się w naszej placówce szczególna uroczystość - Przedszkolu Miejskiemu w Chojnie nadano nazwę „BAJKOWE PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W CHOJNIE”. O wyborze imienia zadecydowali przede wszystkim nasi wychowankowie, ale również rodzice i personel przedszkola, w zorganizowanym specjalnie na tę okazję plebiscycie.

 • Konkurs piosenki anglojęzycznej

  Konkurs piosenki anglojęzycznej

  spiewajaDzieciDnia 8.06.2015r. dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, brały udział w konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs był organizowany przez chojeńskie Gimnazjum.

 • Śpiewające gwiazdki na dniach Chojny

  Śpiewające gwiazdki na dniach Chojny

  c -sabaDnia 6.06.2015r. dzieci z chóru „Śpiewające gwiazdki” miały wielki zaszczyt zaprezentować się na scenie podczas dni naszego miasta. Przedszkolaki swoim występem otwierały drugi dzień muzycznych szaleństw.

 • Krasnale w berlińskim Legolandzie

  Krasnale w berlińskim Legolandzie

  legoDnia 06.06.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę do Legolandu. Podobało nam się już od samego wejścia, kiedy dzieci ujrzały ogromną żyrafę zbudowaną z klocków lego. Dzieci mogły dowolnie budować ulubione pojazdy, zwierzęta z klocków lego a także korzystać z wielu atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się karuzela, którą siedzący napędzali za pomocą pedał i w zależności od szybkości pedałowania karuzela podnosiła się do góry albo spadała na dół. Kolejną, wielką atrakcja był przejazd kolejką w ciemnym tunelu, gdzie można było zobaczyć przeróżne, poruszające się nagle postacie ludzi i zwierząt. Ale jednak najwięcej emocji wzbudziła bajka 4D o klockach lego. Dzieci śmiały się, piszczały, łapały zwierzęta w powietrzu. Było dużo śmiechu i radości. Na ostatnim piętrze mogliśmy obejrzeć większość zabytków Berlina zbudowanych z 200 000 tysięcy klocków lego, co wzbudziło w dzieciach wielkie zainteresowanie. Był także czas wolny, który dzieci spędzały przeważnie na zabawie w ,,małpim gaju”. Odwiedziliśmy także sklepik, w którym mogły zakupić sobie pamiątkę z pobytu w Legolandzie. Potem udaliśmy się na pyszny obiadek. Posileni i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=417|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rodzice – dzieciom

  Rodzice – dzieciom

  rzepka3 czerwca 2015 r. rodzice i nauczycielki naszego przedszkola przygotowali wspólnie dla dzieci przedstawienie- pantomimę pt. „Rzepka”. Aktorzy dostarczyli dzieciom i nie tylko wiele, wiele uśmiechu oraz łez- oczywiście tych pozytywnych, bo prawie wszyscy płakali ze śmiechu.

 • Żabki w Eberswalde

  Żabki w Eberswalde

  zoo02.06.2015 r. dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami odwiedziły ogród zoologiczny w Eberswalde. Jak można było się spodziewać wycieczka dostarczyła zwiedzającym, zarówno młodszym, jak i starszym, mnóstwo emocji.

 • Spotkanie w Passow z okazji Dnia Dziecka

  Spotkanie w Passow z okazji Dnia Dziecka

  balony1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych. Dzieci z grupy „Smerfów” zostały zaproszone tego dnia tj. 01.06.2015r. na obchody Dnia Dziecka do niemieckiego przedszkola w Passow. Spotkanie to zostało dofinansowane przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów INTERREG IVA Euroregionu POMERANIA).

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  dzieci 3Po raz pierwszy nasze przedszkole wspólnie z Fundacją Hospicyjną św. Rity w Chojnie było współorganizatorem Dnia Dziecka. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się na długo przed planowanym terminem pikniku. Wszyscy, którzy zaoferowali swoją pomoc dnia 31.05.2015 o godz.1000 wstawili się na miejscu.

 • Biedronki na sportowym Dniu Dziecka

  Biedronki na sportowym Dniu Dziecka

  sport 1Dnia 29.05.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronek" uczestniczyły w Sportowym Dniu Dziecka z Odrą Chojna w Gimnazjum. Na dzieci czekały przygotowane konkurencje sportowe oraz mecz z uczniami gimnazjum.

 • Przedstawienie pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi"

  Przedstawienie pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi"

  Czy to bajka, czy nie bajka,

  myślcie sobie, jak tam chcecie.

  A ja przecież wam powiadam:

  Krasnoludki są na świecie.

  koszałek opałekTymi słowami aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia zaprosili dzieci z naszego przedszkola na bajkę pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi", którą wystawiono w Centrum Kultury w Chojnie 29.05.2015 r. Przedszkolaki poznały bohaterów baśni opisywanych przez Marię Konopnicką - gromadkę krasnoludków, którymi rządzi król Błystek.

 • Święto Rodziny w Biedronkach

  Święto Rodziny w Biedronkach

  rodzinaDnia 27.05.2015r. w grupie ,,Biedronek" odbyło się Święto Rodziny. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice i rodzeństwo.

 • W zakładzie fryzjerskim

  W zakładzie fryzjerskim

  fryzjerkaDzięki uprzejmości Pani Marzeny dzieci z grupy „Smerfów” dnia 27.05.2015r. mogły zwiedzić zakład fryzjerski i z bliska przyjrzeć się pracy fryzjerki. Pani fryzjerka bardzo serdecznie przyjęła wszystkie przedszkolaki i opowiedziała o swojej pracy.

 • Stokrotki w przedstawieniu integracyjnym pt. „Historia Tarzana, cz. 2”

  Stokrotki w przedstawieniu integracyjnym pt. „Historia Tarzana, cz. 2”

  tarzanDnia 27-go maja 2015 r. w Centrum Kultury można było obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt. „Historia Tarzana, cz.2” z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz dzieci z grupy ,,Stokrotki”. Po kilku miesiącach przygotowań, wspólnych prób i wyjazdów na próby do Centrum Kultury udało się przygotować spektakl, który zapada w pamięci na całe życie.

 • Pszczółki zwiedzają Szkołę Podstawową

  Pszczółki zwiedzają Szkołę Podstawową

  czytamy bajki27 maja 2015r. dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nr 2 w Chojnie. Głównym celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkiem szkolnym oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi kolegami i wychowawczyniami.

 • Dzień Mamy w grupie Muchomorki

  Dzień Mamy w grupie Muchomorki

  bukiet - sa26 maja 2015 w grupie Muchomorki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci wraz z paniami przygotowały salę na przyjęcie wspaniałych gości.

 • Dzień Mamy w grupie Misie

  Dzień Mamy w grupie Misie

  Ten jeden dzień dla naszych mam
  to jakby ciut za mało,
  dla naszych mam to cały świat
  darować by się chciało.

  miś i kwiaty26 maja 2015 r. w grupie Misie był wyjątkowym dniem ponieważ gościliśmy bardzo miłych i oczekiwanych gości.

 • Żabki z wizytą w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

  Żabki z wizytą w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

  pierwszakiDnia 26 maja 2015 r. dzieci z grupy Żabki wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do szkoły podstawowej. Odwiedziliśmy klasę pierwszą, której wychowawczynią jest pani Elżbieta Turkiewicz.

 • Dzień Mamy w Pszczółkach

  Dzień Mamy w Pszczółkach

  mamaMama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka bo…

  „Kto nas kocha tak jak nikt
  i ochrania całym sercem,
  i do kogo można przyjść
  z każdym smutkiem jak najprędzej?”

 • Krasnale na Dzień Mamy w Dolinie Miłości

  Krasnale na Dzień Mamy w Dolinie Miłości

  bukietDnia 26-go maj 2015 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się wspólnie ze swoimi mamusiami na piknik do Doliny Miłości. Z niecierpliwością czekaliśmy godziny 12-ej, kiedy to po nas przyjedzie autobus. Odbyliśmy wspaniały spacer po przepięknej Dolinie Miłości , wspaniały tym bardziej, że pogoda nam bardzo dopisała. Po spacerze, troszkę zgłodnieliśmy więc rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy sobie kiełbaski. Były też owoce i pyszne ciasto. Następnie dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym pt. ,,Wesoła rodzinka” i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Było dużo śmiechu i radości. Dzieci miały także możliwość zabawy na stworzonym tam placu , grały także na łące w piłkę. To nasze spotkanie integracyjne było bardzo miłym i wzruszającym przeżyciem dla wszystkich.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=404|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Mamy w grupie Smerfy

  Dzień Mamy w grupie Smerfy

  smerf z kwiatkiemDzień 26 maja 2015r. zapisał się wyjątkowo w kalendarzu dzieci z grupy Smerfów. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie, uroczystość dnia Mamy pod hasłem " Jesteś w naszych sercach- Dziękujemy!”

 • Dzień Mamy i Taty w Stokrotkach

  Dzień Mamy i Taty w Stokrotkach

  kwiatki2Dnia 25-go maja 2015 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” gościły w swoim przedszkolu kochanych rodziców. Dzieci popisały się gra aktorską podczas przedstawienia pt.,Kopciuszek”.

 • Mamusie u Słoneczek

  Mamusie u Słoneczek

  an dddDnia 22 maja 2015 roku o godzinie 13.00 Słoneczka w progach swojej sali przywitały swoje mamusie. Z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały dla mam pantomimę pt. „Brzydkie Kaczątko”.

 • Misiaki w Parku Dinozaurów

  Misiaki w Parku Dinozaurów

  dinozaur221 maja 2015 r. grupa najmłodszych przedszkolaków wraz ze swoimi najbliższymi wybrała się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na miejscu czekała już na Misiaki pani przewodnik, która oprowadziła przedszkolną gromadę leśną ścieżką edukacyjną z czterdziestoma, naturalnej wielkości, modelami prehistorycznych gadów.

 • Skrzydlate opowieści

  Skrzydlate opowieści

  PszczelarzWiosna to doskonały okres do poznawania życia pszczół, dlatego też 19 maja 2015 r. dzieci z grupy Smerfów odwiedzili niezwykli goście - pszczelarze: Pan Michał Niemiec i Pan Zbigniew Jankowski. Panowie przybliżyli dzieciom świat pożytecznych owadów, ich zwyczaje i znaczenie w przyrodzie.

 • Biedronki w bibliotece

  Biedronki w bibliotece

  bibliotekaDnia 15.05.2015r. dzieci wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Chojnie. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznały się z właściwym korzystaniem z książek.

 • Krasnale na Wyspie Tropikalnej koło Berlina

  Krasnale na Wyspie Tropikalnej koło Berlina

  basenDnia 15-go maja 2015 r. dzieci z grupy Krasnale wraz ze swoimi rodzicami były na wycieczce na Wyspie Tropikalnej koło Berlina. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia lasu tropikalnego, pobytu w obszarze rekreacyjnym, czyli Strefie Tropikalnej, w której znajduje się wysoka na 27 metrów wieżowa zjeżdżalnia wodna ze czterema ślizgawkami, kraina zabaw dziecka, pole do minigolfa i wielki basen Morza Południowego z piaszczystą plażą. Dzieci, przez cały okres pobytu praktycznie nie wychodziły z wody. Nurkowały , pływały w rękawkach i pompowanych kołach. Żadne dziecko nie bało się wody. Na twarzach Krasnali malował się cały czas uśmiech wynikający z możliwości kąpania się w cieplutkiej wodzie. Po wysiłku w wodzie mieliśmy możliwość poleniuchowania na kocach i leżaczkach. Pogoda nam dopisywała, zwłaszcza, że przez kopułę przenikały promienie słoneczne. Po zabawie w basenach poszliśmy na pyszny obiadek i na lody. To był naprawdę bardzo udany, aktywnie spędzony dzień.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=394|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Smerfy z wizytą w bibliotece

  Smerfy z wizytą w bibliotece

  ksiazkaDzieci z grupy „Smerfów” 13.05.2015r. odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.

 • Biedronki z wizytą w szkole

  Biedronki z wizytą w szkole

  szkołaDnia 13.05.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej. Od września dzieci będą uczniami klasy I.

 • Pszczółki w Dolinie Miłości

  Pszczółki w Dolinie Miłości

  pszcz - monia9 maja 2015 roku dzieci z grupy „Pszczółki” razem z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Doliny Miłości w Zatoni Dolnej. Była to wycieczka integracyjna.

 • Wycieczka do jednostki wojskowej w Podjuchach

  Wycieczka do jednostki wojskowej w Podjuchach

  żołnierzDnia 8.05.2015r. dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” pojechały na wycieczkę do 5 Pułku Inżynieryjnego im. Ignacego Prądzyńskiego stacjonującego w Szczecinie Podjuchy. W dniu tym odbywały się obchody 70-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 • Dzień Europy z przedszkolakami z Landin

  Dzień Europy z przedszkolakami z Landin

  flaga EuropyDnia 7 maja 2015 r. dzieci z grupy „Motylki” gościły u naszych niemieckich przyjaciół. Było to kolejne ze spotkań, których celem jest kształtowanie tolerancji, zainteresowania oraz przyjaznego stosunku do mieszkańców sąsiedniego kraju, a które umacniają współpracę Przedszkola Miejskiego w Chojnie z Kita „Schlumpfhausen” z Landin.

 • Dzień Godności z udziałem Krasnali

  Dzień Godności z udziałem Krasnali

  dorota5.05.2015 na placu Konstytucji 3 maja rozpoczął się Dzień Godności Osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obchody rozpoczęły się pięknym pochodem z placu Konstytucji pod pomnik Papieża Jana Pawła II, tam zostały złożone kwiaty i znicze na pamiątkę uczczenia 10 rocznicy śmierci Papieża Polaka. Po pochodzie wszyscy udaliśmy się do ratusza, gdzie odbył się pyszny poczęstunek, a następnie rozpoczęły się występy. Dzieci i dorośli przedstawiali pieśni i piosenki o tematyce religijnej. Krasnale zaśpiewały dwa utwory „Bóg kocha mnie” oraz piosenkę z repertuaru Arki Noego „Nieidealna”. Dzieci zaprezentowały się pięknie. Przedsięwzięcie było organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jesteśmy”. Cały dzień był niezwykle ważny i istotny dla społeczeństwa, ponieważ przypomniał o osobach niepełnosprawnych o ich prawach, potrzebach i wielkich sercach.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=399|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Bajki z naszego przedszkola”

  Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Bajki z naszego przedszkola”

  książka - sabinaZakończył się konkurs literacki „Bajki z naszego przedszkola” adresowany do rodziców, dziadków i wszystkich przyjaciół przedszkola. Miał on na celu stworzenie niepowtarzalnego zbioru bajek, promocję przedszkola oraz integrację rodziców.

 • Konkurs „Moja ulubiona postać z bajki” roztrzygnięty

  Konkurs „Moja ulubiona postać z bajki” roztrzygnięty

  bajkaW kwietniu 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki” adresowany do dzieci 5-6 letnich oraz uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. Wpłynęły 34 prace wykonane przez dzieci z naszego przedszkola oraz uczestników koła plastycznego „Pastelaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

 • Krasnale w Zoo w Berlinie

  Krasnale w Zoo w Berlinie

  zooDnia 25.04.2015 r. dzieci z grupy Krasnale wspólnie ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę integracyjną do Zoo , do Berlina. Zoo w Berlinie to jedno z największych Zoo w Europie. Obecnie w pomieszczeniach ogrodu znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko znajduje się na 35 hektarach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono warunki odpowiadające naturalnym. Mogliśmy tam zobaczyć niezwykle okazy zwierząt wśród których były te największe: żyrafy i słonie i bardzo zabawne foki i pingwiny. Przyglądaliśmy się bacznie małpim figlom i zabawom i mieliśmy z tego wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się zebrom i anylopom oraz obserwowały w jaki sposób zajmują się one swoimi dziećmi. Spacer po berlińskim ogrodzie trwał około trzech godzin, ale starczyło jeszcze dzieciom siły na zabawę na wspaniałym placu zabaw. Dzięki uprzejmości kierowcy naszej wyprawy i pani przewodniczce zwiedziliśmy także Berlin i wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści związanych z zabytkami tego miasta. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bad Freienwalde na pyszny obiadek i zostaliśmy tam przyjęci przez gospodarzy w strojach bawarskich, co zrobiło na dzieciach bardzo miłe wrażenie. Cała wycieczka przebiegała w bardzo miłej i pogodnej atmosferze, a cel jej został osiągnięty w stu procentach.

  E. Myszogląd

  M. Lejman


  {pgslideshow id=388|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

   

  Krasnale w zoo w Berlinie

  Dnia 25.04.2015 r. dzieci z grupy Krasnale wspólnie ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę integracyjną do Zoo , do Berlina. Zoo w Berlinie to jedno z największych Zoo w Europie. Obecnie w pomieszczeniach ogrodu znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko znajduje się na 35 hektarach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono warunki odpowiadające naturalnym. Mogliśmy tam zobaczyć niezwykle okazy zwierząt wśród których były te największe: żyrafy i słonie i bardzo zabawne foki i pingwiny. Przyglądaliśmy się bacznie małpim figlom i zabawom i mieliśmy z tego wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się zebrom i anylopom oraz obserwowały w jaki sposób zajmują się one swoimi dziećmi. Spacer po berlińskim ogrodzie trwał około trzech godzin, ale starczyło jeszcze dzieciom siły na zabawę na wspaniałym placu zabaw. Dzięki uprzejmości kierowcy naszej wyprawy i pani przewodniczce zwiedziliśmy także Berlin i wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści związanych z zabytkami tego miasta. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bad Freienwalde na pyszny obiadek i zostaliśmy tam przyjęci przez gospodarzy w strojach bawarskich, co zrobiło na dzieciach bardzo miłe wrażenie. Cała wycieczka przebiegała w bardzo miłej i pogodnej atmosferze, a cel jej został osiągnięty w stu procentach.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

 • Żabki pamiętały o Międzynarodowym Dniu Ziemi

  Żabki pamiętały o Międzynarodowym Dniu Ziemi

  ziemiaW związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2015 r., grupę „Żabki” w tym właśnie dniu odwiedził pracownik Nadleśnictwa Chojna – pani Agnieszka Kujawska. Dzieci z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance na temat ochrony środowiska.

 • Motylki i Smerfy w kinie

  Motylki i Smerfy w kinie

  autobus16.04.2015r. dwie grupy: „Motylki” ze „Smerfami”, wybrały się na komedię animowaną pt. „Dom” do kina Helios w Szczecinie. Głównymi bohaterami bajki były Buwy – kosmiczne stworzenia zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny i osiadłe na Ziemi.

 • Stokrotki w przedstawieniu pt. „Historia Tarzana, cz.II”

  Stokrotki w przedstawieniu pt. „Historia Tarzana, cz.II”

  tarzanUczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz dzieci z grupy ,,Stokrotki” naszego przedszkola pragną poinformować rodziców naszych przedszkolaków i ich całe rodziny, że rozpoczęły się próby do integracyjnego spektaklu ,,Historia Tarzana’ cz II

 • Krasnale w Wiosce Lapońskiej

  Krasnale w Wiosce Lapońskiej

  rentierDnia 11.04.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę autokarową do Wioski Lapońskiej do Czelina. Od rana wszyscy byli w dobrych humorach, ponieważ pogoda nam bardzo dopisywała. Dzieci zwiedziły zagrody zwierząt znajdując się w gospodarstwie, karmiły zwierzęta z ręki i właściwie bez strachu wędrowały pośród zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kucyki, renifery, strusie, muflony i dzikie króliki. Następnie dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych przez gospodarzy konkursach: łowienie ryb, polowanie na wieloryba, jazda na drewnianych nartach, tor przeszkód, itp. Następnie prawie wszystkie dzieci, z wielką radością jeździły na kucykach. Potem był pyszny posiłek, który dzieci pochłonęły z wielkim apetytem. Następnie wysłuchaliśmy opowieści o Samach-lapońskich hodowcach reniferów i o ich kulturze a dzieci mogły zagrać na bębnach szamańskich. Następnie każde dziecko mogło pobawić się dowoli na wspaniałym placu zabaw. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali pióro strusia na pamiątkę. To była naprawdę bardzo pouczająca i atrakcyjna wycieczka dla przdszkolaków.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=384|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Zajączek Szaruś z wizytą u Smerfów

  Zajączek Szaruś z wizytą u Smerfów

  zajączek wielkanocnyDnia 2 kwietnia 2015 r., po śniadaniu odbyło się zajęcie otwarte, w którym uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Celem zajęcia było utrwalenie wiadomości dotyczących świąt wielkanocnych i zacieśnienie więzi emocjonalnych z rodziną poprzez wspólne zabawy.

 • Żabki na warsztatach plastycznych w Landin

  Żabki na warsztatach plastycznych w Landin

  zajączek wielkanDnia 31 marca 2015 r. dzieci z grupy „Żabki” zostały zaproszone przez swoich kolegów z zaprzyjaźnionego przedszkola w Landin w Niemczech na warsztaty o tematyce świątecznej. Pogoda tego dnia spłatała nam figla i uniemożliwiła zabawy na świeżym powietrzu.

 • Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne ozdoby”

  Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne ozdoby”

  wielkanocDnia 27.03.2015r. w grupie ,,Krasnali” odbyły się warsztaty plastyczne nt. ,,Wielkanocne ozdoby” z udziałem uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie i ich wychowawcy Leszka Lejmana. Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty gości. Do wykonywania ozdób wielkanocnych wykorzystano mnóstwo cekinów, wstążek, piórek, koralików oraz szpilek. Oprócz pisanek dzieci wykonały także koguty i zające. Każde dziecko wykonało sobie ozdobę na wielkanocny stół. Praca przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nie udałoby się tego wszystkiego wykonać gdyby nie pomoc starszych koleżanek. W tym miejscu dziękujemy Panu Leszkowi i jego uczennicom, a efekty naszej pracy można podziwiać na wystawie w naszej sali.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

   

  {pgslideshow id=382|width=500|height=400|delay=1000|image=L} 

 • Przegląd teatrzyków przedszkolnych za nami

  Przegląd teatrzyków przedszkolnych za nami

  bal przebiera„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie.” Przekonały się o tym dniach 25 i 26 marca 2015 r. nasze przedszkolaki.

 • Wiosna nadeszła

  Wios Wiosna nadeszła

  marzanna 15 Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Właśnie z tej okazji dnia 20 marca 2015r dzieci z grupy Stokrotek i Słoneczek odbyły z Marzanną barwny spacer ulicami naszego osiedla z okazji "Pierwszego Dnia Wiosny".

 • Uczniowie uczą przedszkolaków

  Uczniowie uczą przedszkolaków

  pomoc AgaGrupa młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie wraz z opiekunem panem Markiem Łągiewczykiem z radością i wielką ochotą odpowiedziała na zaproszenie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Chojnie. 20 marca 2015 r. uczniowie piątej i szóstej klasy zaprezentowali przedszkolakom zasady pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Starsi koledzy pokazali w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlakowi, w jaki sposób unieruchomić nogę lub rękę w sytuacji złamania oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Lekcja pierwszej pomocy prowadzona w ten bardzo ciekawy i profesjonalny sposób wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Maluchy chętnie, pod okiem starszych kolegów oraz pana Marka ćwiczyły pierwszą pomoc na fantomach. Niezwykle cenne jest zaangażowanie młodych ludzi w chęć niesienia pomocy innym oraz dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Chojeńska młodzież potrafi pozytywnie zaskakiwać. Wszystkie dzieci z grupy Krasnale oraz wychowawczynie grupy serdecznie dziękują Panu Markowi Łągiewczykowi oraz szóstoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=385|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pierwszy dzień wiosny…

  Pierwszy dzień wiosny…

  marzannaW piątek 20 marca 2015 roku przedszkolaki wspólnie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia w przedszkolu było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie.

 • Krasnale w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”

  Krasnale w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”

  smwa - sabDnia 13.03.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek ,,Pleciuga” na bajkę pt., Smok w krainie parasoli”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i z niecierpliwością czekały na smoka. Okazało się, że smok wcale nie był groźny, był bardzo miły i miał łagodne usposobienie. Dzieci gromkimi brawami nagradzały aktorów. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w lekcji, podczas której dowiedziały się o ważnych osobach niezbędnych, do tego aby przedstawienie się odbyło, poznały takie pojęcia, jak: scena, widownia, kurtyna, aktor oraz zapoznały się z różnymi rodzajami lalek występujących w teatrze, takimi jak: pacynka, kukiełka, marionetka i jawajka. Lekcja była prowadzona przez wyśmienitego animatora. Po przedstawieniu , zgłodniali, udaliśmy się do Pizzy Hut, gdzie dzieci samodzielnie wykonywały pizzę, układały ulubione dodatki do pizzy a potem została ona włożona do pieca. Pizza, samodzielnie zrobiona przez dzieci została prawie w całości przez nie pochłonięta. Nasyceni i zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola. To był bardzo udany dzień.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=374|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”

  Przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”

  piesekW piątek 13 marca 2015 r. nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”, przygotowane przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Było to bardzo pouczające i z morałem opowiadanie, poruszające temat ilości czasu spędzonego przez dzieci przy komputerze.

 • Zajęcia edukacyjne w Żabkach

  Zajęcia edukacyjne w Żabkach

   

  ekologiaDnia 12 marca 2015 r. dzieci z grupy „Żabki” uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach na temat gospodarki odpadami. Pan Bartosz Heliński, wraz ze swoją ulubioną maskotką „Odpadkiem”, w atrakcyjny i ciekawy sposób przedstawił problem ochrony środowiska oraz segregacji śmieci.

 • Spotkanie integracyjne w grupie ,Krasnali”

  Spotkanie integracyjne w grupie ,Krasnali”

   

  bal przebieraDnia 05.03.2015r. w grupie ,,Krasnali’’ odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami – Bal Przebierańców. Dzieci przybyły wspólnie ze swoimi rodzicami ubrani w karnawałowe stroje. Na powitanie, wszyscy wspólnie przekazaliśmy sobie ,,iskierkę przyjaźni” i odtańczyliśmy taniec boogie woogie. Potem był pyszny poczęstunek w postaci wspaniałego torta, ciastek i owoców. Dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w wielu konkursach, min. taniec z kotylionami, taniec na gazecie, taniec z balonami, inne. Były zabawy w kole, tańce parami, pląsy. Dzieci wykazały się znajomością bajek podczas rozwiązywania zagadek a rodzice wykazali się świetnym słuchem podczas rozwiązywania zagadek słuchowych pt. „Z jakie bajki ta piosenka?”. Były także zabawy z chustą animacyjną nt. ,,Złap kapelusz”, które wniosły dużo radości wśród dzieci. Całej zabawie towarzyszyła atmosfera życzliwości, współpracy oraz pozytywnych relacji. Dzieci zachwycone były obecnością i wspólną zabawą z rodzicami.

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=372|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Motylki w Komendzie Straży Pożarnej w Gryfinie

  Motylki w Komendzie Straży Pożarnej w Gryfinie

  strażakPrzedszkolaki 4.03.1015 r. odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Podróż odbyliśmy autokarem.

 • Żabki wśród egzotycznych zwierząt

  Żabki wśród egzotycznych zwierząt

  papugaW środę 04.03.2015 r. dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły chojeński sklep zoologiczny „Zooland” przy ul. Jagiellońskiej. Przedszkolaki w tym tygodniu omawiają temat zwierząt, a najlepiej jest uczyć się przez doświadczenie, więc na własne oczy (i uszy) mogły zobaczyć jak wygląda wiele różnorodnych gatunków zwierząt domowych.

 • XI Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XI Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  olimpiada 2Już po raz jedenasty starszaki z naszego przedszkola zmagały się w konkurencjach sportowych podczas Gminnej Zimowej Olimpiady. 5-cio i 6-ciolatki rywalizowały z rówieśnikami ze szkoły podstawowej z Chojny i Grzybna oraz dziećmi z niemieckiego przedszkola z Landin.

 • Mini olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  Mini olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  lyzwy 1Dnia 27 lutego 2015 r. w sali Smerfów młodsze dzieci z przedszkola wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków pod hasłem ,,Zima mroźna, zima biała do zabawy doskonała". Zimowa olimpiada to pomysł na świetną zabawę integracyjną promującą kulturę fizyczną wśród dzieci z grupy Słoneczka, Muchomorki, Misie, Krasnale, Smerfy, Motylki.

 • Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Na Baśniową Nutkę”

  Przegląd Piosenki pt.,,Na bajkowa nutę”

  nutkiDnia 26-go lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki ,,Na bajkowa nutę”. Dzieci, przepięknie przebrane w bajkowe stroje i w bardzo dobrych humorach przybyły do sali ,,Krasnali”.

 • Pszczółki i Biedronki w kinie

  Pszczółki i Biedronki w kinie

  pingwin25 lutego 2015 roku dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” wybrały się wraz z wychowawczyniami  na projekcję filmu „Pingwiny z Madagaskaru” do multikina ,,Helios" w Szczecinie. Było to niezwykłe wydarzenie.

 • Przedszkolaki na balu karnawałowym

  Przedszkolaki na balu karnawałowym

   

  W karnawale, w karnawale,

  Przystrojone wszystkie sale.

  Dookoła przebierańcy,

  każdy skacze, każdy tańczy.

  balKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

 • Święto Babci i Dziadziusia w Pszczółkach

  Święto Babci i Dziadziusia w Pszczółkach

  babunia12 lutego 2015 roku o godzinie 13.00 w grupie Pszczółki odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich „Dziadków” przedstawienie pt „W bajkowej krainie”, akcja inscenizacji dzieje się na dworze Króla i jego córki Gburki, tam odbywa się bal na który zjawiają się bohaterowie różnych bajek a zatem: Kot w Butach, Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek z Macochą i oczywiście wróżka.

 • Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

  Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

  bibliotekaDnia 11.02.2015r. grupa Krasnale wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Chojnie. Dzieci wraz z wychowawczyniami i mamusiami miał okazję zobaczyć co znajduje się w bibliotece, kto w niej pracuje i jak ciekawie można spędzić w niej czas. Na początku spotkania pani bibliotekarka oprowadziła nas po całym obiekcie, pokazała gdzie znajduje się część dla dorosłych i dla dzieci. Dzieci były pod wrażeniem dużych sal, ilości książek oraz fortepianu, który znajduje się w głównym holu biblioteki. Najważniejszym celem naszego spotkania było promowanie bajek i czytania, dlatego też z wielką przyjemnością słuchaliśmy ciekawych opowieści. Dzieciom bardzo spodobały się wszystkie książki, które miały okazje dotknąć i obejrzeć. Mamy nadzieję, że takich spotkań w bibliotece w przyszłości będzie jeszcze więcej.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=368|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Bajkowy quiz

  Bajkowy quiz

  kopciuch -sabina9 i 10 lutego 2015r. w sali „Motylków” odbył się „Bajkowy quiz”, na którym przedszkolaki młodsze i starsze miały możliwość wykazania się znajomością bajek, zarówno tych opowiadanych i czytanych przez nauczycielki, jak i tych oglądanych na dużym ekranie oraz w telewizorze.

 • Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

  Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

  anka bbbbDnia 06.02.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniałych gości-ukochane babcie i ukochanych dziadków. Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na ich przybycie. Krasnoludki zaprezentowały program artystyczny- wiersze i piosenki, a także wykonały taniec ,,Zimowa poleczka”. Potem przyszedł czas na torta, gorące 100 lat!!! i wręczenie prezentów. Wszyscy w wyśmienitych humorach usiedli do poczęstunku. Potem goście mogli obejrzeć prezentację dotyczącą życia naszych przedszkolaków od września tego roku szkolnego. Następnie zaprosiliśmy babcie i dziadków do konkursów: taniec z balonami, rozpoznawanie wnucząt po dotyku a także do zabawy z chusta animacyjną, co wywołało sporo radości. Był także czas na spokojną rozmowę i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Ciężko było się pożegnać, ale mamy nadzieję, że za roku znowu będziemy mogli ugościć babci i dziadków.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=362|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Święto Babci i Dziadka w Misiach

  Święto Babci i Dziadka w Misiach

  „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
  Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

  miś z kwiatamiBabcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego 5 lutego 2015 r. dzieci z najmłodszej grupy gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

 • Biedronki i Pszczółki dokarmiają zwierzęta

  Biedronki i Pszczółki dokarmiają zwierzęta

  ptaki lasDnia 04.02.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Pszczółki" wybrały się do lasu, aby w okresie zimy pomóc przetrwać zwierzętom trudny dla nich czas. Zabrały ze sobą pokarm i z panem leśniczym zaniosły do paśników pożywienie dla zwierząt.

 • Dzień Babci i Dziadka w Żabkach

  Dzień Babci i Dziadka w Żabkach

  babcia i wnukDnia 16 stycznia 2015 r. w grupie "Żabki" gościliśmy nasze ukochane Babcie i ukochanych Dziadziusiów. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy od zaprezentowania umiejętności aktorskich i wokalnych w przedstawieniu jasełkowym.

 • Święto Babci i Dziadka w Słoneczkach

  Święto Babci i Dziadka w Słoneczkach

  dzien-babci-i-dziadkaDnia 16 stycznia 2015 r. do dzieci z grupy Słoneczek przybyli długo oczekiwani goście – Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta dzieci przygotowały krótki występ artystyczny oraz upominki dla swoich Dziadków.

 • Święto Babci i Dziadka w Smerfach

  Święto Babci i Dziadka w Smerfach
  kas baW dniu 15 stycznia 2015r. w grupie Smerfów odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Wnuczęta przywitali zaproszonych gości już w progach przedszkola.

 • Spotkanie z Babcią i Dziadziusiem w Biedronkach

  Spotkanie z Babcią i Dziadziusiem w Biedronkach

  ddddDnia 15.01.2015r. w grupie Biedronki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na odwiedziny babć i dziadków w przedszkolu.

 • Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach

  Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach

  jolkaDnia 14.01.2015r. w Stokrotkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie wspaniałych gości.

 • Stokrotki na występie w Centrum Kultury

  Stokrotki na występie w Centrum Kultury

  aniołekDnia 09.01.2015r. dzieci z grupy ,,Stokrotki: uczestniczyły w XVII Rejonowym Przeglądzie Jasełek , który odbył się w Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci przedstawiły humorystyczną opowieść pt. „Łezka-humoreska” , za którą otrzymały I miejsce.

 • Kolędnicy w Przedszkolu

  Kolędnicy w Przedszkolu

  kolednicyKolędowanie – słowiański zwyczaj poświęcony świętom Bożego Narodzenia. Polega on na odwiedzaniu domostw z życzeniami pomyślności w Nowym Rok. Dnia 29 grudnia 2014r. do naszego przedszkola zawitali "Kolędnicy Misyjni" z ogniska misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 pod opieką pani Aleksandry Słodkowskiej.

 • Bożonarodzeniowe spotkanie w Misiach

  Bożonarodzeniowe spotkanie w Misiach

  Wesołych Świąt , bez zmartwień!

  Z barszczem , grzybami i karpiem

  Wesołych Świąt! A w Święta!

  Niech się snuje kolęda...

  aniłki misieW piątek 19 grudnia 2014 r. w grupie Misie odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

 • Wigilia w Pszczółkach

  Wigilia w Pszczółkach

  jasełka IIZgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, tak i w tym roku, 19 grudnia 2014 roku w grupie „Pszczółki” odbyło się Spotkanie Wigilijne z rodzicami. W pierwszej części spotkania, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Wigilijne aniołki”.

 • Spotkanie wigilijne w grupie ,,Krasnale”

  Spotkanie wigilijne w grupie ,,Krasnale”

  dddddDnia 18.12.2014r. dzieci z grupy Krasnale wraz z swoimi Paniami zaprosiły rodziców na spotkanie wigilijne. Krasnale już od kilku tygodni ćwiczyły swoje role oraz kolędy i pastorałki. Wszystkie przedszkolaki przedstawiły zaproszonym gościom piękną opowieść przypominającą o Bożym Narodzeniu. Nasze przedstawienie było wyjątkowe ponieważ w rolę Maryi wcieliła się mama Madzi a w roli Józefa wystąpił Pan Piotra (socjoterapeuta, który pracuje z małymi Krasnalami). Po pięknych jasełkach nadszedł czas na składanie świątecznych życzeń, dzielenie się opłatkiem oraz posiłek wigilijnym. W tym roku na naszym stole znalazły się same pyszne, tradycyjne potrawy, min. śledzie, karp, pierogi, barszcz z uszkami oraz smakowite ciasto. Jasełkowe spotkanie było pełne niespodzianek, ponieważ pojawił się Elf (przyjaciel Mikołaja), który szalał z dziećmi organizując im zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, konkursy wiedzy, a dla każdego dziecka przygotował zwierzątko z kolorowych baloników. Przyszedł też czas na wyczekiwanego Mikołaja, który przyniósł naszym maluchom piękne zabawki, wtedy to radość dzieci nie miała granic. Spotkanie obfitowało w wesoła zabawę i na pewno w pamięci dzieci i rodziców zostanie na bardzo długo.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=353|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wieczerza wigilijna w Smerfach

  Wieczerza wigilijna u „Smerfów”

  aa aa18 grudnia 2014r. w grupie „Smerfów”, o godz.17.00 odbyła się wigilia grupowa, w której uczestniczyli rodzice oraz najbliższe rodzeństwo. Tego wieczoru, w nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziły jasełka w wykonaniu dzieci, które wcieliły się w postacie aniołów, pasterzy, królów, Maryi i Józefa.

 • Spotkanie wigilijne w Słoneczkach

  Spotkanie wigilijne w Słoneczkach

  eeeeeW czwartkowe popołudnie, 18 grudnia 2014 r.,  dzieci z grupy Słoneczek wraz z Rodzicami przybyli na spotkanie wigilijne. Gdy zaświeciła pierwsza gwiazda zaświeciła na niebie dzieci przeniosły Rodziców do Betlejem w jasełkach przygotowanych wspólnie z paniami.

 • Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  wigilia 1Jak co roku, taki i w tym roku w grupie ,,Stokrotki” odbyło się spotkanie z okazji Świat Bożego Narodzenia. 17 grudnia 2014 r. dzieci od rana pomagały w strojeniu sali i ustawianiu stołów na przyjęcie swoich rodziców.

 • Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  aaaaaJak co roku, taki i w tym roku dnia 17.12.2014r. w grupie ,,Stokrotki” odbyło się spotkanie z okazji Świat Bożego Narodzenia. Dzieci od rana pomagały w strojeniu sali i ustawianiu stołów na przyjęcie swoich rodziców.

 • Rozstrzygnięcie I etapu konkursu

  Rozstrzygnięcie I etapu konkursu

  mikołajW grudniu bieżącego roku dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chojnie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Stefczyka. Najmłodsi mieli za zadanie przedstawić w formie pracy plastycznej swoje bożonarodzeniowe życzenie do św. Mikołaja.

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  bombkiWe wtorek 16 grudnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbył się  kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne „Wesołe akwarele” i „Kleks” bożonarodzeniowe dekoracje, m.in.: choinki z szyszek, choinki z makaronu, stroiki, bombki, kartki itp.

 • Krasnale ubierają choinkę

  Krasnale ubierają choinkę

  chchDnia 16-go grudnia 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami wykonywały ozdoby świąteczne. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy. Największą popularnością ciszyły się styropianowe bombki, które samodzielnie ozdabiały cekinami, kwiatkami, wstążkami, kolorową kaszą manną. Wspólnie z dorosłymi wykonywały mikołaje i aniołki, które także zawisły na naszej choince. Dzieci wykazywały się pomysłowością i kreatywnością. Prześcigały się w pomysłach jeśli chodzi o rodzaj choinkowej zabawki. Wykonały także bardzo długi łańcuch, z kolorowych wycinanek, który z trudem zawiesiliśmy na choince. Ozdobą naszej sali stały się także pachnąc świętami, pyszne pierniczki, które wcześniej dzieci wypiekały z nauczycielkami. Świąteczny czas w naszej grupie wypełniony jest bardzo przyjemnymi zajęciami a także przeżyciami i wyczekiwaniem najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=347|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Opowieść wigilijna w Biedronkach

  Opowieść wigilijna w Biedronkach

  wigilia 1Dnia 16.12.2014r. w grupie ,,Biedronek" odbyła się uroczysta wigilia , na którą zostali zaproszeni Rodzice. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt.: ,,Opowieść wigilijna". Poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

 • Warsztaty plastyczne w Krasnalach

  Warsztaty plastyczne w Krasnalach

  kukiełkiDnia 15.12.2014r. w grupie Krasnali witaliśmy wspaniałych gości w postaci rodziców naszych przedszkolaków. W związku z nadaniem imienia naszemu przedszkolu zorganizowaliśmy warsztaty pt.,, Kukiełki z ulubionych bajek”. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami zasiadły do stołu i otworzyły pudło skarbów, w którym były materiały, guziki, korale, cekiny, włóczki i wszystko to, co można było wykorzystać do zrobienia kukiełek. Wykorzystaliśmy także łyżki drewniane, pałki i widelce. Dzieci bardzo się zaangażowały, prześcigały się w swoich pomysłach. Najchętniej ozdabiały kukiełki cekinami, wstążkami i koronkami. Rezultatem naszej pracy było wykonanie 14 kukiełek ( min. królewicz, czarownica, księżniczka, rycerz, smok) które na pewno kiedyś wykorzystamy do przedstawienie. Nasze spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, zwłaszcza, że towarzyszył nam przedświąteczny nastrój.

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=344|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Smerfy z wizytą w Urzędzie Pocztowym w Chojnie

  Smerfy z wizytą w Urzędzie Pocztowym w Chojnie

  listonoszZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci z grupy Smerfy, postanowiły własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną i przesłać życzenia dla chorego kolegi. Dnia 11 grudnia 2014r. wybrały się z wizytą na pocztę.

 • Warsztaty plastyczne u Stokrotek

  Warsztaty plastyczne u Stokrotek

  kukielka izaDnia 11.12.2014r. w grupie ,,Stokrotki” odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pt,, Kukiełki z naszych bajek”. Zebraliśmy bardzo dużo przeróżnego materiału, guzików, cekinów i wstążek.

 • Pszczółki w przedszkolu w Landin

  Pszczółki w przedszkolu w Landin

  boże narodz.Dnia 09.12.2014r. grupa „Pszczółki” została zaproszona do partnerskiego przedszkola w Landin na bożonarodzeniowe kreatywne warsztaty twórcze. Świąteczny wystrój, miła i radosna atmosfera sprawiły, że dzieci bardzo szybko poczuły się „jak u siebie w przedszkolu”.

 • Spektakl teatralny za nami

  Spektakl teatralny za nami

  szewczykDnia 8 grudnia 2014 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały w chojeńskim Centrum Kultury spektakl teatralny pt. „Szewczyk Dratewka”. Prześliczna królewna Rosamunda zostaje porwana i uwięziona przez smoka wawelskiego.

 • Wizyta św. Mikołaja u Stokrotek i Słoneczek

  Wizyta św. Mikołaja u Stokrotek i Słoneczek

  mikołajekWizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola?

 • Wspaniały gość w przedszkolu

  Wspaniały gość w przedszkolu

  Idzie dobry święty ,
  Uśmiecha się w koło,
  Grzecznym dzieciom biją
  serduszka wesoło

  mikiNasze przedszkole odwiedza dużo miłych gości, ale 5 grudnia 2014 r. przybył do nas bardzo niezwykły i wyjątkowy gość – Św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami.

 • Andrzejkowe wróżby – zajęcia otwarte dla rodziców w Pszczółkach

  Andrzejkowe wróżby – zajęcia otwarte dla rodziców w Pszczółkach

  andrzeAndrzejki to wyjątkowy dzień w roku, w którym możemy się przenieść do magicznego świata wróżb i czarów. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano bardzo poważnie, ale dziś to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy.

 • Andrzejkowe wróżby u Słoneczek i Stokrotek

  Andrzejkowe wróżby u Słoneczek i Stokrotek

  Czary mary czary mary 

  niech się spełnią dobre czary  
  a te złe niech z daleka omijają mnie...

  andrzejki-monikaAndrzejki to wieczór wróżb. Wtedy to dziewczynki, a nawet chłopcy, chcą dowiedzieć się o swoim przyszłym losie. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna.

 • Zajęcia z rodzicami Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

  Zajęcia z rodzicami Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

  marta ruchW dniu 27.11. 2014 roku w grupie Krasnali odbyły się zajęcia z rodzicami/opiekunami prawnymi Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Zajęcia dały wiele radości i zadowolenia zarówno dzieciom jak i rodzicom/opiekunom prawnym i być może takie zajęcia powtórzymy jeszcze nie raz. Opracowany przez Weronikę Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi. Genialność  tej metody polega na jej prostocie i naturalności.

  Podstawowe założenia metody to rozwijanie przez ruch:
  1.   świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
  2.   świadomość przestrzeni i działania w niej,
  3.    dzielenie przestrzeni z innymi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

  Stosowanie metody ruchu rozwijającego przynosi następujące korzyści dla dzieci:
  •wspomaga rozwój,
  • wyrównuje opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej.
  • uczy współdziałania z partnerem,
  • pozwala wykorzystać nagromadzoną energię, wykorzystać siłę,
  • uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu.
  • wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu.

  J. Jaszczyszyn

  {pgslideshow id=334|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Andrzejowe wróżby u Krasnali

  Andrzejowe wróżby u Krasnali

  andrzejki-monikaDzieci z grupy ,,Krasnale” bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w naszej sali dnia 27.11.2014r. Dzieci gorąco wykrzykiwały hasło tegorocznego spotkania: ,,Czary mary, czary mary niech się spełnią andrzejowe czary”. Ubrane w przepiękne, balowe i tajemnicze stroje uczestniczyły we wszystkich wróżbach: wróżenie z wosku, losowanie karteczki z nazwą przyszłego zawodu, przekłuwanie serduszka z imionami kolegów i koleżanek a także w ustawianiu butów w celu wywróżenia kto pierwszy się ożeni, czy wyjdzie za mąż. Dzieci wspaniale bawiły się przy choince, wykonywały przeróżne pląsy i figury taneczne. Zabawa andrzejkowa sprawiła dzieciom ogromną radość, chociaż wiedzą oni o tym, ż wróżby w których uczestniczyły tego popołudnia należy traktować ,,z przymrużeniem oka”.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

 • Pszczółki i przedszkolaki z Landin w „Krainie Bajek”

  Pszczółki i przedszkolaki z Landin w „Krainie Bajek”

  krasnoludkiDnia 27 listopada 2014 r. „Pszczółki” zaprosiły do siebie dzieci z przedszkola w Landin. Nieoczekiwanie pojawiła się tam również Dobra Wróżka, która zabrała wszystkich do wyjątkowej i zaczarowanej Krainy Bajek.

 • Żabki i Biedronki w Pleciudze

  Żabki i Biedronki w Pleciudze

  teatr lalekDnia 26.11.2014 r. dzieci z grupy ,,Żabek" i ,,Biedronek" wybrały się do Szczecina do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt.: ,,Niebieski piesek".

 • Pasowanie w grupie Misie

  Pasowanie w grupie Misie

  My maluchy przyrzekamy:

  być od dziś przedszkolakami,

  nie grymasić i nie szlochać,

  zawsze swoje panie kochać,

  grzecznie bawić się i fikać

  w mig zajadać z talerzyka.

  misss25 listopada 2014 r. w grupie „Misie” odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

 • Zajęcia otwarte w Pszczółkach

  Zajęcia otwarte w Pszczółkach

  kopciuszek 120 listopada 2014 roku o godzinie 17.00 dzieci, rodzice i wychowawczynie grupy „Pszczółki” zebrali się w przedszkolu na warsztatach techniczno –plastycznych. Temat warsztatów brzmiał „Lalki, kukiełki i pacynki dla chłopczyka i dziewczynki”.

 • Misiaki z wizytą u policjantów

  Misiaki z wizytą u policjantów

  policjant miś19 listopada 2014 r. policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie odwiedziły najmłodsze przedszkolaki – Misie. Był to pracowity dzień dla chojeńskich stróżów prawa.

 • Występ "Śpiewjących gwiazdek"

  Występ "Śpiewjących gwiazdek"

  c -sabaDnia 18.11.2014r. chór „Śpiewające gwiazdki” miał przyjemność wystąpić w przeglądzie pieśni patriotycznych. Dzieci przygotowywały się do koncertu już od dłuższego czasu ćwicząc podczas zajęć chóru, a także w domu, wspólnie ze swoimi rodzicami i dziadkami.

 • Podziękowanie za pomoc

  kwiatyPodziękowanie za pomoc

  Dyrektor , Rada Pedagogiczna a przede wszystkim dzieci z Przedszkola Miejskiego

  przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 25 w Chojnie serdecznie dziękują

  Panu M. Mościckiemu, D. Kozłowskiemu, W. Barczykowi oraz Z. Kośmidrowi

  za czas i trud wniesiony w montaż domku przeznaczonego do przechowywania zabawek.

 • Dziecięce Studio Teatralne

  Dziecięce Studio Teatralne 

  Kogucik14 listopada 2014 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Dziecięce Studio Teatralne pana Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina pt. „Wielkie przygody małej zagrody”.

 • Zajęcia otwarte w grupie Krasnale

  Zajęcia otwarte w grupie Krasnale

  jesi - ewa m.Dnia 13.11.2014r. Krasnale miały przyjemność zaprosić gości na zajęcia otwarte. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem wszystkich dzieci i przybyłych rodziców. Podczas zajęć przypominaliśmy sobie jesienne dary, które są ofiarowane przez naturę. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na podany temat. Mamusie miały okazję przyjrzeć się dokładniej swoim pociechom podczas codziennej pracy w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów i zabaw ruchowych. Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie podziękowały przybyłym gościom i przekazały medale.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=327|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wizyta Muchomorków na Komisariacie Policji

  Wizyta Muchomorków na Komisariacie Policji

  poli -saW czwartek 13.11.2014r. dzieci z grypy I „Muchomorki” wybrały się z wizytą na Komisariat Policji w Chojnie. Dowiedziały się na czym polega praca policjanta i jak ważną rolę spełnia on w naszym społeczeństwie.

 • Wizyta Krasnali w Komisariacie Policji w Chojnie

  Wizyta Krasnali w Komisariacie Policji w Chojnie

  pol - ewaDnia 12.11.2011r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się z wizytą na Komisariat Policji w Chojnie. Już przy wejściu na Komisariat Policji powitała nas Pani Ania Przybylska. Pani Ania, policjantka tego Komisariatu zaprosiła dzieci do zwiedzenia budynku i opowiadała na czym polega praca policjanta. Dzieci dowiedziały się, gdzie znajduj się dyżurka i jakie sprawy tam się zgłasza oraz zwiedziły cele, i nie były tym miejscem zachwycone. Następnie udaliśmy się na zewnątrz, gdzie pod okiem Pani Ani dzieci pokazywały jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Duże wrażenie na dzieci wywarły samochody służbowe i możliwość ich zwiedzenia. Najbardziej podobał się dzieciom moment włączenie ,,kogutów”. Dzieci zapoznały się także z wyposażeniem umundurowania policjanta, co odważniejsi pozwolili na nałożenie sobie kajdanków. Dzieci wysłuchały także pogawędki na temat bezpiecznego zachowania i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na pożegnanie dzieci otrzymały od Pani Ani baloniki w kolorze białym i niebieskim. Bogatsi o nowe wiadomości, w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola. W tym miejscu dziękujemy bardzo Pani Ani Przybylskiej za bardzo ciekawą i profesjonalnie przeprowadzoną prelekcję.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=324|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Motylki na wycieczce w lesie

  Motylki na wycieczce w lesie

  jesi meDnia 12.11.2014 r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do lasu na terenie Nadleśnictwa Mieszkowice. Na miejscu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych.

 • Wizyta dzieci w Kojcu Gryfińskim

  Wizyta dzieci w Kojcu Gryfińskim

  pie -marysPrzedszkolaki wraz ze swoimi najbliższymi wzięły udział w zbiórce na Kojec Gryfiński. Kojec Gryfiński mieści się na terenie Bazy Sprzętowo-Transportowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

 • Znamy zwycięzców konkursu dla przedszkoli Akademii Aquafresh!

  Znamy zwycięzców konkursu dla przedszkoli Akademii Aquafresh!

  pasta moniaUdział w konkursie wzięło aż 751 nagrań z przedszkoli w całej Polsce! Wybór Jury był bardzo trudny, a obrady burzliwe! Dlatego też Jury postanowiło przyznać dwa dodatkowe wyróżnienia w postaci past i szczoteczek Aquafresh dla dzieci z wyróżnionych przedszkoli!

 • Wizyta Krasnali w zakładzie fotograficznym

  Wizyta Krasnali w zakładzie fotograficznym

  fot andrWe wtorek 3 listopada 2014 r. dzieci z grupy III „Krasnale” udały się na wycieczkę do zakładu fotograficznego Foto Studio AD Andrzej Stelmach . Dowiedziały się na czym polega wykonywanie zawodu fotografa, poznały urządzenia, jakie wykorzystywane są do robienia zdjęć i zwiedziły cały zakład fotograficzny. Najbardziej podobał im się samochód wykorzystywany jako rekwizyt do sesji zdjęciowej i duża drukarka. Na pożegnanie otrzymaliśmy od Pana Andrzeja słodycze i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=321|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wycieczka Szlakiem Pamięci Narodowej

  Wycieczka Szlakiem Pamięci Narodowej

  znicz SABADnia 31.10.2014r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Żabki" wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę Szlakiem Pamięci Narodowej w naszym regionie. Odwiedziły Górę Czcibora w Cedyni i Cmentarz Wojskowy w Siekierkach, na którym zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy, oglądały również czołg z II wojny światowej.

 • Zaproszeni goście czytają bajki przedszkolakom

  Zaproszeni goście czytają bajki przedszkolakom

  „Baśnie są bar­dziej niż praw­dzi­we,

  nie dla­tego iż mówią nam, że is­tnieją smo­ki,

  ale że uświada­miają, iż smo­ki można pokonać.” 

  Gilbert Keith Chesterton

  czytamy bajkiW dniach 29-30.10.2014 r. w naszym przedszkolu zaproszeni goście czytali przedszkolakom bajki i baśnie różnych autorów. Pomysł ten nie narodził się dzisiaj, gdyż od dawna wychowawczynie starają się propagować akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Miał on jednak bezpośredni związek z wybranym w zeszłym roku szkolnym imieniem dla naszego przedszkola BAJKOWE PRZEDSZKOLE.

 • Warsztaty taneczno – muzyczne

  Warsztaty taneczno – muzyczne

  tan-sabDnia 30.10.2014r. w grupie Krasnali odbyły się warsztaty taneczno – muzyczne „Zabawy w kręgu”. Na warsztatach dzieci wspólnie z mamusiami tańczyły i śpiewały. Dzieci nauczyły swoje mamy choreografii tanecznych do piosenki „Woogie boogie”, „Hej bystra woda”, „Zbudujemy dom”. Mamy nauczyły się „pokazywać” treści naszych ulubionych piosenek śpiewanych w przedszkolu. Bawiliśmy się również chusta animacyjną. Krasnale uwielbiają śpiewać i tańczyć dlatego spotkanie było czasem radości i wspólnych szaleństw.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=326|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Jesienne zabawy u Stokrotek

  Jesienne zabawy u Stokrotek

  jesi -sabina Dnia 29.10.2014r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” uczestniczyły we wspólnych jesiennych zabawach. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu mamy naszych nowych przedszkolaków, które bacznie obserwowały zmagania swoich pociech.

 • Wizyta w Gminazjum im. J. Korczaka w Chojnie

  Wizyta w Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie

  gitaraDnia 24.10.2014r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się do Gimnazjum w Chojnie na zaproszenie pani Sylwii i tamtejszej młodzieży. Dzieci uczestniczyły w koncercie przygotowanym przez młodzież, specjalnie dla nich a także miały możliwość obejrzenia a nawet zagrania na prawdziwych instrumentach. Dużym wzięciem cieszyło się elektryczne pianino, oraz perkusja. Dzieci bardzo dobrze także radziły sobie w grze na bębnach i gitarze elektrycznej. Były także zagadki słuchowe i tańce do współczesnych przebojów. Chociaż mieliśmy do pokonania sporą ilość schodów, to jednak wizytę w szkole uważamy za bardzo ciekawą i pouczającą. Już z niecierpliwością czekamy na wizytę naszych nieco starszych kolegów, w naszym przedszkolu.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=315|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pasowanie w Biedronkach

  Pasowanie w Biedronkach

  biedr - kasia g.Dnia 24.10.2014r. w grupie ,,Biedronki" odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dziesięcioro nowych dzieci wraz z  zaproszonymi rodzicami, kolegami i koleżankami z grupy uczestniczyły we wspólnej zabawie.

 • Krasnale robią zapasy na zimę

  Krasnale robią zapasy na zimę

  słoikNie tylko zwierzęta przygotowują się do zimy, ale także dzieci z grupy ,,Krasnale”. Aby zachować smak i zapach lata dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały weki owocowe: jabłkowe i śliwkowe. Po umyciu jabłek , pokrojeniu, włożeniu do słoików i zalaniu wodą z cukrem udaliśmy się do przedszkolnej kuchni . Poprosiliśmy Panią Mirkę o zapasteryzowanie słoików gdyż chcieliśmy, aby dotrwały do zimy. Gdy słoiki były już gotowe przynieśliśmy je z kuchni i postawiliśmy do kącika przyrodniczego. Dzieci co raz zerkają na nasze kompoty, już nie mogą się doczekać, kiedy skosztujemy tych pyszności.

  Ewa Myszogląd

  Maria Lejman

  {pgslideshow id=317|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Warsztaty dla rodziców

  Warsztaty dla rodziców


  rodzinaDnia 20.10.2014r. w grupie Krasnali odbyły się warsztaty  dla rodziców ,,Mamo, tato bądź dla mnie wsparciem”

  Celem warsztatów było:

  v  Nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku

  v  Budowanie silnej więzi między rodzicami a dziećmi

  v  Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się

  v  Refleksja nad własną postawą wychowawczą

  v  Wzbudzenie motywacji do zmiany zachowania wobec dziecka.

  Podczas spotkania, rodzice poszukiwali odpowiedzi na pytania:

  v  Jak kochać mądrze, okazywać szacunek dla uczuć i potrzeb dziecka, akceptować trudności i ograniczenia, obdarzać zaufaniem, dostrzegać starania i mocne strony, poświęcać czas i uwagę?

  v  Jak nauczyć dziecko respektowania ograniczeń, egzekwować wymagania, pozwolić ponieść dziecku konsekwencje niewłaściwych zachowań?

  Prowadzącym zajęcia była Magdalena Zagajewska – psycholog.

   {pgslideshow id=316|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • PREZENTACJA ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO

  image001

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
  „Pomóż mi, a będę miał równy start"
  Nr umowy UDA-POKL.09.01.01-32-010/13-00

   

  PREZENTACJA ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO
  W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM W CHOJNIE

   

  Przedszkole Miejskie w Chojnie 15 października 2014 r. było gospodarzem uroczystości prezentacji oddziału integracyjnego. Odział ten powstał w ramach realizacji projektu ,,Pomóż mi, a będę miał równy start” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Chojna Pan Adam Fedorowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Kazimierz Komorzycki, zastępca burmistrza Pan Wojciech Długoborski, dyrektor ASiIS Pan Wacław Gołąb. Dyrektor przedszkola Dorota Stelmach, która pełni funkcję kierownika projektu serdecznie przywitała osoby zarządzające projektem – Panią Weronikę Kotlińską, Marię Jaz, Katarzynę Strzelczyk oraz Miłosza Bartosiaka. Na uroczystość zostali zaproszeni również specjaliści pracujący z dziećmi, nauczyciele oraz rodzice.

              Na wstępie dyrektor przedszkola w krótkim przemówieniu powiedziała, jak ważna dla rozwoju dzieci niepełnosprawnych możliwość brania udziału w zajęciach, zabawach i życiu społecznym w grupie rówieśniczej. Podkreśliła również rolę integracji. Integracja w tym oddziale polega na możliwie najszerszym włączeniu dzieci niepełnosprawnych w życie grupy rówieśniczej, stworzeniu identycznych jak dzieciom zdrowym warunków do rozwoju, ale równocześnie na uwzględnieniu niepełnosprawności dzieci - a co za tym idzie dostosowaniu programu nauczania do ich możliwości umysłowych i psychofizycznych.

  Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Chojnie przekazała kilka informacji na temat realizowanego projektu ,,Pomóż mi, a będę miał równy start”. W oddziale integracyjnym pracują dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego, które dodatkowo mają ukończone studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki oraz nauczyciel wspomagający, który również ma kwalifikacje do pracy z dziećmi posiadającymi orzeczenie. Dzięki projektowi zatrudniono w oddziale: logopedę, muzykoterapeutę, rytmika, nauczyciela j. angielskiego, pedagoga specjalnego, psychologa, socjoterapeutę, rehabilitanta, pielęgniarkę, ortopedę oraz osobę prowadzącą stronę internetową grupy III ,,Krasnale”. Dzięki projektowi pozyskaliśmy 1 100 109, 41 zł (słownie: jeden milion sto tysięcy sto dziewięć złotych 41/100), w tym wkład własny gminy w kwocie 165 016,41 zł. Z tej kwoty do tej pory wydano 482 513,00 zł. Zakupiono m.in. sprzęt do terapii Metodą Tomatisa, pokryto koszt szkolenia pracownika, zakupiono sprzęt na plac zabaw, wyposażono salę w nowe meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, doposażono gabinety terapeutyczne w odpowiednie pomoce dydaktyczne, w tym także programy logopedyczne. Należy podkreślić, że rodzice/ opiekunowie prawni nie ponoszą żadnych kosztów w związku z uczęszczaniem dzieci do przedszkola m.in. nieodpłatnie są dowożone do przedszkola i odwożone po zajęciach do domu, mają możliwość jeździć na wycieczki integracyjne nie tylko krajowe, ale również zagraniczne (zaplanowano wycieczki do Berlina do ZOO, Legolandu i Wyspę Tropikalną itp.). Duże wrażenie na wszystkich zrobiła Sala Doświadczeń Świata (jest to wkład własny Gminy do projektu), gabinet do terapii metodą A. Tomatisa oraz wyposażenie gabinetu, w którym pracują specjaliści. Nauczyciele zatrudnieni w Oddziale Integracyjnym w ramach projektu jadą na 90 godzinny kurs Marii Montessori oraz zakupione będą pomoce wg. Pedagogiki Marii Montesorii.

  Po przemówieniu zaproszeni goście przeszli do sali ,,Krasnali”, w której dzieci uczęszczające do oddziału integracyjnego przedstawiły krótki program artystyczny. Po  występach dzieci otrzymały upominki w postaci pluszowych maskotek, które wręczyły im osoby zarządzające projektem razem z Burmistrzem Gminy Chojna. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy dzieci uczęszczających do oddziału integracyjnego. Goście mogli też obejrzeć pomieszczenia, które powstały w związku z realizacją projektu ,,Pomóż mi, a będę miał równy start”.

              Wszystkim serdecznie Dziękujemy za pomoc w realizacji w/w projektu.

   

   {pgslideshow id=312|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Kącik jesienny u Smerfów

  Kącik jesienny u Smerfów

  Piękne nam jesień dała dary

  popatrzcie tylko prosimy

  jak kolorowo w naszej sali

  gdzie darów pełne kosze.

   

  jes - ewaJesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku. Wycieczka do parku dnia 13 października 2014r. była inspiracją do stworzenia w sali Smerfów kącika przyrodniczego pt. "JESIEŃ".

 • Wyprawa Biedronek do Landin

  Wyprawa Biedronek do Landin

  ziemniaczekDnia 07.10.2014r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wraz ze swoimi paniami oraz panią wicedyrektor wybrały się na wycieczce w zaprzyjaźnionym przedszkolu w Landin w Niemczech. Tematem spotkania był ,,Jesienny festyn".

 • „Warzywni” konstruktorzy

  „Warzywni” konstruktorzy

  warzywaDnia 3.10. 2014 r. dzieci z grupy „Motylki” z wykorzystaniem warzyw i wykałaczek wykonały ciekawe prace. Dzięki dziecięcej bogatej wyobraźni , powstały warzywne ludziki, kukiełki, ufoludki, kosmiczne pojazdy, wyścigówki.

 • Krasnale na wycieczce w lesie

  Krasnale na wycieczce w lesie

  grzyby1Dnia 03.10.2014r. dzieci z grupy Krasnale pojechały na wycieczkę autokarową do lasu. W lesie zapoznały się z różnymi gatunkami rosnących tam drzew, zbierały dary lasu a największą radość sprawił mi moment, kiedy znalazły jadalnego grzyba. Dzieci prześcigały się w ilości zbieranych podgrzybków. Z minuty na minutę kosz z grzybami zapełniał się. Podczas wycieczki wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu, takie jak szum drzew, śpiew ptaków oraz szum wody w strumyku. Ponieważ pogoda była słoneczna mogliśmy dowoli nacieszyć się spacerem po lesie oraz pooddychać świeżym powietrzem. W dobrych humorach, chociaż troszkę zmęczeni wróciliśmy na obiad do przedszkola a zebranymi darami lasu wzbogaciliśmy nasz kącik przyrodniczy.

   

   

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=308|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wizyta Policjantów w grupie Stokrotek

  Wizyta Policjantów w grupie Stokrotek

  pol - ewaPoczątek roku szkolnego w naszej grupie to czas, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego przedszkolaki miały okazję spotkać się z przedstawicielami policji.

 • Stokrotki na wycieczce w lesie

  Stokrotki na wycieczce w lesie

  grzyby 2W czwartek 2 października 2014 r. dzieci z grupy IX ,,Stokrotki” wybrały się na wycieczkę autokarową do lasu. Od rana nie mogły się doczekać wyjazdu zwłaszcza, że pogoda na wycieczkę była wyśmienita.

 • Wycieczka do sadu

  Wycieczka do sadu

  jabłkoPierwszego października 2014 r. dzieci z naszego przedszkola z grup: “Żabki” i “Biedronki” odwiedziły sad w Trzcińsku Zdroju. Przewodnikiem naszej wycieczki był wieloletni pracownik sadu, który przekazał nam wiele ciekawych informacji.

 • Nowe miejsce zabaw przy przedszkolu

  Nowe miejsce zabaw przy przedszkolu

  plac zabaw1 października 2014 r. w przedszkolu przy ul. Wilsona 4 został oddany nowy, ekologiczny plac zabaw. To wspaniałe i długo wyczekiwane miejsce zabaw powstało dzięki projektowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu INTERREG IV A - projekt pod nazwą Polsko Niemieckie Centrum ds. Młodzieży, Edukacji i Komunikacji w Związku Gmin Oder-Welse i Gminach Chojna, Gryfino, Kołbaskowo, Stare Czarnowo i Wałcz.

 • U Krasnali: pysznie, zdrowo, kolorowo

  U Krasnali: pysznie, zdrowo, kolorowo

  owoce sabinaPodczas realizacji tematyki kompleksowej dotyczącej darów z sadu i ogrodu dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się na chojeńskie targowisko aby w bezpośredni sposób zapoznać się z warzywami i owocami. Dzięki uprzejmości pana Janka dzieci przeszły mały egzamin ze znajomości nazw darów sadu i ogrody. Egzamin zaliczyły znakomicie rozpoznając nawet takie warzywa, jak: por, kalafior, brukselka czy burak. W prezencie od sprzedawcy otrzymały reklamówkę owoców, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Po powrocie do przedszkola z owoców i warzyw zrobiliśmy sok warzywno-owocowy, który wszystkim dzieciom smakował wyśmienicie. Do zrobienia soku wykorzystaliśmy sokowirówkę zachowując przy tym niezbędne środki bezpieczeństwa.

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=306|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Nowy Rekord Guinnessa

  Nowy Rekord Guinnessa

  ząbekTak jak zostało zaplanowane dnia 30 września 2014r. o godz. 1200 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ustanowieniu nowego Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci myjących ząbki w jednym czasie w różnych miejscach. Nasze przedszkolaki spisały się na medal.

 • Wizyta przedszkolaków w szkole

  Wizyta przedszkolaków w szkole

  kozDnia 24 września 2014 r. dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola tj. „Żabki” oraz „Biedronki” uczestniczyły w uroczystym „Pasowaniu na ucznia kl. I” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Nawiązaliśmy w ten sposób współpracę ze szkołą, mającą na celu zapoznanie i oswojenie dzieci z budynkiem szkoły, placem zabaw.

 • Wycieczka Krasnali do zoo w Eberswalde

  Wycieczka Krasnali do zoo w Eberswalde

  zooDnia 20-go września 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wspólnie ze swoimi rodzicami wybrały się na wycieczkę autokarową do zoo w Ebeswalde. Wizyta w zoo poprzedzona była pokazem slajdów o zwierzętach egzotycznych. Dzieci jadąc do zoo posiadały już sporą wiedzę dotyczącą gatunków zwierząt egzotycznych oraz warunków, jaki są niezbędne im do życia. Po przekroczeniu bram zoo przywitały nas pingwiny, które swoim sposobem zachowania sprawiły dzieciom ogromną radość a następnie małpy, które popisywały się skokami. Następnie zobaczyliśmy rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzęta, takie jak: tygrys syberyjski, lampart chiński, lwy, gibony oraz marmozety i tamaryny z Ameryki Południowej. Dużą atrakcją był najbardziej ekscytujący wybieg dla lwów na całym świecie, zwłaszcza oszklona jaskinia do której dzieci wchodziły przez tunel. Dużą radość dzieciom sprawiła możliwość karmienia z dłoni kóz i sarenek. Poza zwiedzaniem dzieci mogły dowoli pobawić się na wspaniałych placach zabaw co także wywołało u nich ogromny uśmiech na twarzach. Po wizycie w zoo udaliśmy się na przepyszny obiadek po czym posileni i zadowoleni udaliśmy się pod nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że wycieczka do zoo na długo zapisze się w naszej pamięci.

   

   

  E. Myszogląd

  M.Lejman

  {pgslideshow id=303|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Światowy Dzień Przedszkolaka u Smerfów

  Światowy Dzień Przedszkolaka u Smerfów
  smerfy jolka19 września 2014r. dzieci z grupy IV obchodziły Światowy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia ubrane były w strój smerfa, sala odświętnie przystrojona balonami w kolorze biało – niebieskim.

 • Pierwszy spacer „Misiaków”

  Pierwszy spacer „Misiów”

  spacerPierwsze tygodnie roku szkolnego w grupie „Misie” minęły szybko i intensywnie. To szczególny czas dla wszystkich maluszków.

 • Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami
  poli -sa16.09.2014r. do przedszkola na zajęcia grup ,,Biedronki" i ,,Żabki" zostali zaproszeni panowie policjanci z Chojeńskiej Komendy Policji. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat: ,,Bezpieczna droga do przedszkola".

 • Wycieczka do lasu

  Wycieczka do lasu
  las 1Dnia 15.09.2014r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Żabki" wybrały się na wycieczkę do lasu. Podziwiały piękno lasu, otaczającą przyrodę.

 • Wycieczka do Szczecina

  Wycieczka do Szczecina

  kapitanDnia 11.09.2014r. o godz. 9.00 wszystkie małe krasnoludki przybyły wraz ze swoimi mamusiami lub babciami do przedszkola, a następnie wyruszyły z paniami ze swojej grupy na wycieczkę do Szczecina. Oczywiście droga autobusem okazała się wspaniałym wydarzeniem dla większości maluchów. Podczas drogi mogliśmy podziwiać piękne okolice naszego regionu. Pierwszym punktem naszej wyprawy był rejs statkiem po Odrze. Rejs był prawie dla wszystkich dzieci i wielu dorosłych pierwszym takim doświadczeniem. Bardzo martwiliśmy się chorobą morską, jednak jak się okazało „Kapitan” naszego statku pływał bardzo ostrożnie dzięki temu czuliśmy się dobrze. Podczas rejsu poznaliśmy Szczecin z trochę innej strony, bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się architekturze szczecińskiej, wielu statkom i łodziom a także zaskoczyła nas wielkość Stoczni Szczecińskiej, która wzbudziła największe zainteresowanie krasnoludków. Po godzinnym rejsie wspólnie wybraliśmy się na spacer po Wałach Chrobrego, a tam maluchy zaintrygowały się fontanną, ogromnymi budynkami i pięknymi widokami. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pyszny obiad w restauracji gdzie dzieci doskonale sobie poradziły, kulturalnie zachowując się przy stole. Około godziny 15.00 wszyscy razem, zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do Chojny.

   

   

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=299|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Gimnazjaliści w przedszkolu

  Gimnazjaliści w przedszkolu

  taniecW pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego 4.09.2014r. Pani Sylwia zaskoczyła wszystkie przedszkolaki i na zajęcia przyprowadziła „posiłki” tzn. młodzież z chojeńskiego gimnazjum. Grupa „wsparcia” okazała się dla Krasnali dużą radością, ponieważ pięknie dla nas śpiewali i razem z nami spędzili trochę czasu na wspólnej zabawie. Maluchy zaciekawiły się instrumentami. Każdy przedszkolak chciał zagrać, zaśpiewać lub zatańczyć. Wspólnie spędziliśmy bardzo sympatyczne i ciekawe zajęcia. Niestety czas ich wizyty był stanowczo dla nas za krótki, mamy nadzieję, że nasi przemili gościa odwiedzą nas jeszcze nie raz w naszym przedszkolu.


  M.Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=298|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pierwsze dni w przedszkolu

  Pierwsze dni w przedszkolu

   

  Świat przedszkola jest radosny

  od jesieni aż do wiosny

  z radością dziś obwieszczamy,

  że rok szkolny zaczynamy.

   

  1 wrześniaWakacje już za nami. W poniedziałek 1 września 2014 r. rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny.

 • Kolejny wyjazd do Pinnow

  Kolejny wyjazd do Pinnow

  dzie1 września2014 roku dzieci z grupy „Pszczółki” zostały zaproszone na uroczystość otwarcia Niemiecko-Polskiego Centrum Edukacyjnego w Pinnow. To nie pierwszy wyjazd chojeńskich przedszkolaków za granicę, ponieważ już od kilku lat współpracujemy z przedszkolem w Landiin.

 • Nowy rok szkolny 2014/15

  dzieci 3Nowy rok szkolny 2014/15

  Wszystkim przedszkolakom, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny 2014/15

  życzę wielu pięknych dni spędzonych w przedszkolu

  i wspaniałych zabaw z kolegami i koleżankami.

   

  Szczególnie gorąco witam najmłodsze dzieci,

  dla których czas przedszkolnych radości dopiero się zaczyna.

   

  Wam, drodzy Rodzice, życzę zadowolenia i spełnienia oczekiwań

  z jakimi wchodzicie w ten kolejny rok.

  Dyrektor Przedszkola

  Dorota Stelmach

   

 • Pożegnanie Krasnoludka

  Pożegnanie Krasnoludka

  krasnal MARYSIADnia 22 sierpnia 2014 r. w murach przedszkolnych ostatni dzień spędzał jeden z Krasnoludków. Z tej okazji urządziliśmy dzieciom wspaniałą zabawę. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zabawach w kole i w parach. Już od nowego roku szkolnego najstarszy Krasnoludek zostanie uczniem szkoły podstawowej.

   

  J. Jaszczyszyn

  {pgslideshow id=295|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Sala Doświadczenia Świata

  Sala Doświadczenia Świata
  dzieci 4Od czerwca 2014 r. w sali grupy Krasnale znajduje się sala Doświadczenia Świata (projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Pomóż mi, a będę miał równy start"). Sala Doświadczenia Świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w świadomie skomponowane urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Miejsce to przeznaczone jest dla każdego dziecka. Głównym celem utworzenia takiego miejsca w naszym przedszkolu jest pomoc w poznawaniu świata poprzez zmysły. Dodatkowo, sala ta pomaga w wyciszeniu,  zrelaksowaniu, łagodzi różnego rodzaju stresy i nieodłącznie wiąże się z interesującą zabawą.  Nasza sala wyposażona jest w projektor przestrzenny, kolumnę wodną, zestawy woreczków dotykowych, tablicę dźwiękową , światłowody, lustro, źródła światła, akwarium UV, zestawy kolorowych zabawek dotykowych, materaców oraz pianek.

   

   

  M. Lejman
  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=296|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Już wakacje !!!

  słoneczkoJuż wakacje !!!

  Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom

  i ich rodzicom życzę wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień

  oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

  Dyrektor Przedszkola

  Dorota Stelmach

 • Krasnale na Dzikim Zachodzie

  Krasnale na Dzikim Zachodzie

  kowbojDnia 28-go czerwca 2014 r. udaliśmy się na wycieczkę do Kołobrzegu-Zieleniewo gdzie dzieci mogły spędzić kilka godzin w miasteczku rozrywki w stylu western. Spotkaliśmy tam prawdziwych kowboi, zobaczyliśmy westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. Dzieci miały możliwość pojeździć bryczką wokół miasteczka, na ,,sztucznym” byku, na koniku i w końcu, kto odważniejszy mógł pojeździć, na wielbłądzie. Korzystaliśmy także ze wspaniałej zabawy na placu zabaw i zwiedziliśmy mini zoo. Potem zwiedziliśmy wigwamy – mieszkania Indian, poznaliśmy ich zwyczaje oraz mieliśmy możliwość strzelania z łuku. Następnie zostaliśmy zaproszenie do wspólnej zabawy przy rytmach indiańskiej muzyki a kto był odważniejszy mógł taniec wykonać na scenie. Mimo chwilowej niepogody wszystkim uczestnikom dopisywały wspaniale humory. Po pysznym posiłku udaliśmy się do Kołobrzegu na Piracką Opowieść w Reducie Solnej, gdzie nasi rodzice mogli wykazać się sprytem podczas wyplątywania z węzłów lin a także podczas wbijania gwoździ. Nauczyliśmy się także pirackiej pieśni i z nią na ustach udaliśmy się, pod okiem wspaniałego przewodnika, w podróż po Kołobrzegu. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca Kołobrzegu i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika. Następnie, ku zadowoleniu szczególnie dzieci, udaliśmy się na plażę, gdzie każdy mógł spędzić w sposób dowolny swój czas. Szczęśliwi i zadowoleni, po otrzymaniu pamiątek, udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W tym miejscu dziękujemy wszystkim rodzicom za miłą atmosferę podczas wycieczki, co z pewnością jeszcze bardziej zintegruje naszą grupę a Panu Robertowi za ciepły i opiekuńczy stosunek do nas wszystkich.

   

   

   

                                                                                                                              E. Myszogląd

     M. Lejman

  {pgslideshow id=294|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Powitanie wakacji w Smerfach

  Powitanie wakacji w Smerfach

  lodyDzieci z grupy „Smerfy” wesoło i przyjemnie pożegnały się z przedszkolem na okres wakacji. W piątek 27 czerwca 2014 r., po śniadaniu udały się na lody do restauracji „Piastowska”.

 • Słoneczka w Parku Wieloryba

  Słoneczka w Parku Wieloryba

  pirat25 czerwca 2014 r. dzieci z grupy Słoneczka wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Parku Wieloryba do Rewala. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza.

 • Przedszkolaki żegnają przedszkole

  Przedszkolaki żegnają przedszkole

   

  Tak w przedszkolu było miło,
  tyle czasu się tu było.
  Dziś żegnamy swe przedszkole,
  bo czas myśleć już o szkole.

  Nasze panie też są smutne.
  Lecz my wszyscy przyrzekamy,
  że będziemy bardzo grzeczni,
  bo nauka jest przed nami.


  ślubow - ewa m.
  W dniu 24 czerwca 2014 r. sześciolatki i siedmiolatki z grupy: Muchomorki, Misie, Biedronki i Żabki wzięły udział w uroczystości zakończenia roku przedszkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Adam Fedorowicz – Burmistrz Chojny, pani Edyta Kalarus - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, pani Dorota Stelmach – dyrektor Przedszkola Miejskiego, pani wicedyrektor Agata Skibińska, Pracownicy przedszkola i Rodzice dzieci kończących przedszkole.

 • Pożegnania nadszedł czas…

  Pożegnania nadszedł czas…

  zakończenieW dniu 23 czerwca 2014 r. odbyła się w przedszkolu uroczystość pożegnania dzieci z grupy "Słoneczka". Dzieci w kolorowych strojach wystąpiły przed rodzicami, zaproszonymi gośćmi i młodszymi kolegami.

 • Nowe wyposażenie sali

  Nowe wyposażenie sali

  dzieci S.W grupie Krasnali ciągłe zmiany - 21.06.2014r. otrzymaliśmy meble i nowe sprzęty. Meble z motywem krasnala są bardzo praktyczne, ozdabiają naszą salę i wzbudzają zachwyt wszystkich osób, które nas odwiedzają. W ciągu ostatniego miesiąca dostarczano nam również zabawki (samochody, kąciki tematyczne, klocki), piankowy tor przeszkód, wyspę aktywności (cieszy się ona największym zainteresowaniem), kącik teatralny, biurko, tablicę interaktywną, gry edukacyjne, nowe książeczki. Trudno wymienić wszystkie rzeczy, które udało nam się otrzymać dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w projekcie „Pomóż mi, a będę miał równy start”. Dzięki nowym pomocom dydaktycznym możemy jeszcze pełniej i lepiej się rozwijać, a także uatrakcyjniać zajęcia dydaktyczne, ruchowe, manualne itp.

   

   

   

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=288|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Krasnale znają zasady bezpieczeństwa

  Krasnale znają zasady bezpieczeństwa

  pielęgniarkaGrupa Krasnale w ostatnich dniach czerwca skupiała się na rozmowach na temat - Bezpieczeństwa podczas wakacji. Już wszystkie Krasnale wiedzą jakie są numery na policję, straż, pogotowie. Dzieci poznawały zasady bezpiecznych zabaw na plaży, w wodzie, na placu zabawa itp. Pani pielęgniarka Krystyna Prus, która odwiedza nas raz w tygodniu zorganizowała nam również zajęci na temat bezpiecznych zachowań. Pani Krysia uczyła nas jak prawidłowo zrobić opatrunki, przykleić plaster, a także pokazał nam film w którym uczono dzieci zasad pierwszej pomocy. Wszystkie krasnoludki są teraz dobrze przygotowane i mogą spokojnie brać czynny udział w wakacyjnych przygodach - pamiętając o zasadach bezpieczeństwa!

   

   

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=293|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedszkolny chór na Dniach Chojny

  Przedszkolny chór na Dniach Chojny

  c -saba Chór "Śpiewające Gwiazdki" miał ogromny zaszczyt po raz kolejny wystąpić na Dniach Chojny. 07.06.2014 o godzinie 14.00 przy Ratuszu zgromadził się tłum wiernych fanów (rodziców, dziadków, rodzeństwo).

 • Imię dla naszego przedszkola

  Imię dla naszego przedszkola

  głosowanieRozstrzygnął się ostatni etap wyboru imienia dla naszego przedszkola, w który oddawaliśmy głosy na trzy propozycje cieszące się największą popularnością.

  Były to:

  1.Kubuś Puchatek

  2.Pszczółka Maja

  3.Bajkowe przedszkole

   

 • Żyj zdrowo na sportowo

  Żyj zdrowo na sportowo

  sportDnia 4.06.2014r. dzieci z Przedszkola Miejskiego uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pt.: „Żyj zdrowo na sportowo”, który odbył się na Stadionie Miejskim w Chojnie. Celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia oraz stwarzanie warunków do czynnego wypoczynku.

 • Krasnale na imprezie sportowej

   Krasnale na imprezie sportowej

  sportDnia  4 czerwca 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wzięły udział w imprezie sportowej pt.: Żyj zdrowo na sportowo", która odbyła się w Chojnie na prawdziwym stadionie. Razem z dziećmi z naszego przedszkola przemaszerowaliśmy przez całe miasto i dotarliśmy szczęśliwi i zadowoleni na stadion. Humory wszystkim dzieciom dopisywały tym bardziej, że pogoda była bardzo ładna. Dzieci wzięły udział w wielu konkursach – bieg slalomem i przejście przez tunel, skakanie w workach, co wszystkim sprawiło ogromną radość, przenoszenie wody w kubkach (niektórym krasnalom tak się podobała ta konkurencja, że wykonywali ją kilkakrotnie) oraz przeciąganie liny w co dzieci włożyły najwięcej energii. Bawiliśmy się także  przy muzyce, chustą animacyjną starając się, aby piłka z chusty nie spadła. W międzyczasie dzieci posilały się owocami i napojami  przygotowanymi przez organizatorów.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal  zwycięstwa i dumne oraz zadowolone z siebie wróciło do przedszkola.  Zawody dzieciom bardzo się podobały i już czekamy na następną sportową imprezę.

   

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

   

  {pgslideshow id=284|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   Krasnale  na imprezie sportowej

  Dnia  28-go maja 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wzięły udział w imprezie sportowej pt.: Żyj zdrowo na sportowo", która odbyła się w Chojnie na prawdziwym stadionie. Razem z dziećmi z naszego przedszkola przemaszerowaliśmy przez całe miasto i dotarliśmy szczęśliwi i zadowoleni na stadion. Humory wszystkim dzieciom dopisywały tym bardziej, że pogoda była bardzo ładna. Dzieci wzięły udział w wielu konkursach – bieg slalomem i przejście przez tunel, skakanie w workach, co wszystkim sprawiło ogromną radość, przenoszenie wody w kubkach (niektórym krasnalom tak się podobała ta konkurencja, że wykonywali ją kilkakrotnie) oraz przeciąganie liny w co dzieci włożyły najwięcej energii. Bawiliśmy się także  przy muzyce, chustą animacyjną starając się, aby piłka z chusty nie spadła. W międzyczasie dzieci posilały się owocami i napojami  przygotowanymi przez organizatorów.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal  zwycięstwa i dumne oraz zadowolone z siebie wróciło do przedszkola.  Zawody dzieciom bardzo się podobały i już czekamy na następną sportową imprezę.

  E. Myszogląd

 • Misiaki z wizytą w szkole

  Misiaki z wizytą w szkole

     „A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK. 
     I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.
     I choć może trudniejsze będą następne lata -
     otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

  pierwszaki3 czerwca 2014 r. dzieci z najstarszej grupy w przedszkolu odwiedziły Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, do której uczęszczają m.in. nasi absolwenci.

 • Biedronki w szkole

  Biedronki w szkole

  dzieDnia 03.06.2014r. ,,Biedronki" pojechały w odwiedziny do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Zwiedziły i zapoznały się z budynkiem szkoły, miały możliwość zapoznania się z salą lekcyjną.

 • Festyn z Wikingami

  Festyn z Wikingami

  festyn rodzinnyWspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 30 maja 2014 r. w naszym przedszkolu. Na wszystkich uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez artystów Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina.

 • Dzień Mamy w Smerfach

  Dzień Mamy w Smerfach

  smerfik30 maja 2014 r. w sali Smerfów odbyło się spotkanie dzieci z Mamami z okazji "Dnia Matki". Uroczystość rozpoczęto słowami " Kocham cię Mamo!".

 • Dzień Rodziny w Biedronkach

  Dzień Rodziny w Biedronkach
  biedr - kasia g. Dnia 30.05.2014 r. dzieci z grupy Biedronki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Zaprezentowały przed rodzicami występ, podczas którego recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.

 • Święto Mamy i Taty w grupie Misie

  Święto Mamy i Taty w grupie Misie

  Wymaluję na laurce czerwone serduszko,

  ptaka, co ma złote pióra i kwiaty w dzbanuszku.

  Żyjcie, mamo i tatusiu 100 lat albo dłużej!

  Bądźcie szczęśliwi i weseli, zdrowie niech Wam służy!

  mis z rozyczka30 maja 2014 r. - na ten dzień Misiaki czekały z niecierpliwością. Co to było? - To Dzień Mamy i Taty. Do przedszkola przyszli szczególni goście - rodzice dzieci.

 • Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

  Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

  znak drogowyDnia 30-go maja 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem ,,I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”. W turnieju wiedzy wzięły udział najstarsze grupy dzieci, czyli: ,,Muchomorki”, ,,Misie”, ,,Biedronki”, ,,Żabki”, ,,Słoneczka”.

 • Zdrowy tydzień - aerobik

  Zdrowy tydzień - aerobik

  zumba Dnia 27.05.2014 r. w naszym przedszkolu pod hasłem ,,Zdrowy tydzień" odbył się aerobik prowadzony przez instruktorkę Zumba Fitness . Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach ruchowo-tanecznych w rytmach tańca latynoamerykańskiego, podczas którego mogły rozwijać sprawność ruchową , koordynację, poczucie rytmu i równowagę.

 • Kolejny dzień w Tygodniu Zdrowa

  Kolejny dzień w Tygodniu Zdrowia

  kucharka 26.05.2014 roku w ramach zajęć prowadzonych podczas „Zdrowego tygodnia” dzieci zapoznały się z piramidą żywności, dowiedziały się dlaczego warto zdrowo się odżywiać i co jeść, żeby być silnym i zdrowym. Przedszkolaki wiedzą już, które produkty są zdrowe, a które klasyfikują się do niezdrowej żywności.

 • Festyn rodzinny w Dolinie Miłości

  Festyn rodzinny w Dolinie Miłości

  festyn rodzinnyDolina Miłości to najlepsze miejsce, gdzie można spędzić bardzo mile czas ze swoją rodziną. Krasnale ze swoimi rodzicami wybrały się tam 24-go maja 2014 r.. Dzień zapowiadał się niezbyt korzystnie, ale jak dojechaliśmy na miejsce pogoda znacznie się poprawiła. Pod okiem przewodnika zwiedziliśmy cześć tego pięknego zakątka. Pan przewodnik opowiadał bardzo przystępnie, wręcz bajkowo, historię tej doliny, a dzieci z ogromnym zaciekawieniem tej historii słuchały. Następnie przeszliśmy na plac zabaw, gdzie dzieci mogły swobodnie pobawić się. Gdy ognisko się rozpaliło zasiedliśmy do wspólnego biesiadowania. Dzieci śpiewały znane im piosenki przy akompaniamencie gitary na której grała pani Marysia. Potem do śpiewania dołączyli także rodzice. Było bardzo miło i przyjemnie. Piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy się pysznym ciastem. Na koniec naszego spotkania dzieci odśpiewały swoim mamom 100 lat i wręczyły przygotowane wcześniej prezenty. Takie spotkania pozwalają na poznanie siebie nawzajem , co, mamy nadzieję ,zaowocuje sukcesami w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

   

   

                                                 E. Myszogląd

  {pgslideshow id=270|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dni otwarte w naszym przedszkolu zakończone

  Dni otwarte w naszym przedszkolu zakończone

  dzieci S.Rodzice oddając po raz pierwszy dziecko do przedszkola, są pełni obaw, dlatego Dni Otwarte są doskonałą okazją, aby pokazać im, w jakich warunkach będą przebywać ich pociechy. W dniach 19 – 23 maja 2014 r. gościliśmy w naszym przedszkolu młodszych kolegów wraz z ich rodzicami na zajęciach adaptacyjnych w ramach projektu „W naszym przedszkolu dzieci nie płaczą”.

 • Akcja promująca zdrowy tryb życia rozpoczęta

  Akcja promująca zdrowy tryb życia rozpoczęta

  gimnastyka 23 maja 2014 roku rozpoczął się w naszym przedszkolu "Tydzień promujący zdrowy tryb życia". Całą akcję rozpoczęły dzieci z grupy „Pszczółki” ,które zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Dzisiaj każdy się dowie jak należy dbać o zdrowie”.

 • Krasnale w parku dinozaurów

  Krasnale w parku dinozaurów

  dinusieDnia 23-go maja 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę integracyjną do parku dinozaurów w Nowinach Wielkich. Najpierw spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną i zdobywaliśmy dużo wiadomości na temat zwierząt charakterystycznych dla poszczególnych okresów w dziejach Ziemi. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych podczas których dzieci malowały skamieniałości a następnie oglądały bajkę o historii życia na Ziemi. Potem było najlepsze-wspólna zabawa na placu zabaw. Do tej zabawy chętnie włączali się także rodzice naszych milusińskich. Kto się zmęczył natomiast mógł odpocząć w cieniu gdzie także rodzice rozmawiali o swoich dzieciach, dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Potem, troszeczkę już zmęczeni udaliśmy się na przepyszny obiadek a posileni wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola. Na zakończenie naszej wspaniałej wycieczki dzieci otrzymały pamiątkę w postaci breloczka i małego dinozaura. To był naprawdę mile spędzony czas, który pomógł nam poznać się lepiej nawzajem.

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=267|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Polska biega – Chojna biega

  Polska biega – Chojna biega

  polska biegaDnia 23 maja 2014 r. starszaki z naszego przedszkola brały czynny udział w akcji pt. „ Polska biega-Chojna biega” zorganizowanej przez SP nr 2 w Chojnie. W ten piękny, upalny dzień wszyscy stawiliśmy się na miejscu, czyli w parku miejskim koło Platana.

 • Otwarcie nowego placu zabaw !!!

  Otwarcie nowego placu zabaw !!!

  plac zabawDnia 22-go maja 2014 r. w przedszkolu przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 25 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na otwarcie przybyli znakomici goście: Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Komorzycki, skarbnik gminy Chojna-pani Agnieszka Górska, pani Anna Witek z Wydziału Planowania Przestrzennego, Pani Małgorzata Korzeniec-kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie i oczywiście Dyrektor naszego przedszkola-pani Dorota Stelmach.

 • Pierwsze koty za płoty

  Pierwsze koty za płoty

  Szkoła to nie taka straszna rzecz.

  Tu robisz wiele jeśli chcesz.

  Liczysz, piszesz, czytasz, grasz

  jeśli tylko chęci masz!

   

  szkołaO tym właśnie przekonały się dzieci z grupy „Żabki”, które 21 maja 2014 r. mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią Irenę Błażkiewicz w klasie I e. Nasze przedszkolaki aktywnie i z wielką chęcią uczestniczyły w proponowanych zabawach.

 • Wycieczka ,,Stokrotek” do parku dinozaurów

  Wycieczka ,,Stokrotek” do parku dinozaurów

  dinozauryDnia 21-go maja 2014 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” udały się na wycieczkę autokarową do parku dinozaurów w Nowinach Wielkich. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną zdobyły dużo wiadomości na temat zwierząt, które charakterystyczne były dla poszczególnych okresów w dziejach Ziemi.

 • Biedronki i Pszczółki w Czelinie

  Biedronki i Pszczółki w Czelinie

  dzieci Iza Dnia 20.05.2014r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Pszczółki" były na wycieczce w ekologicznym gospodarstwie w Czelinie. Dzieci miały możliwość obcowania z przebywającymi tam zwierzętami takimi jak muflony, kuce, renifery, dzikie króliki, bociany, wiewiórki, daniele i dziki.

 • Krasnale w stadninie koni w Bielinie

  Krasnale w stadninie koni w Bielinie

  stadninaDnia 16.05.2014r. dzieci z grupy III ,,Krasnale” udały się na kolejną wycieczkę autokarową, tym razem do stadniny koni w Bielinie.

 • Udział Misiów w konkursie o straży pożarnej

  Udział Misiów w konkursie o straży pożarnej

  strażak W kwietniu przedszkolaki z grupy Misie wzięły udział w II Edycji Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi Ci z pomocą”. Konkurs zorganizowany został przez p. Aleksandrę Kołaczyńską – nauczycielkę i koordynatora ds. bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Przyrodników Polskich w Brwicach.

 • Motylki w gospodarstwie agroturystycznym – w zagrodzie reniferów w Czelinie

  Motylki w gospodarstwie agroturystycznym – w zagrodzie reniferów w Czelinie

  dzieci Iza 16 maja 2014r. dzieci z grupy „Motylki” i ich rodzice miło spędziły czas na łonie natury. Dzieci miały możność zobaczyć i poznać zwierzęta żyjące w Polsce (bociany, tchórzofretki, bobry, wiewiórki, dziki), jak i te, które są u nas gościnnie (strusie, renifery).

 • Krasnale w Straży Pożarnej i Tęczowej Planecie

  Krasnale w Straży Pożarnej i Tęczowej Planecie

  strażakDnia 09.05.2014r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Straży Pożarnej w Gryfinie.

 • Żabki i Misia wśród zwierząt

  Żabki i Misie wśród zwierząt

  rentier 8 maja 2014 r. dzieci z grupy Żabki i Misie wybrały się do fantastycznego miejsca jakim jest wioska lapońska w Czelinie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy powitani przez właściciela gospodarstwa, pana Andrzeja Woźniaka.

 • Wizyta Misiów w księgarni

  Wizyta Misiów w księgarni

  ksiazka  6 maja 2014 r. przedszkolaki z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do księgarni. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom informacji o tym, czym jest księgarnia oraz pokazanie różnych rodzajów książeczek  w ramach realizowanego tematu kompleksowego ,,Jak powstaje książka”.

 • Stokrotki na wycieczce w oczyszczalni ścieków i firmie REMONDIS

  Stokrotki na wycieczce w oczyszczalni ścieków i firmie REMONDIS

  segregacja - ewaDnia 29.04. 2014r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” oraz dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Chojnie były na wycieczce w oczyszczalni ścieków oraz firmie REMONDIS. W oczyszczalni ścieków dzieci dowiedziały się jakie są kolejne etapy oczyszczania wody i dlaczego należy dbać o czystość wód i środowiska. Obejrzały specjalnie dla nich przygotowany film a następnie z tarasu mogły oglądać urządzenia i sprzęt wykorzystywany do oczyszczania ścieków.

 • Przedszkolny chór na konkursie piosenki miłosnej

  Przedszkolny chór na II Festiwalu Piosenki Miłosnej

  c -saba Dnia 29.04.2014r. przedszkolny chór "Śpiewające gwiazdki" miał ogromną przyjemność wzięcia udziału w konkursie piosenki miłosnej organizowanym przez Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci przygotowały specjalnie na ten występ utwór młodzieżowy "Zanim pójdę" zespołu Happysad, piosenka była niezwykle trudna jak na tak małych wykonawców.

 • Sukces przedszkolaków w konkursie plastycznym

  Sukces przedszkolaków w konkursie plastycznym

  kwiatySzkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie zaprosiła nasze starszaki do udziału w konkursie plastycznym pt. „ Idzie wiosna”. Celem było rozwijanie wyobraźni, doskonalenie umiejętności plastycznych, zabawa kolorami oraz umacnianie współpracy między szkołą i przedszkolem.

 • Przygotowania świąteczne w grupie Krasnali

  Przygotowania świąteczne w grupie Krasnali

  wielkanoc  Już od połowy kwietnia dzieci z grupy Krasnale szykowały się do Świąt Wielkanocnych. Malowały pisanki, robiły koszyczki, baranki oraz wesołe koguciki.  Wszystkie zabawy sprawiały dzieciom wiele radości, a najwięcej chyba wykonanie prezentu dla rodziców w postaci ilustracji zajączków, którego uszy i łapki wykonane były ze stóp dzieci  namoczonych w farbie. To była naprawdę wspaniała zabawa.

   

  E. Myszogląd


  {pgslideshow id=255|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

  Przygotowania świąteczne w grupie Krasnali

  Już od połowy kwietnia dzieci z grupy Krasnale szykowały się do Świąt Wielkanocnych. Malowały pisanki, robiły koszyczki, baranki oraz wesołe koguciki.  Wszystkie zabawy sprawiały dzieciom wiele radości, a najwięcej chyba wykonanie prezentu dla rodziców w postaci ilustracji zajączków, którego uszy i łapki wykonane były ze stóp dzieci  namoczonych w farbie. To była naprawdę wspaniała zabawa.

  E. Myszogląd

 • Zajęcie otwarte u Krasnali

  Zajęcie otwarte u Krasnali

  kanapka  Dnia 16.04.2014r. w grupie przedszkolnej ,,Krasnale” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców nt. ,,Kolorowe kanapki”. Celem zajęcia było kształtowanie u dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijanie umiejętności przygotowania kanapek przy pomocy mamy, rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Zaangażowanie zarówno dzieci jak i ich rodziców było ogromne. Część dzieci smarowała chlebek, część wbijała wykałaczki, do jajek robiąc żaglówkę, część układała warzywa na chleb robiąc misia, motyla, kotka a wszystkiemu towarzyszyła bardzo pogodna atmosfera. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały także myszki z jajek, jeżyki i zajączki. W końcu nadeszła chwila degustacji, dzieci wspólnie z mamami mogły skosztować wytworów swojej pracy i nacieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Dziękujemy mamusiom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu zdrowych kanapek.

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=253|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Słoneczka na 3. polsko- niemieckiej Wielkanocy w Urzędzie Oder Welse w Pinnow

  Słoneczka na 3. polsko- niemieckiej Wielkanocy w Urzędzie Oder Welse w Pinnow

  jajo Dnia 15 kwietnia 2014 r. dzieci z grupy Słoneczka  miały możliwość  zobaczenia jakie tradycje wielkanocne mają miejsce u naszych zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkola w Niemczech.  Burmistrz miasta Pinnow wspólnie z wielkanocnym króliczkiem serdecznie przywitał wszystkie dzieci.

 • Krasnale z wizytą w telefonii komórkowej PLUS

  Krasnale z wizytą w telefonii komórkowej PLUS

  telefon 1Dnia 02.04.2014r. dzieci z grupy III ,,Krasnale” udały się z wizytą do chojeńskiego punktu sieci komórkowej Plus na zaproszenie pani Małgosi.

 • Stokrotki i Słoneczka w szczecińskiej Operze

  Stokrotki i Słoneczka w szczecińskiej Operze

  opera szczecin   Dnia 01.04.2014 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” i ,,Słoneczka” udały się do szczecińskiej opery na spektakl baletowy pt.,,Bajki ci opowiem”. Przedstawienie opowiadało o tym , jak w domowej biblioteczce mieszkała Laryssa Pajęczyca – prawdziwy mól książkowy - i przypadkiem trafiła na interesujący zbiór różnorodnych opowiastek, które przedstawiła dzieciom wciągając tym samym w opowieść widownię.

 • Powitanie nowego Krasnoludka

  Powitanie nowego Krasnoludka

  krasnal MARYSIA Dzień 1 kwietnia był wielkim świętem w grupie Krasnali. Tego dnia przyjęliśmy do grona naszych milusińskich przesympatycznego ,,Krasnoludka”. Z tej okazji urządziliśmy dzieciom wspaniałą zabawę. Dzieci miały pomalowane twarze w wiosenne motywy, wspólnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zabawach w kole i w parach. Bardzo cieszymy się z faktu przybycia nowego przedszkolaka, bo wiele słońca wniósł ten ,,Krasnoludek” do naszej sali.

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=250|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedstawienie "Kot w butach"

  Przedstawienie "Kot w butach"

  kot w butach Każdy z nas zna bajkę o kocie w czerwonych, wspaniałych butach, a jednak za każdym razem chętnie i z zainteresowaniem oglądamy bądź słuchamy o jego przygodach. 31 marca 2014 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Kultury na przedstawienie pt. "Kot w butach" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

 • Warsztaty teatralne w Krasnalach

  Warsztaty teatralne w Krasnalach

  bocian Dnia 27-go marca gościliśmy w naszym oddziale rodziców naszych przedszkolaków. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały nadejścia znakomitych gości. Krasnale zaprezentowały się w teatrzyku kukiełkowym pt. ,,Jak ślimak spotkał wiosnę” za co zostały nagrodzony gromkimi brawami. Następnie wykonały wspaniały taniec na powitanie wiosny: poleczkę do piosenki pt.,, Wiosenna poleczka” oraz walczyk do piosenki,, Kle, kle boćku”. Wzięły także udział w inscenizacji piosenki pt.,, Wiosenne porządki”. W dalszej części spotkania wspólnie z rodzicami rozwiązywały zagadki, gdzie wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą teatru, rekwizytów teatralnych i bajek. Aż w końcu przyszedł czas na popisy aktorskie rodziców. Mogliśmy ich obejrzeć w teatrzyku pt.,, Przygoda smoka i królika” z wykorzystaniem pacynek oraz teatrzyku pt. ,,Warzywa” z wykorzystaniem kukiełek. Występ w wykonaniu rodziców sprawił dzieciom wiele radości, co okazali gromkimi brawami i szczerym uśmiechem na twarzy. Dzięki temu spotkaniu rodzice mogli zapoznać się z możliwościami swoich pociech, zobaczyć jak zachowują się na tle grupy. W tym miejscu dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i spędzenie czasu w miłej i sympatycznej atmosferze. Tego popołudnia rodzice dzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnale” uczestniczyli także w prelekcji pani dietetyk I. Andrzejak , która podzieliła się wiedzą nt. zdrowego odżywiania się, alergii pokarmowych, diet mających zastosowanie w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Mamy nadzieję, że rodzice skorzystają z tej wiedzy, co z korzyścią wpłynie na zdrowie ich pociech.

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=246|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Krasnale witają wiosnę

  Krasnale witają wiosnę

  marzanna Dnia 21.03.2014r. dzieci z grupy Krasnale gościli w swojej sali wszystkich przedszkolaków. Krasnale zaprezentowały się w teatrzyku kukiełkowym pt. "Jak ślimak spotkał wiosnę”. Przygotowania do przedstawienia trwały około dwóch tygodni. Najpierw dzieci z pomocą pań przygotowywały kukiełki, potem uczyły się swojej roli a następnie kroków walca i poleczki. Było dużo pracy, próby odbywały się codziennie, ale się opłacało. Występ zaczarował odbiorców, którzy gromkimi brawami nagrodzili małych artystów. Wszystkie grupy   otrzymały od Pani Wiosny pięknego bratka w doniczce, który stał się ozdobą kącików przyrodniczych w salach. Po występie zaprosiliśmy wszystkie dzieci do udziału w pochodzie z Marzannami, a potem pod okiem straży pożarnej spaliliśmy Marzanny, na znak, że zima odeszła a przyszła wiosna. Mamy nadzieję, że teatrzyk w wykonaniu dzieci z grupy integracyjnej ,,Krasnale” na długo zostanie w sercach małych odbiorców a dzień powitania pierwszego dnia wiosny zostanie w ich pamięci na zawsze.

  Nauczycielki gr. III

  {pgslideshow id=245|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedszkolaki witają wiosnę

  Przedszkolaki witają wiosnę

  Marzanno, Marzanno
  Ty zimowa panno      
  Pięknie cię żegnamy 
  Bo wiosnę witamy ... 

  marzanna Z takimi i podobnym okrzykami 21 marca 2014 r. przedszkolaki żegnały Panią Zimę. Ten dzień od samego rana był bardzo wiosenny. Najpierw dzieci oglądały przedstawienie pt.: " Jak ślimak spotkał wiosnę " przygotowane przez dzieci i panie z grupy "Krasnale", następnie wszyscy wyruszyliśmy w pochodzie z Marzannami.

 • Stokrotki z wizytą w telefonii komórkowej PLUS

  Stokrotki z wizytą w telefonii komórkowej PLUS

  telefon Dnia 20-go marca 2014 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” udały się z wizytą do chojeńskiego punktu sieci komórkowej Plus na zaproszenie pani Małgosi. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o możliwościach telefonii komórkowej, zapoznały się z różnymi modelami telefonów i wykazały się swoja ogromną wiedzą dotyczącą najnowszych technologii.

 • Koncert z okazji Dnia Kobiet

  Koncert z okazji Dnia Kobiet

  c -saba  Dnia 12.03.2014r. w Przedszkolu Miejskim w Chojnie odbył się koncert chóru "Śpiewające gwiazdki" Koncert był dedykowany wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet. Chórzyści swoje koncertowanie rozpoczęli już od same rana.

 • Podziękowanie dla FOTO STUDIO AD

  Podziękowanie dla FOTO STUDIO AD

   

  kwiatek 1  W imieniu naszej placówki oraz jej wychowanków składam serdeczne podziękowanie panom: Andrzejowi Stelmachowi i Jakubowi Stelmachowi z Foto Studio AD w Chojnie za przekazanie laptopa z przeznaczeniem na prowadzenie naszej strony internetowej.

  Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

  Administrator:

  S. Cedro

 • Twórcze i aktywne ferie w Krasnalach

  Twórcze i aktywne ferie w Krasnalach

  dzieci AnkaOkres ferii w grupie integracyjnej Krasnale był bardzo twórczy i aktywny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawiły się w teatr przybierając role postaci bajkowych. Samodzielnie wykonywały maski karnawałowe używając różnego rodzaju materiału plastycznego a potem bawiły się przy piosenkach z dziecięcego repertuaru. Uczestniczyły także w spotkaniu z teatrem ,,na żywo” w wykonaniu artystów Małych Form Teatralnych Art-re z Krakowa pt.Legenda o kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju”. Prawie codziennie wychodziliśmy na spacer, dzięki czemu dzieci mogły zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie oraz odszukać pierwsze oznaki wiosny. Poznały także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Byliśmy także na placu zabaw gdzie dzieci bardzo aktywnie mogły spędzić czas. Czas feryjny dzieci spędziły wesoło muzykując-samodzielnie wykonały instrumenty perkusyjne na których przygrywały melodie do piosenek a niektórzy nawet próbowali gry na gitarze. Z niecierpliwością czekamy na powrót pozostałych dzieci do przedszkola, bo mamy dla nich dużo niespodzianek.

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=241|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • "Magia teatru" w grupie Krasnali

  "Magia teatru" w grupie Krasnali

  kopciuszek 1 Przez cały tydzień dzieci z grupy ,,Krasnale” bawiły się w teatr. Za pomocą pacynek i kukiełek opowiadały własnymi słowami bajki: o Czerwonym Kapturku, o Królewnie Śnieżce, a także wymyślały swoje bajki. Chowały się za parawanem i wcielały się w różne role. Okazało się, że dzieci nieśmiałe i zamknięte w sobie, za pomocą sztuki teatralnej zdobyły się na śmiałość i odwagę. Występom nie było końca. Było dużo radości, śmiechu a artyści zostali nagradzani gromkimi brawami. Już dziś nie możemy się doczekać wyjazdu do teatru na prawdziwą sztukę .

   

  E. Myszogląd

   

  {pgslideshow id=240|width=500|height=400|delay=1000|image=L} 

  "Magia teatru" w grupie Krasnali

   Przez cały tydzień dzieci z grupy ,,Krasnale” bawiły się w teatr. Za pomocą pacynek i kukiełek opowiadały własnymi słowami bajki: o Czerwonym Kapturku, o Królewnie Śnieżce, a także wymyślały swoje bajki. Chowały się za parawanem i wcielały się w różne role. Okazało się, że dzieci nieśmiałe i zamknięte w sobie, za pomocą sztuki teatralnej zdobyły się na śmiałość i odwagę. Występom nie było końca. Było dużo radości, śmiechu a artyści zostali nagradzani gromkimi brawami. Już dziś nie możemy się doczekać wyjazdu do teatru na prawdziwą sztukę .

  E. Myszogląd

 • X Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  X Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  flaga  14 lutego 2014 r. nasze Przedszkole już po raz dziesiąty zorganizowało Gminną Zimową Olimpiadę Przedszkolaków. Na starcie pojawiło się osiem drużyn – przedszkolaki z Landin, dwie drużyny sześciolatków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chojnie i pięć zespołów z naszego przedszkola (Biedronki, Misie, Muchomorki, Słoneczka i Żabki).

 • Zimowa Olimpiada najmłodszych przedszkolaków

  Zimowa Olimpiada najmłodszych przedszkolaków

  olimp 1 Dnia 14 lutego 2014 r. w sali Smerfów dla dzieci 3- 4 letnich odbyła się Zimowa Olimpiada przedszkolaków pod hasłem ,,Przedszkolak wie, że ruch to zdrowie". W olimpiadzie brały udział dzieci z grupy: Krasnale, Smerfy, Motylki, Pszczółki, Stokrotki.

 • Krasnale rywalizują w Zimowej Olimpiadzie najmłodszych przedszkolaków

  Krasnale rywalizują w Zimowej Olimpiadzie najmłodszych przedszkolaków

  olimp 1Dnia 14 lutego 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków pod hasłem ,,Przedszkolak wie, że ruch to zdrowie", która odbyła się w naszym przedszkolu. W olimpiadzie brały udział także dzieci z grupy: Smerfy, Motylki, Pszczółki i Stokrotki.

 • Bezpieczny wypoczynek dzieci w czasie ferii zimowych

  Bezpieczny wypoczynek dzieci w czasie ferii zimowych

  monia  17 lutego 2014 r. w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe czyli czas relaksu i odpoczynku od obowiązków dla dzieci i dorosłych. Sanki, narty, śnieżki i perspektywa wielu innych zbaw na świeżym powietrzu powodują, że zima jest atrakcyjnym czasem dla dzieci.

 • Wizyta Krasnali w bibliotece

  Wizyta Krasnali w bibliotece

  marta 1  Dnia 07.02.2014r. dzieci z Oddziału Integracyjnego udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Chojnie. Wizyta poprzedzona była Świętem Bajki, jaki trwał u nas cały tydzień. Dzieci zapoznały się z treścią najstarszych i najpopularniejszych bajek, dowiedziały się jakie są kolejne etapy powstania książki, dzięki czemu rozbudzone zostały w nich zainteresowania bajką . W bibliotece dzieci miały możliwość zapoznania się z gatunkami książek jakie można tam wypożyczyć, dowiedziały się , jakie należy spełniać warunki, aby książkę wypożyczyć do domu, wreszcie mogły samodzielnie wybrać książkę i ją pooglądać. Po zapoznaniu się z fragmentami niektórych bajek, pani Krysia oprowadziła nas po bibliotece i pokazała nam stojącego tam smoka. Wszystkie dzieci chciały pogłaskać smoka gdyż wiedziały, że one są tylko w bajkach. Na zakończenie pierwszej wizyty otrzymaliśmy od pani Krysi słodycze i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=235|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Krasnoludki karmią ptaszki

  Krasnoludki karmią ptaszki

  oddział karmnik  Ponieważ przyszła zima a biały puch przykrył wszystkie pola Krasnoludki nie zapomniały o tym, że należy dokarmiać ptaki zimą. W związku z tym 3 lutego 2014 r. wybrały się na pierwszy spacer dookoła przedszkola i poszły do karmnika nasypać pokarm dla ptaszków. Korzystając z faktu, że spadł śnieg mogły sobie radośnie pobiegać, porobić ślady na śniegu a także wdrapywać się i zbiegać z zaśnieżonej górki. Powróciliśmy do przedszkola w dobrych humorach i z rumieńcami na twarzach. Cały czas pamiętamy o tym, aby w karmniku było jedzonko dzięki czemu mamy możliwość obserwowania różnych gatunków ptaków przylatujących się pożywić.

   

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=232|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Żabki i Misie na przedstawieniu Kopciuszek

  Żabki i Misie na przedstawieniu "Kopciuszek"

  kopciuszek 1 ,,Kopciuszek” – to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. W piątek 31 stycznia 2014 r. przedszkolaki z Żabek i Misiów odwiedziły Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, który zaprezentował dzieciom bajkę pt. „Kopciuszek” w reżyserii Valdisa Pavlovskisa

 • Śpiewające gwiazdki koncertują

  Śpiewające gwiazdki koncertują

  c -saba Dnia 29.01.2014r. w Przedszkolu Miejskim w Chojnie odbyło się wielkie wydarzenie. Po raz pierwszy chór przedszkolny "Śpiewające gwiazdki" zorganizował koncert noworoczny.

 • Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach

  Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach

  babcia i dzi.21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Tego dnia pamiętamy  o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.

 • Z pomocą dla zwierząt

  Z pomocą dla zwierząt

  pomoc zwierzętom  Dnia 29.01.2014r. dzieci z grupy ,,Żabki" i ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do lasu w celu dokarmienia zwierząt w okresie zimy. Pod opieką panów ze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Chojna dzieci napełniły paśniki prowiantem przywiezionym z domu. Następnie odszukiwały i nazywały pod okiem panów leśników tropy zwierząt pozostawionych na śniegu.

 • Dzień Babci i Dziadka w Słoneczkach

  Dzień Babci i Dziadka w Słoneczkach

  dzien-babci-i-dziadka  W tym szczególnym dniu 23 stycznia 2014 r. w naszej grupie gościliśmy naszych Kochanych Dziadków i Kochane Babcie. Przygotowaliśmy dla nich krótkie przedstawienie pt.”Na poczcie” oraz przedstawiliśmy naszą pantomimę o Bożym Narodzeniu.

 • Święto Babci i Dziadka w Żabkach

  Święto Babci i Dziadka w Żabkach

  jolka  Każdy z nas, ma lub miał babcię i dziadzia, którym tak wiele zawdzięczamy. To właśnie oni poświęcają nam swój czas, kiedy nasi rodzice są zapracowani.

 • Dzień Babci i Dziadka w Misiach

  Dzień Babci i Dziadka w Misiach

  ddddŚwięto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień, bowiem każdego roku w tym właśnie dniu przypominamy naszym babciom i dziadkom jak ważne miejsce zajmują w naszych sercach. Z tej właśnie okazji 22 stycznia 2014 r. dzieci z grupy ,,Misie” przygotowały występ artystyczny, na który zaprosiły swoje babcie i dziadków. Występy małych artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami i szczerymi uśmiechami Babć i Dziadków.

 • Wspaniali goście w Stokrotkach

  Wspaniali goście w Stokrotkach

  anka bbbb Dnia 22-go stycznia 2014 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” gościły w swoim przedszkolu najwspanialsze dla nich osoby-dziadków i babcie. Aby miło spędzić czas z dziadkami, pięknie przystroili salę, zaprezentowali się w wierszach i piosenkach o babci i dziadku.

 • Dzień Babci i Dziadka w Smerfach

  Dzień Babci i Dziadka w Smerfach

  kas ba Chociaż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dni, jedyne, dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się ciepło na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Dzieci z grupy Smerfy dnia 21 styczna 2014r. zaprosiły do swojej sali babcie i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie integracyjnej ,,Krasnale"

  Dzień Babci i Dziadka w grupie integracyjnej ,,Krasnale"

  dziadek  Dnia 21- go stycznia 2014 r. gościliśmy w naszej grupie kochanych dziadków i kochane babcie. Dzieci, bardzo przejęte przybyciem wspaniałych gości, już od rana uczestniczyły w przystrojeniu sali, przygotowaniu stolików i krzesełek, dekorowaniu stołów. Z niecierpliwością zerkały na drzwi oczekując, że stanie w nich ukochana osoba. Kiedy wszystkie babcie i dziadkowie przybyli zaprosiliśmy ich na część artystyczną. Chociaż dzieci w tym oddziale przebywały dopiero od trzech tygodni to jednak zdążyły bardzo dobrze przygotować się do występu. Zaprezentowały się w piosenkach-pokazywankach, zatańczyły taniec pajacyka z misiem, a potem wspólnie z babciami i dziadkami wykonały taniec pt.,,Stonoga”. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty-swoją odbitą rączkę na czerwonym kartonie i ciasteczka, które piekły wcześniej. Następnie zaprosiliśmy gości do zabawy - był taniec z balonikiem, który dostarczył wszystkim dużo radości, babcie i dziadkowie rozpoznawali wnuków z zamkniętymi oczami i to zadanie poszło im bardzo dobrze. Wiele emocji wywołał konkurs pt. ,,Jaka to melodia”, w którym rywalizacja była bardzo ostra- babcie i dziadkowie wykazali się wspaniałą znajomością utworów ,,z tamtych lat”. Po tych ,,ciężkich” zmaganiach przystąpiliśmy do degustacji pysznego tortu, który mogliśmy kosztować dzięki zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków. W tym miejscu dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i życzymy jeszcze raz babciom i dziadkom przynajmniej 100 lat!!

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=231|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Babci i Dziadka w Biedronkach

  Dzień Babci i Dziadka w Biedronkach

  babcia Dnia 21 stycznia 2014 r. w grupie VI odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały i zaprezentowały przed swoimi babciami i dziadkami wierszyki, piosenki oraz zaśpiewały 100 lat.

 • Wspaniałe wypieki u Krasnali

  Wspaniałe wypieki u Krasnali

   

  ciastka  Dnia 20 stycznia 2014 r. w grupie Krasnali było wielkie poruszenie. Ponieważ zbliżał się dzień Babci i Dziadka postanowiliśmy przygotować im przepyszną niespodziankę. Dzieci, swoimi małymi raczkami wygniatały ciasto wymieniając kolejno składniki z którego powstanie. Okazało się, że bardzo dobrze rozpoznają produkty. Kiedy ciasto było już zrobione, musiało na kilka godzin powędrować do lodówki, aby było jeszcze pyszniejsze. Po obiadku przystąpiliśmy do najlepszego etapu pracy. Kiedy ciasto było rozwałkowane dzieci dokonywały wyboru foremki i wyciskały ciasteczka: najpopularniejsze były serduszka, misie, domki i gwiazdki. Kiedy ciasteczka się upiekły jeszcze większa frajda czekała na dzieci-samodzielnie mogły te ciasteczka dekorować-smarowały lukrem, a potem posypywały kolorowymi cukiereczkami. Ciasteczka tak pachniały, że nie mogliśmy się oprzeć pokusie spróbowania (faktycznie były pyszne!!!). Potem owinęliśmy je w celafon i zawiązaliśmy czerwoną kokardę. Ponieważ pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości z pewnością będziemy robić takie wypieki cześciej.

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=233|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Żabki na Przeglądzie Jasełek w Centrum Kultury

  Żabki  na Przeglądzie Jasełek w Centrum Kultury
  jasełka IIJak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie była organizatorem Gminnego Przeglądu Jasełek. 15 stycznia 2014 r. dzieci z grupy „Żabki” po raz drugi miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności na wielkiej scenie.

 • Stokrotki na Przeglądzie Jasełek w Centrum Kultury

  Stokrotki na Przeglądzie Jasełek  w Centrum Kultury

  szopka kolor Dnia 15-go stycznia 2014 r.  grupa ,,Stokrotki”, jak co roku,  uczestniczyła w Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Na scenie, oprócz Stokrotek występowały także inne dwie grupy z naszego przedszkola, a w kategorii wiekowej były cztery zespoły.

 • Bal Karnawałowy za nami

  Bal Karnawałowy za nami

  bal przebiera Jak co roku podczas karnawału w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. 14 stycznia 2014 r. przenieśliśmy się do krainy bajek.

 • My jesteśmy Krasnoludki, hop sa sa, hop sa, sa…

  My jesteśmy Krasnoludki, hop sa sa, hop sa, sa…

  integracyjny 1  Chociaż dzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnoludki” są od kilu dni razem już świetnie się rozumieją, wspólnie się bawią i uczą wierszyków oraz piosenek. Dzieci uwielbiają zabawy paluszkowe, piosenki –pokazywanki, rymowanki, wyliczanki, masażyki, a przede wszystkim uwielbiają śpiewać i tańczyć. Przychodzą do przedszkola radosne i zadowolone, chociaż czasami zdarza się jeszcze, że rozstanie z rodzicem jest dla dziecka trudne. Śmiało możemy powiedzieć, że proces adaptacji dziecka przebiegł bardzo pomyślnie. Dzieci w przedszkolu czują się bardzo dobrze-wszyscy uczą się szacunku, tolerancji i cierpliwości, wykonują zadania na miarę swoich możliwości, dzięki czemu odnoszą drobne sukcesy. Uśmiech dziecka jest największym skarbem, a to czy się świetnie czują można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

   

   

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=234|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Magia świąt II –po raz drugi

  Magia świąt II –po raz drugi

  aniołek ewaDnia 9 stycznia  w sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy od wielu lat jest  Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie.

 • Pastuszkowie mili w wykonaniu Słoneczek

  Pastuszkowie mili w wykonaniu Słoneczek

  nutki III Dnia 8 stycznia Słoneczka wzięły udział w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Zaprezentowały na scenie w pięknych strojach pasterzy pastorałkę „Pastuszkowie bracia mili” Golec uOrkiestry.

 • Stokrotki śpiewają pastorałki

  Stokrotki śpiewają pastorałki

  nutki II8 stycznia w Centrum Kultury w Chojnie odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przybylo dużo zespołów i solistów a wśród gości był burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz, zastępca burmistrza Wojciech Długoborski, przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie Kazimierz Komorzycki.

 • Biedronki śpiewają kolędy

  Biedronki śpiewają kolędy

  nutyDnia 08.01.2014 r. dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chojeńskim Centrum Kultury. Podczas Przeglądu zaprezentowały pastorałkę pt.: ,,Wigilijna noc".

 • Misie na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

  Misie na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
  ew -nu 8 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury w Chojnie odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział dzieci z naszej grupy. Misie występowały jako pierwszy zespół – trema była ogromna.

 • Góra grosza 2013 r.

  Góra grosza 2013 r.

  iza góra W dniach od 24 listopada do 6 grudnia 2013 r. przeprowadziliśmy na terenie naszego przedszkola zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Grosze zbierane były codziennie w poszczególnych grupach.

 • Spotkanie jasełkowe w Żabkach

  Spotkanie jasełkowe w Żabkach

  aaaaa „ Jako, że Polacy w tradycji to mają i co roku o tej porze jasełka przedstawiają”… Zgodnie z tradycją dzieci z naszej grupy w ostatni piątek przed świętami 20 grudnia 2013 r. przedstawiły swoim bliskim jasełka.

 • Spotkanie wigilijne w Misiach

  Spotkanie wigilijne w Misiach

  ddddd Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

 • Wieczór wigilijny u Stokrotek

  Wieczór wigilijny u Stokrotek

  aa aa Dnia 19-go grudnia 2013 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie jasełkowe a także na wieczerzę wigilijną. Dzieci zaprezentowały się w opowieści o narodzinach Pana Jezusa.

 • Świąteczne spotkanie w Krasnalach

  Świąteczne spotkanie w Krasnalach

  gggggg Dnia 19.12.2013 r. grupa Krasnale w swojej sali miała wielką uroczystość. Dzieci dla swoich najbliższych przygotowały przedstawienie Bożonarodzeniowe.

 • Wigilijne spotkanie w Biedronkach

  Wigilijne spotkanie w Biedronkach

  eeeeeDnia 19.12.2013r. w grupie Biedronki odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami montaż słowno-muzyczny na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

 • Wieczór wigilijny u Słoneczek

  Wieczór wigilijny u Słoneczek

  ffffffŚwięta Bożego Narodzenia – są jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

 • Świąteczne spotkanie w Pszczółkach

  Świąteczne spotkanie w Pszczółkach

  ffffffDnia 17.12.2013 roku odbyło się świąteczne spotkanie w grupie „Pszczółki”. Prawdziwą niespodzianką były jasełka, w których udział wzięli rodzice.

 • Wigilijna wieczerza u Smerfów

  Wieczerza wigilijna u Smerfów

  ewa i ewa Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale i dzieci. 17 grudnia o godzinie 16.30 w sali Smerfów, odbyła się wieczerza wigilijna z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

 • Piękny łańcuch choinkowy w Stokrotkach

  Piękny łańcuch choinkowy w Stokrotkach

  łańcuch - ewa W dniach 16-18 grudnia dzieci z grupy ,,Stokrotki” bardzo zaangażowały się w wykonanie pięknego łańcucha choinkowego. Dzieci dzielnie składały kawałki papieru w harmonijkę, cięły rurki do picia a potem nawlekały to wszystko na nitkę.

 • Podziękowanie dla Fundacji Muszkieterów

  Podziękowanie dla Fundacji Muszkieterów

  kwiaty  Dzieci i pracownicy Przedszkola Miejskiego w Chojnie serdecznie dziękują Fundacji Muszkieterów za przekazanie czeku w wysokości 3.500 zł na cele statutowe naszego przedszkola.

 • Stokrotki w magicznym przedstawieniu

  Stokrotki w magicznym przedstawieniu

  aniołek ewa Dnia 11 grudnia 2013 r. dzieci z grupy Stokrotki oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie po raz kolejny wystąpiły w integracyjnym przedstawieniu, tym razem ,,MAGIA SWIĄT II”. Próby do przedstawienia trwały około dwóch miesięcy, oczywiście nie codziennie.

 • Polsko – niemieckie warsztaty plastyczne

  Polsko – niemieckie warsztaty plastyczne

  ozdoby-choinkowe11 grudnia dzieci z grupy Słoneczka i Stokrotki gościły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola Schlumpfhausen w Landin. Na powitanie Słoneczka zaśpiewały piosenkę Kling Glockchen w języku niemieckim ( to był nasz debiut), akompaniowały im dzwoneczkami Stokrotki i przedszkolaki z Landin.

 • Spotkanie z panią pielęgniarką

  Spotkanie z panią pielęgniarką

  pielęgniarka  Dnia 10.12.2013r. w naszej sali pojawiła się niezwykła osoba, pani pielęgniarka Edyta Lizak. Pani Edyta pracuje w jednym ze szczecińskich szpitali.

 • Niezwykły gość w przedszkolu

  Niezwykły gość w przedszkolu

  mikołajki 6 grudnia 2013 r. od samego rana wszystkie przedszkolaki nurtowały te same pytania:
  Czy i kiedy przyjedzie Mikołaj?

  Czy aby na pewno trafi do przedszkola?

  Jakie niespodzianki przyniesie?

   

 • Przygotowania do świąt w Krasnalach

  Przygotowania do świąt w Krasnalach

  chch  Grupa Krasnale w pełni rozpoczęła przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie z paniami przygotowywały piękne ozdoby świąteczne na choinkę.

 • W Stokrotkach święta tuż, tuż

  W Stokrotkach święta tuż, tuż

  pierniki - ewa  Dnia 04.12.2013r. całe przedszkole przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego pachniało świętami, ponieważ dzieci z grupy Stokrotki piekły ciasteczkowe ludziki. Najpierw dzieci wykazały się znajomością przypraw i składników niezbędnych do wykonania ciasta, a potem po zapachu rozpoznawały dane produkty.

 • Zajęcia otwarte w Żabkach

  Zajęcia otwarte w grupie Żabki

  owoce- monia W dniu 02.12.2013 r. w grupie Żabki w powietrzu unosił się zapach cytrusów a stoliki iskrzyły kolorami. Dlaczego? Ponieważ tym razem tematem zajęć otwartych były: „Dekoracje dla naszego Drzewka Bożonarodzeniowego”.

 • Andrzejki w Pszczółkach

  Andrzejki w Pszczółkach

  andrzejki-monika  Andrzejki to jedyny czas w roku, gdzie wszyscy chcą wróżyć i poznać swoją przyszłość. 29 listopada 2013 r. dzieci z grupy Pszczółki także przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb.

 • Andrzejki 2013 w Żabkach

  Andrzejki 2013 w Żabkach

  Jest raz w roku wieczór taki,

  gdy dziewczyny i chłopaki urządzają bal z wróżbami

  zwany ładnie „andrzejkami”,

  bo pod koniec listopada Andrzej przyszłość przepowiada.

  andrzej - aga29 listopada w grupie Żabki panowała tajemnicza , ale pełna humoru atmosfera. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o źródle ludowej tradycji, dzieci przystąpiły do wspólnego okrzyku: „Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżby się spełniły-złóżmy dary!”

 • Andrzejki 2013 w Misiach

  Andrzejki 2013 w Misiach

  Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,

  Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!

  Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam... .

                                                                   D. Gellner

   

  karola  Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Misiaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.

 • Warsztaty edukacyjno - kulinarne w Pszczółkach

  Warsztaty edukacyjno - kulinarne w Pszczółkach

  owoce sabina  Dnia 28.11.2013 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się warsztaty edukacyjno – kulinarne pt. „Wiem, co jem”. Tego dnia rodzice mieli okazję spotkać się z dietetykiem – panią Iwoną Andrzejak, która przekazała nam dużo cennych informacji i dobrych rad na temat zdrowego odżywiania u dzieci.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia u Stokrotek

  Światowy Dzień Pluszowego Misia u Stokrotek

  mis ewa  Dnia 25-go listopada 2013 r. w naszej grupie obchodziliśmy, po raz pierwszy, Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubioną przytulankę.

 • Zaczarowany świat braci Grimm

  Zaczarowany świat braci Grimm

  ew ksi  W poniedziałek 25 listopada 2013 dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Zaczarowany świat braci Grimm".

 • Święto Pluszowego Misia

  Święto Pluszowego Misia

  misss Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Chyba nie... . Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają gdzieś na dnie szafy (z sentymentu oczywiście) swojego pluszaka.

 • Akcja „Mamo, Tato nie pal przy mnie!"

  Akcja „Mamo, Tato nie pal przy mnie!"

  smok - monikaPod takim hasłem w dniach 21-22 listopada 2013 roku w naszym przedszkolu odbyła się akcja o charakterze profilaktycznym.

 • Kampania informacyjno - edukacyjna "Zdrowa przyroda - zdrowy człowiek"

  Kampania informacyjno - edukacyjna

  "Zdrowa przyroda - zdrowy człowiek"

  owoce sabinaW tym roku szkolnym naszym priorytetem jest zmiana nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Pragniemy bowiem aby dzieci jadły coraz więcej warzyw, owoców, ciemnego pieczywa, surówek, sałatek, urozmaiconych zup czy kanapek, a jak najmniej spożywały słodyczy, napojów gazowanych, chipsów czy "fast foody".

 • Przedstawienie "Syrenka Kaja"

  Przedstawienie "Syrenka Kaja"

  syrenkaDnia 15 listopada 2013 r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Syrenka Kaja" przygotowane przez Agencję Artystyczną p. Krzysztofa Gajewskiego. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Syrenki, rybaka Leona i groźnego króla mórz - Neptuna.

 • Przedszkolny chór na przeglądzie pieśni patriotyczynch

  Przedszkolny chór na przeglądzie pieśni patriotyczynch

  c -saba Dnia 13.11.2013r. dzieci z przedszkolnego chóru wystąpiły w „Przeglądzie pieśni patriotycznych”,  który został zorganizowany przez  Centrum Kultury w Chojnie. Przedszkolaki „przetarły szlaki” i pojawiły się jako pierwsze na scenie wykonując piosenkę „Płynie Wisła, płynie”.

 • Święto Niepodległości w przedszkolu

  Święto Niepodległości w przedszkolu

  flaga -sabina  "Dziś są Polski urodziny…” - pod takim hasłem we wtorek 12 listopada br. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, upamiętniająca obchody Święta Niepodległości.

 • Pasowanie na Biedronkę

  Pasowanie na Biedronkę

  biedr - kasia g.  Dnie 30.10.2013r. odbyło się w grupie ,,Biedronki" pasowanie na przedszkolaka. Do naszego grona dołączyła dziewczynka, która podczas wspólnej zabawy musiała wykazać się wiadomościami nabytymi w naszej grupie.

 • Szlakiem Pamięci Narodowej

  Szlakiem Pamięci Narodowej

  znicz iza Dnia 30.10.2013r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Pszczółki" wybrały się  na wycieczkę Szlakiem Pamięci Narodowej znajdującym się na naszym terenie. Odwiedziły Górę Czcibora, gdzie w skrócie zapoznały się z historią bitwy pod Cedynią.

 • Ruch to zdrowie!

  Ruch to zdrowie!

  gimnastyka 111 29 października 2013 r. dzieci z grupy Krasnale zaprosiły do swojej sali Pana Marka Łągiewczyka, który jest nauczycielem wychowania fizycznego . Pan Marek przeprowadził ciekawe zajęcia ruchowe, które nie tylko wpływają bardzo dobrze na zdrowie, ale również zaproponował zabawy, które przyniosły dzieciom dużo radości.

 • Owocowe zdrowie

  Owocowe zdrowie

  iapko - SAB  Każdy z dorosłych wie, jak ważne dla zdrowia są witaminy zgromadzone w świeżych owocach i warzywach. Dlatego też już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci poznawać różne smaki i zachęcać do jedzenia dużej ilości owoców i warzyw.

 • Wyjazd przedszkolaków do Pleciugi

  Wyjazd przedszkolaków do Pleciugi

  kukielka iza Dnia 24.10.2013r. dzieci z grupy ,,Pszczółki" i ,,Biedronki" były na wycieczce w Szczecinie w Pleciudze. Dzieci oglądały spektakl kukiełkowy pt. ,,Kopciuszek".

 • Wycieczka do Doliny Miłości

  Wycieczka do Doliny Miłości

  jesi - ewa m.  Dnia 24 października 2013 r. dzieci z "Żabek" i "Muchomorków" wybrały się na wycieczkę autokarową do Doliny Miłości. Atrakcji było co niemiara. Zanim dojechaliśmy do celu mogliśmy podziwiać piękne widoki.

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  podziękowanie Serdecznie dziękujemy Państwu Dorocie i Mirosławowi Mościckim za napisanie projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Chojny dotyczącego wyposażenia placu zabaw, remontu ogrodzenia i remontu budynku filii Przedszkola Miejskiego przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 25 w Chojnie. Równocześnie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt.

   

  Dyrekcja i pracownicy Przedszkola Miejskiego w Chojnie

 • Pasowanie w Żabkach

  Pasowanie w  Żabkach
  ŻA- aga  W poniedziałek 21 października 2013 r. siedmioro nowych dzieci zostało uroczyście przyjętych do grona Żabek. Żeby tak się stało dzieci musiały zdać odpowiedni test składający się z pytań, zagadek oraz ćwiczeń fizycznych.

 • Pasowanie na „Motylka”

  Pasowanie na „Motylka”

  motylek marta 21.10.2013r. najmłodsze dzieci w obecności swoich rodziców zostali pasowani na przedszkolaków. Przedstawiając pierwszy w swoim życiu przedszkolnym program artystyczny, wykazali się umiejętnościami artystycznymi i znajomością zasad obowiązujących w społeczności przedszkolnej.

 • Przedszkolaki odwiedzają Cmentarz Wojenny

  Przedszkolaki odwiedzają Cmentarz Wojenny

  znicz SABAOkres przed Wszystkimi Świętymi to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych, zadumie i o odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu. 21 października 2013 r. korzystając z pięknej i słonecznej pogodę dzieci z Kółka Regionalnego i grupa Misie wybrały się na jesienny spacer.

 • Pasowanie na Smerfa

  Pasowanie na Smerfa

  smerfy jolka W poniedziałek 21 października 2013 r. odbyła się w grupie Smerfów uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci pięknie ubrane w smerfowe stroje przedstawiły krótką część artystyczną.

 • Spotkanie z bajkowymi postaciami

  Spotkanie z bajkowymi postaciami

  kopciuch -sabina  18 października 2013 r. Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES zaprezentował dzieciom rozśpiewane przedstawienie pt. "Bajki pana Perrault". Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia trzech bajek: "Czerwony Kapturek", "Tomcio Paluszek" i "Ośla skóra".

 • Pasowanie na przedszkolaka u Stokrotek

  Pasowanie na przedszkolaka u Stokrotek

  stokrorka ewa  Dnia 17-go października 2013 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych gości-przyszli do nas rodzice i rodzeństwo przedszkolaków na uroczystość pasowania. Dzieci, bardzo przejęte, zaprezentowały się w tańcach i piosenkach przygotowanych na tę uroczystość.

 • Kolorowe kanapki u Stokrotek

  Kolorowe kanapki u Stokrotek

  stokrotka ewa m.   Dnia 17.10.2013r. w grupie przedszkolnej ,,Stokrotki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców nt.,,Robimy kolorowe kanapki”. Celem zajęcia było kształtowanie u dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijanie umiejętności przygotowania kanapek przy pomocy dorosłego, rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas robienia kanapek.

 • Pasowanie na Krasnale

  Pasowanie na Krasnale

  krasnal MARYSIA  15.10.2013r. w grupie III odbyła się niezwykle ważna uroczystość "Pasowanie na krasnala". Spotkanie rozpoczęło się o godz.16.00.

 • Biedronki z wizytą u strażaków

  Biedronki z wizytą u strażaków

  strażak Dnia 08.10.2013r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Gryfinie. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z miejscem pracy strażaka. Poznały jego ubiór oraz akcesoria niezbędne do pracy.

 • Słoneczka i Krasnale w sadzie

  Słoneczka i Krasnale w sadzie

  or - jolka Dnia 3.10.2013r. grupy Słoneczka i Krasnale wybrały się do sadu w Trzcińsku Zdroju. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy już od samego rana.

 • Stokrotki bawią się ze swoimi przyjaciółmi

  Stokrotki bawią się ze swoimi przyjaciółmi

  dzie  Dnia 02.10.2013r. grupa Stokrotki gościła w przedszkolu swoich przyjaciół- podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. Na początku spotkania wszyscy przedstawili się z imienia. Następnie Stokrotki zaprezentowały się w piosence pt.,,Kotek puszek” i zaprosiły przyjaciół do inscenizacji piosenek ,, Kółeczko”, „Wiatr”, ,,Kurka”.

 • Stokrotki i Muchomorki na wycieczce w lesie

  Stokrotki i Muchomorki na wycieczce w lesie

  jesi -sabina  Dnia 02.10.2013r. grupy: Stokrotki i Muchomorki wybrały się na wycieczkę autokarową do lasu. Dla wielu dzieci( zwłaszcza z grupy Stokrotki) była to pierwsza przejażdżka autokarem. Od rana wszyscy mieli wspaniałe humory ponieważ pogoda nam dopisywała.

 • Sałatka owocowa u Stokrotek

  Sałatka owocowa u Stokrotek

  ewa - owoce  Stokrotki w tym roku postanowiły odżywiać się bardzo zdrowo. Już na początku października dzieci uczestniczyły w robieniu sałatki owocowej.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Ślubowanie pierwszoklasistów

  SABINA pasowanie  27 września br. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Chojnie odbyło się "Pasowanie na ucznia". Dzieci z grupy "Misie" jako najstarsze przedszkolaki wzięły udział w tym ważnym dla pierwszaków wydarzeniu i z dużym zaciekawieniem przyglądały się tej niecodziennej uroczystości.

 • Stokrotki pieką chleb w przedszkolu

  Stokrotki pieką chleb w przedszkolu

  ewa piekarz Dnia 25-go września dzieci z grupy ,,Stokrotki” aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Była to dla nich niezwykła przygoda, bo jeszcze nigdy takiej czynności nie wykonywały.

 • Pasowanie na Misia

  Pasowanie na Misia

  misssTa wyjątkowa uroczystość miała miejsce we wtorek 24 września 2013 r. Tego dnia wszystkie dzieci z grupy ,,Misie" oraz rodzice, którzy przybyli na uroczystość zebrali się wspólnie, gdzie nowe koleżanki i koledzy prezentowali ,,misiowe” zabawy, których zdołali nauczyć się do tej pory.

 • Biedronki i Pszczółki w lesie

  Biedronki i Pszczółki w lesie
  iza 11 Dnia 24.09.2013r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki wybrały się do lasu na wycieczkę. Podczas wyprawy dzieci obserwowały las w jesiennej szacie, poznały nazwy niektórych drzew i krzewów.

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata

  segregacja - ewa W piątek 20 września 2013 r. grupa Krasnale postanowiła włączyć się w akcję „Sprzątanie świata”, której celem jest promowanie dbania o nasze środowisko. Rodzice zaopatrzyli dzieci w woreczki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe. Postanowiliśmy uprzątnąć polankę (park) znajdujący się najbliżej przedszkola.

 • Policjanci w grupie Biedronki

  Policjanci w grupie Biedronki

  poli -sa Dnia 11.09.2013r. grupa "Biedronki" gościła w swojej sali panów policjantów z Komendy Policji w Chojnie. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy. Zaprezentowały piosenkę i wiersz na temat bezpiecznej drogi do przedszkola.

 • Żabki na letniej olimpiadzie

  Żabki na letniej olimpiadzie
  ZNI Dzieci z grupy Żabki nowy rok szkolny rozpoczęły na sportowo. We wtorek 3 września pojechaliśmy na polsko-niemiecką olimpiadę sportową  do Pinnow.

 • Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty

  Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty

  nowy 13-14 Wakacje dobiegły końca, ale cieszymy się, że znowu spotkamy się w przedszkolu. Nowy rok szkolny 2013/14 rozpoczęliśmy 2 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar.

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie Smerfy

  Zajęcia adaptacyjne w grupie Smerfy

  s - jolka W ostatnich trzech dniach sierpnia w grupie Smerfy odbyły się spotkania adaptacyjne. Podczas tych spotkań dzieci zapoznały się z nauczycielkami grupy, swoimi kolegami, zasadami panującymi w przedszkolu oraz pomieszczeniami  przedszkola.

 • Wakacyjna wycieczka do Landin

  Wakacyjna wycieczka do Landin

  dzieci Anka  5 lipca 2013 r. dzieci z naszego przedszkola podczas miały okazję odwiedzić zaprzyjaźnione przedszkole Schlumpfhausen w Landin. Na dzieci czekało wiele niespodzianek między innymi: mini konkursy i zawody, prace ręczne i eksperymentowanie, malowanie twarzy, jazda na kucykach i przejażdżka bryczką po tamtejszym parku. Wszyscy świetnie się bawili pomimo bariery językowej. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor tamtejszego przedszkola za zaproszenie a wszystkim pozostałym pracownikom jak i dzieciom za świetną zabawę.

 • Pożegnanie roku w grupie Żabki

  Pożegnanie roku w grupie Żabki

  wakacje - Aga  W czwartek 27 czerwca 2013 r. dzieci z grupy Żabki wraz ze swoimi paniami wybrały się na spacer do restauracji "Piastowskiej". Już od kilku dni nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły zjeść pyszne lody. Kolejną atrakcją była wesoła zabawa na placu zabaw. Pogoda tego dnia dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

 • Błękitny Patrol w przedszkolu

  Błękitny Patrol w przedszkolu

  pomoc Aga 27 czerwca 2013 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w akcji pt. "Błękitny patrol", prowadzonej przez pana Marka Łągiewczyka - ratownika wodnego i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie. Nasi goście pokazali nam, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia życia tj. złamania, skaleczenia, utracie przytomności, tonięcia.

 • Smerfy żegnają się z przedszkolem

  Smerfy żegnają się z przedszkolem

  zakończenie - Jolka  26 czerwca dzieci z grupy „Smerfów” uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Na uroczystość przybyli Rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu starszaków.

 • Sztafeta rowerowa Słoneczek i Stokrotek

  Sztafeta rowerowa Słoneczek i Stokrotek

  rower  Dnia 21.06.2013r. już po raz trzeci dzieci z grupy,, Stokrotki” wzięły udział w charytatywnej sztafecie rowerowej organizowanej na placu przed ŚDS-em. Bardzo dzielnie spisywały się Słoneczka chociaż uczestniczyły po raz pierwszy. Około 300 osób wzięło udział w sztafecie, a zebrane pieniądze przeznaczone zostały na spełnienie marzeń małej Kornelki w postaci rehabilitacyjnego 3-kołowego rowerka.

 • Uroczyste pożegnanie w Misiach i Muchomorkach

  Uroczyste pożegnanie w Misiach i Muchomorkach

   

  ... Żegnaj przedszkole kochane,

  żegnaj zabawo wesoła

  żegnajcie panie i dzieci,

  już czeka na nas szkoła!...

    zakończenie   W naszym przedszkolu w dniu 21 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci sześcioletnich, które od września będą uczniami Szkoły Podstawowej. W uroczystości wzięli udział: p. dyrektor Dorota Stelmach, p. wicedyrektor Agata Skibińska, pracownicy naszego przedszkola oraz rodzice dzieci kończących przedszkole.

 • Pożegnanie przedszkolaków w grupie Stokrotki

  Pożegnanie przedszkolaków w grupie Stokrotki

  „...Pożegnania nadszedł czas,

  wspominajcie miło nas…”

  pożegnanie Ewa  Pod takim hasłem 21.06.2013r. odbyło się pożegnanie grupy ,,Stokrotek”. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym, który wspólnie tworzyły z nauczycielami. Były piękne wiersze, a jeszcze piękniejsze piosenki na melodie z tamtych lat: ,,To były piękne dni…”, ,,O mnie się nie martw”, ,,Takie tango”, ,,Kolorowe jarmarki”, itp.

 • I miejsce Stokrotek w konkursie plastycznym ,,Bajkowe rady na odpady”

  I miejsce Stokrotek w konkursie plastycznym ,,Bajkowe rady na odpady”

  segregacja - ewaW maju ZGDO z siedzibą w Chojnie ogłosił konkurs plastyczny pt. ,,Bajkowe rady na odpady” przeznaczony dla przedszkolaków. Długo z dziećmi zastanawialiśmy się co możemy na takim plakacie umieścić. W końcu na trzy dni przed upływem składania prac postanowiliśmy działać.

 • Muchomorki w Teatrze Lalek "Pleciuga"

  Muchomorki w Teatrze Lalek "Pleciuga"

  teatr  Dnia 20.06.2013r. grupa Muchomorki wraz ze swoimi Paniami wyjechała na wycieczkę do Szczecina. Głównym punktem naszej wyprawy był teatr Pleciuga. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Kum i Plum”.

 • Misie i Żabki w Eberswalde

  Misie i Żabki w Eberswalde

  zoo  15 czerwca 2013 r. dwie grupy z naszego przedszkola: Żabki i Misie wybrały się wraz z rodzicami  na wycieczkę do Zoo w Eberswalde. Pogoda tego dnia była wymarzona na spędzenie całego dnia na świeżym powietrzu.

 • Dzień Mamy i Taty w Biedronkach

  Dzień Mamy i Taty w Biedronkach

  piknik  14 czerwca 2013 r. w grupe Biedronki obchodziliśmy dzień Mamy i Taty. Zebrani licznie Rodzice obejrzeli prezentowaną przez dzieci część artystyczną w sali – były wierszyki i piosenki, laurka dla taty i różyczka dla mamy oraz moc życzeń i uścisków dla kochanych rodziców.

 • Kolejna wizyta Misiów w Szkole Podstawowej

  Kolejna wizyta Misiów w Szkole Podstawowej

  gimnastyka 111 14 czerwca 2013 r. dzieci z grupy Misie po raz kolejny odwiedziły Szkolę Podstawową nr 2 w Chojnie. Podczas poprzedniej wizyty przedszkolaki zwiedzały szkołę a tym razem miały możliwość sprawdzić się podczas zajęć gimnastycznych prowadzonych przez p. Jolantę Łosowską.

 • Święto Rodziny w Żabkach

  Święto Rodziny w Żabkach

  zaby   Dnia 12 czerwca 2013 r. dzieci z grupy Żabki gościły swoich kochanych rodziców. Z okazji ich święta zaprezentowały przedstawienie pt. „ Przygoda niegrzecznej żabki”, które zostało bardzo mile przyjęte.

 • Uczestnicy kółka przyrodniczego na działce

  Uczestnicy kółka przyrodniczego na działce

  aparat Aga    Dnia 10 czerwca 2013 r. dzieci uczęszczające na kółko przyrodnicze wybrały się na działkę do pana Piotra Szewczyka. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem uroku tego miejsca.

 • Przedszkolny chór na Dniach Chojny 2013

  Przedszkolny chór na Dniach Chojny 2013

  c -saba  Dnia 8.06.2013r. chór przedszkolny miał okazję pokazać swoje możliwości na Dniach Chojny. Dzieci wystąpiły o godz. 1200 i zaprezentowały 5 utworów poświęconych głównie rodzinie.

 • Tydzień Otwartych Drzwi zakończony

  Tydzień Otwartych Drzwi zakończony

   

  Ja przedszkolak dzielny

  będę zawsze uśmiechnięty

  będę słuchać swoje panie

  i zjadał całe śniadanie

  będę grzecznie się bawił

  i pilnie się uczył,

  żebym mamy i taty

  nigdy nie zasmucił

  dzie W dniach 3 – 7 czerwca 2013 r. w naszym przedszkolu gościliśmy 56 młodszych kolegów wraz z ich rodzicami na zajęciach adaptacyjnych w ramach projektu „W naszym przedszkolu dzieci nie płaczą”. W ciągu całego tygodnia rodzice i ich pociechy mogli zapoznać się z placówką, wziąć udział w proponowanych zajęciach dostosowanych do wieku dziecka, poznać i porozmawiać z kadrą pedagogiczną, z dziećmi z różnych grup wiekowych.

 • Wycieczka do Wodociągów Miejskich w Chojnie

  Wycieczka do Wodociągów Miejskich w Chojnie

  woda  Skąd się bierze woda w kranie? Takie pytanie mali badacze zadawali bardzo często. Aby dziecko w sposób najbardziej zrozumiały mogło odpowiedzieć sobie na to pytanie panie prowadzące zajęcia kółka badawczego zorganizowały 6 czerwca 2013 r. wycieczkę do Wodociągów Miejskich na ul. Barwickiej.

 • Dzień Dziecka Stokrotek w Passow

  Dzień Dziecka Stokrotek w Passow

  dzieci  Dnia 04.06.2013r. przedszkolaki z grupy Stokrotki udały się do niemieckiego przedszkola w Passow na obchody Dnia Dziecka. Dzieci zostały bardzo mile przyjęte.

 • Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

  Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

   

  „... Damy Rodzicom, wiosny tyle.

  Kwiaty, ptaki i motyle.

  Aby oni tak, jak wiosna.

  Byli szczęśliwi i radośni ...

  bukiet - sa Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe dni, dni kiedy dzieci mogą w bardzo wyjątkowy sposób wyrazić swoją miłość do rodziców. 27 maja 2013 r. w grupie Misie odbyła się uroczystość z okazji święta rodziców.

 • Mamusie u Smerfów

  Mamusie u Smerfów

  jolka Dzień Mamy  Dnia 27.05.2013 r. Smerfy zaprosiły swoje kochane mamusie do przedszkola. Przygotowały Im pyszny, słodki poczęstunek, który wykonały z pomocą swoich pań. Następnie każdy mógł złożyć życzenia mamusi wierszem i piosenką.

 • Wizyta Muchomorków i Misiów w Szkole Podstawowej

  Wizyta Misiów i Muchomorków w Szkole Podstawowej

  koz  W dniu 23 maja 2013 r. przedszkolaki z grupy Misie i Muchomorki wraz ze swoimi paniami odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Dzieci miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły.

 • Smerfy w Czelinie

  Smerfy w Czelinie

  wiewiorka - jolka23 maja 2013 r. dzieci z grupy Smerfów odwiedziły wioskę lapońską w Czelinie, w której zamieszkuje mnóstwo ciekawych zwierząt: reniferów, kucyków, królików, strusiów, wiewiórek, tchórzofretek, szop pracz, danieli. Przedszkolaków przywitał p. Andrzej – właściciel gospodarstwa, który przekazał dzieciom mnóstwo ciekawostek o życiu i zwyczajach, kulturze ludu Samów żyjących w Laponii.

 • Dzień Mamy i Taty w grupie Stokrotki

  Dzień Mamy i Taty w grupie Stokrotki

  ewa myszDnia 23-go maja 2013 r. gościliśmy w naszym przedszkolu mamusie i tatusiów naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla gości wspaniałą inscenizację a także zaprezentowały się w piosenkach, wierszach i życzeniach dla rodziców.

 • Stokrotki wśród zwierząt

  Stokrotki wśród zwierząt       

  wieśDnia 22 maja 2013 r. grupa Stokrotki wybrała się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego panów Bartosza i Andrzeja Woźniaków. Już na samym wstępie dzieci powitał bocian Wojtek, który uległ wypadkowi a teraz przebywa w gospodarstwie.

 • Biedronki w Eberswalde

  Biedronki w Eberswalde

  zo eber22 maja 2013 r. dzieci z grupy Biedronki wybrały się wraz z rodzicami na długo oczekiwaną wycieczkę do zoo w Eberswalde. Zgodnie z przewidywaniami zaraz po przekroczeniu bram zoo na twarzach dzieci pojawił się wyraz zachwytu… na widok pingwinów.

 • Festyn rodzinny "Świetliste reggae" za nami

  Festyn rodzinny "Świetliste reggae" za nami

  reggae16 maja 2013 r. na terenie naszego przedszkola odbył się rodzinny piknik prowadzony przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego, powstałą w 1990r., która zajmuję się organizacją pikników i festynów w przedszkolach.

 • Dzień Polskiej Niezapominajki

  Dzień Polskiej Niezapominajki

  niezapominajki15 maja 2013 r. przedszkolaki z naszegoprzedszkola po raz pierwszy świętowały "Dzień Polskiej Niezapominajki", który zorganizowała p. Aurelia. Każda grupa otrzymała tajemniczy list, który został odczytany przez panie nauczycielki.

 • Wizyta Żabek w Biblotece Miejskiej

  Wizyta Żabek w Biblotece Miejskiej

  żabkiDnia 09.05.2013 grupa Żabki odwiedziła Bibliotekę Miejską w Chojnie. Nasza wycieczka rozpoczęła się z samego rana.

 • Turniej wiedzy ,,Bezpieczny przedszkolak”

  Turniej wiedzy ,,Bezpieczny przedszkolak”
  rower   Dnia 30.04.2013 r.  w naszym przedszkolu odbył się turniej wiedzy nt.,, Bezpieczny przedszkolak”. Konkurs był przeznaczony dla naszych najstarszych przedszkolaków, tzn. grupy ,,Motylki”, ,,Smerfy”, ,,Stokrotki”, ,,Krasnale”.

 • Muchomorki w Gimnazjum

  Muchomorki w Gimnazjum

  muchomorkiDnia 29.04.2013r. grupa Muchomorki wybrała się na wycieczkę do Chojeńskiego Gimnazjum. Przedszkolaki zostały zaproszone przez klasę III c i ich wychowawczynię Panią Anię Szewczyk.

 • Zajęcia otwarte w grupie Pszczółki

  Zajęcia otwarte w grupie Pszczółki

  pszcz - moniaDnia 25.04.2013 r. grupa "Pszczółki" przedstawiła dla rodziców teatrzyk pt. "Pomidor"- wybitni młodzi aktorzy, piękne stroje i wspaniała publiczność. Wszystkim gościom bardzo się podobało, czego dowodem były gromkie brawa.

 • Ziemia jest w naszych rękach

  Ziemia jest w naszych rękach    

  ziemiaPod takim hasłem chojeńskie przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi przygotowany 24 i 25 kwietnia 2013 r. przez p. Agnieszkę i p. Kasię. Po przedstawieniu części artystycznej dzieci prezentowały wspaniałe, przygotowane przez rodziców ekologiczne stroje – w pokazie ekomody. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą z zakresu przyrody i ekologii, rozwiązując quizy, krzyżówki i zagadki. Chętnie i aktywnie brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Uwieńczeniem uroczystości był pochód ulicami miasta z transparentami i okrzykami promującymi ekologię. Widząc radość dzieci oraz zaangażowanie rodziców planujemy obchody Dnia Ziemi wprowadzić na stałe do kalendarza imprez przedszkolnych. Organizatorki oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chojnie serdecznie dziękują CENTRUM OGRODNICZEMU „BOMAX” za ufundowanie nagród rzeczowych oraz sklepowi „INTERMARCHE” za ufundowanie słodkiego poczęstunku na uroczystość obchodów Dnia Ziemi.
   
  {pgslideshow id=116|width=500|height=400|delay=1000|image=L}
 • Straż Graniczna w naszym przedszkolu

  Straż Graniczna w naszym przedszkolu
  żołnierz   Dnia 23.04.2013 r. gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Straży Granicznej Szczecin Port w osobach: starszy chorąży S.G. Izabela Bohen, starszy chorąży S.G. Grzegorz Mróz i chorąży Jacek Olczyk. Zaproszeni goście przybyli na spotkanie w pełnym umundurowaniu galowym, jak  i tym, który wkładają w czasie pełnienie codziennej służby.

 • Spektakl „Kopciuszek” za nami

  Spektakl „Kopciuszek” za nami

  kopciuszek  22 kwietnia 2013 przedszkolaki wybrały się do Centrum Kultury na spektakl pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Tego typu spektakle wnoszą w przedszkolne życie element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego, rozwijają ciekawość, chęć działania, poznawania.

 • Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza pisanka”- drugi etap

  Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza pisanka”- drugi etap

  jajoW kwietniu grupa Stokrotki wzięła udział w konkursie plastycznym ,,Najpiękniejsza pisanka” organizowanym przez Centrum Kultury w Chojnie. Do pracy wykorzystano kolorowe cekiny, wstążki, ozdobne taśmy i mnóstwo szpilek. Dzieci przez trzy dniu malutkimi paluszkami utykały ozdoby, ale się opłacało, szanowne jury doceniło ich starania. Za pisankę otrzymaliśmy nagrodę GRAND PRIX.
 • Misie „sprzątają świat”

  Misie „sprzątają świat”

  ekologiaNa początku kwietnia, kiedy stopniał ostatni śnieg, grupa Misie wzięły udział w akcji sprzątania świata i zajęły się czyszczeniem terenu wokół naszego przedszkola i w jego pobliżu. Przed przystąpieniem do sprzątania dzieci zostały odpowiednio wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci.

 • Wizyta Smerfów w Pinnow

  Wizyta Smerfów w Pinnow

  zajączek wielkan26 marca dzieci z grupy Smerfy udały się do zaprzyjaźnionych kolegów w Pinnow i wspólnie przeżywały z nimi niemieckie tradycje wielkanocne biorąc udział w II spotkaniu Polsko – Niemieckim zorganizowanym w Urzędzie Oder – Welse. Większość tradycji niemieckich jest również naszymi tradycjami wielkanocnymi.

 • Świąteczne przygotowania w Żabkach

  Świąteczne przygotowania w Żabkach
  ŻA- aga Grupa Żabki miała w ostatnim czasie „pełne ręce roboty” ponieważ przygotowywała się na święta wielkanocne. Grupa swoją pracę rozpoczęła od stworzenia „Ogródka przedszkolnego” w sali.

 • Pożegnanie Pani Zimy

  Pożegnanie Pani Zimy

  Nawet najpiękniejsza zima kiedy trwa za długo, to daje się nieźle we znaki i to nie tylko kierowcom… Nawet przedszkolaki mają dość już śnieżnej aury.

 • Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

  Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

  saba kacz  13 i 14 marca 2013 roku w przedszkolu odbył się XII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych pt. „W krainie wierszy”. W zabawie wzięło udział 10 grup przedszkolnych.

 • Ciekawe zawody

  Ciekawe zawody

  dzień kobietDzieci z grupy Misie przez cały tydzień w ramach zajęć z bloku tematycznego „Zawody nie tylko dla kobiet” odwiedzały różne miejsca, gdzie pracują kobiety. Odwiedzaliśmy sklepy, aptekę, salon fryzjerski.

 • Rekolekcje w przedszkolu

  Rekolekcje w przedszkolu

  rekole -anka W dniach od 11.03 do 13.03.2013 dzieci z grupy Słoneczek i Stokrotek gościły w swoich skromnych progach ks. Tomasza, który przez trzy dni głosił dzieciom rekolekcje. Dzieci z uwagą słuchały, co przez ks. Tomasza mówi do nich Pan Bóg.

 • Stokrotki zwiedzają swoje miasto

  Stokrotki zwiedzają swoje miasto

  ew m chojDnia 26-go lutego grupa ,,Stokrotki” wybrała się na wycieczkę w celu zwiedzenia miasta w którym   mieszkają dzieci. Pierwszym celem wycieczki było zwiedzenie Urzędu Miasta .

 • Punkt biblioteczny w sali Stokrotek

  Punkt biblioteczny w sali Stokrotek

  ew ksiW lutym nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnie. W ramach tej współpracy dzieci mają możliwość korzystania dowoli z książek, które są na stanie biblioteki.

 • Ferie 2013 zakończone

   Ferie 2013 zakończone

  bałwan  W czasie ferii w naszym przedszkolu dzieci mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach. Podczas tych dwu dwóch tygodni nie próżnowaliśmy i aktywnie korzystaliśmy z zimowych wakacji.

 • Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  iza góra W odpowiedzi na charytatywną akcję Góra Grosza, organizowaną przez Towarzystwo" Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest niesienie pomocy rodzinnym domom dziecka, nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło sie do akcji niesienia pomocy innym.

 • Święto Babci i Dziadka w Pszczółkach

  Święto Babci i Dziadka w Pszczółkach

  dddd 24 stycznia 2013 roku nie był zwykłym dniem w naszej grupie. Już od rana w Pszczółkach panował ruch i ożywienie, dzieci dekorowały salę, ustawiały stoliki a na nich słodki poczęstunek dla zaproszonych gości, Babć i Dziadków.

 • IX Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  IX Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

             „ Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich

                   jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział,

                   podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować,

                  ale zmagać się”.  

                                                          Pierre de Coubertin

  ZNIJuż po raz dziewiąty Przedszkole Miejskie w Chojnie zorganizowało Gminną Zimową Olimpiadę Przedszkolaków. Odbyła się ona 24 stycznia 2013 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Rywalizowało pięć drużyn dzieci 5-6 letnich z naszej gminy oraz drużyna z zaprzyjaźnionego przedszkola z Landin w Niemczech.

 • Wyjątkowi goście w Żabkach

  Wyjątkowi goście w Żabkach

  maryyyW styczniowy śnieżny dzień grupa Żabki gościła w swojej sali wspaniałych i wyjątkowych gości- Babcie i Dziadków! Już od rana przygotowywaliśmy naszą salę na przyjęcie  naszych ulubionych dziadków.

 • Babcie i Dziadkowie u Smerfów

  Babcie i Dziadkowie u Smerfów

  jolkaW styczniowe popołudnie do grupy „Smerfów” przybyli bardzo ważni Goście – Babcie i Dziadkowie. Dzieci ugościły swoich kochanych dziadków i babcie najlepiej jak potrafiły.

 • Święto Babci i Dziadka w grupie Biedronki

  Święto Babci i Dziadka w grupie Biedronki

  kas ba  23 stycznia 2013 r. gościliśmy w naszej sali ukochane Babcie oraz najdroższych Dziadków. Dzieci od rana pomagały w przygotowaniach i z niecierpliwością wyczekiwały upragnionych gości, którzy ku wielkiej radości zjawili się bardzo licznie.

 • Kochane Babcie i Dziadkowie u Słoneczek

  Kochane Babcie i Dziadkowie u Słoneczek

  „Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili 
    Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.
  anka bbbb  Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie

  Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie

  b 111  O randze obchodów święta Babci i Dziadka w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać. To najważniejsze dni w roku, najważniejsze, bo Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.

 • Święto Babci i Dziadka w Stokrotkach

  Święto Babci i Dziadka w Stokrotkach

  A 1111  Dnia 21-go stycznia grupa ,,Stokrotki” gościła w przedszkolu swoje babcie i dziadków. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie wspaniałych gości.

 • Święto Babci i Dziadka w Muchomorkach

  Święto Babci i Dziadka w Muchomorkach

  an ddd  Dnia 21.01.2013 r. w sali grupy Muchomorki odbyła się wielka uroczystości Dzień Babci i Dziadka. Maluchy zaprosiły do swojej sali najbliższe im osoby.

 • Zajęcia edukacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

  Zajęcia edukacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

  marta11  22 listopada 2012 r. i 17 stycznia 2013r. do dzieci z Miejskiego Przedszkola w Chojnie przyjechali goście z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Szczecina.

 • Pszczółki na śniegu

  Pszczółki na śniegu

  moniaMaluszki nie boją się zimna ani szczypiącego w nosy mrozu i chętnie korzystają z uciech zimy. Z wielką radością zjeżdzają z górki na sankach i toczą śnieżne "bitwy".

 • Wspólne kolędowanie Stokrotek z podopiecznymi ŚDS w Chojnie

  Wspólne kolędowanie  Stokrotek z podopiecznymi ŚDS w Chojnie


  gggggg10 stycznia 2013 r. gościliśmy w naszym przedszkolu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie.  Wspólne prezentowanie  dla siebie przedstawień  stało się już naszą tradycją.

 • Słoneczka po raz pierwszy w Przeglądzie Jasełek

  Słoneczka po raz pierwszy w Przeglądzie Jasełek

  aa aaJak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie była organizatorem Gminnego Przeglądu Jasełek. Słoneczka po raz pierwszy miały okazję wziąć udział w występach, są to dzieci, które pierwszy rok chodzą do przedszkola.

 • Wyróżnienie dla Misiów

  Wyróżnienie dla Misiów

  saba  9 stycznia 2013 roku w Centrum Kultury w Chojnie, odbył się "Gminny Przegląd Jasełek" w którym wzięły udział dzieci z grupy Misie. Na widowni obecni byli Rodzice, których serca szczególnie ujął występ małych aktorów.

 • I miejsce Stokrotek w Przeglądzie Jasełek

  I miejsce Stokrotek w Przeglądzie Jasełek

  ew - jas Dnia 9- go stycznia 2013 r. grupa ,,Stokrotki” uczestniczyła w Przeglądzie Jasełek, który odbył się w Centrum Kultury w Chojnie. Nasi mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale.

 • Nagroda Specjalna Jury dla Stokrotek

  Nagroda Specjalna Jury dla Stokrotek

  ew -nu Dnia 08.01.2013 r. w Centrum Kultury w Chojnie odbył się III Konkurs Kolęd i Pastorałek. Festiwal miał na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie.

 • Wigilia u Słoneczek

  Wigilia u Słoneczek

  ffffffDnia 20 grudnia 2012 roku o godz. 16.00 w grupie Słoneczek rozbrzmiały słowa kolędy Wśród nocnej ciszy…, które rozpoczęły wieczerzę wigilijną. Dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, do którego przygotowywały się tak naprawdę kilka dni, gdyż grudzień był „chorowitym” miesiącem w naszej grupie.

 • Świąteczne spotkanie w Motylkach

  Świąteczne spotkanie w Motylkach

  marszo20 grudnia 2012 r. dzieci z grupy Motylki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i bliskich na świąteczne spotkanie, podczas którego wystawiły Jasełka.

 • Spotkanie wigilijne w grupie Biedronki

  Spotkanie wigilijne w grupie Biedronki

  kas szopDzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina…” Ze słowami tej pięknej kolędy na ustach rozpoczęło się spotkanie wigilijne z rodzicami w grupie Biedronki w grudniowe popołudnie.

 • Spotkanie wigilijne u Stokrotek

  Spotkanie wigilijne u Stokrotek

  eeeeeDnia 19-go grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne. Już od samego rana w przedszkolu panowała gorąca atmosfera. Dzieci zaangażowały się w przystrojenie sali i ustawianie stołów oraz krzeseł dla gości.

 • Spotkanie wigilijne w grupie Misie

  Spotkanie wigilijne w grupie Misie

  dddddGrudzień w przedszkolu ma wymiar nieco inny, niż pozostałe miesiące roku. Tematyka poruszana na zajęciach, związana z Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia, powoduje, że wszyscy czujemy się jakoś dziwnie tajemniczo i bajecznie, a jednocześnie jesteśmy lepsi, wrażliwsi, no i chyba szczęśliwsi niż zwykle.

 • Jasełka w grupie Żabki

  Jasełka w grupie Żabki

  jjjjjjjjjj18.12.2012 r. po południu w grupie Żabki odbyło się spotkanie jasełkowe. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice małych przedszkolaków.Nasza sala wypełniona była po brzegi. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach przygotowanych przez swoich rodziców. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i dobrze wczuły się w swoje role.

 • Podziękowanie za oddane głosy

  Podziękowanie za oddane głosy

  pasta moniaGrupa IX, Stokrotki, tak jak inne grupy z naszego przedszkola, uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie Akademii-Aquafresh pt.,, Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!”.

 • Wieczerza wigilijna u Smerfów

  Wieczerza wigilijna u Smerfów

  aaaaa17 grudnia 2012 r. o godz. 1700 w grupie Smerfy było ciepło, radośnie i przytulnie. Już czwarty rok dzieci wraz ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały Wigilię.

 • Stokrotki na zajęciach plastycznych w szkole

  Stokrotki na zajęciach plastycznych w szkole

  eewwaaDnia 17-go grudnia 2012 r. grupa ,,Stokrotki” była w Szkole Podstawowej nr 2 na zajęciach plastycznych. Gospodarzem zajęć była klasa Id z wychowawczynią panią Monika Kowalczyk.

 • Urządzenia elektryczne i ich segregacja

  Urządzenia elektryczne i ich segregacja

  elektro sa13 grudnia 2012 r. do Smerfów i Krasnali przybyli goście z ZSP Nr 1 w Chojnie – starsze koleżanki wraz z Panią Gabrielą Lasowską, które przybliżyły starszakom wiadomości nt. urządzeń elektrycznych, ich wykorzystanie w życiu, segregacji zużytych urządzeń i innych nieczystości.

 • Motylki ubierają choinkę

  Motylki ubierają choinkę

  chch12 grudnia 2012 r. dzieci z grupy Motylki postanowiły ubrać choinkę. Było to dla nich nie lada wyzwanie, każdy chciał zawiesić ozdobę na zielonym drzewku.

 • Zabawy na śniegu

  Zabawy na śniegu


  balbał  12 grudnia dzieci z grupy Smerfy postanowiły wykorzystać cudowną, zimową aurę, ubrały się ciepło i wybrały się w pobliże przedszkola.

 • Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Stokrotki i Słoneczka

  Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Stokrotki i Słoneczka

  ewa i ewa  6 grudnia 2012 r., jak co roku, odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj. Naszemu gościowi dopisywał humor, co sprawiło, że atmosfera podczas spotkania była bardzo gorąca.

 • Spotkanie z Mikołajem w Smerfach

  Spotkanie z Mikołajem w Smerfach

  jol  Od samego rana dzieci z naszego przedszkola nasłuchiwały czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja, czy nie przejeżdża w pobliżu naszego przedszkola.

 • Niezwykły gość w grupie Żabki

  Niezwykły gość w grupie Żabki

   miki 6.12.2012 w grupie Żabki pojawił się długo oczekiwany gość. Jak tradycja nakazuje przyszedł do nas Pan z długą brodą, który obdarowywał dzieci prezentami.

 • Spotkanie z Mikołajem w Pinnow

  Mikołajkowe spotkanie w Pinnow

  sab6 grudnia 2012 r. dzieci z grupy Misie wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu. Zaraz po śniadaniu wyruszyły do Pinnow w Niemczech na spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez partnerskie przedszkole z Landin.

 • Elektrośmieci i recykling

  Elektrośmieci i recykling

  elek4 grudnia 2012 r. do grupy Misie i grupy Żabki zawitali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Chojnie. Licealiści biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Świadomy wie co robić z ZSEE”.

 • Zajęcia otwarte w grupie Żabki

  Zajęcia otwarte w grupie Żabki

  dzieDnia 4.12.2012 r. w grupie Żabki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia prowadziła Pani Marysia, a zaszczyciły nas swoją obecności trzy mamusie.

 • Andrzejki w grupie Żabki

  Andrzejki w grupie Żabki

  karolkaGrupa Żabki hucznie obchodziła ostatni dzień listopada. Zabawa andrzejkowa rozpoczęła się od samego rana.

 • Czary- mary, czyli andrzejkowe wróżby w grupie Stokrotki i Słoneczka

  Czary- mary, czyli andrzejkowe wróżby w grupie Stokrotki i Słoneczka                                                            

  myszogląd  Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły, i właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z grupy IX I X właśnie w ostatni dzień listopada.

 • W Pszczółkach 3 miesiące minęło jak jeden dzień….

  W Pszczółkach 3 miesiące minęło jak jeden dzień….
  pszcz - moniaMy, Pszczółki jesteśmy najmłodszą  grupą w przedszkolu, mamy dopiero 3 latka. Większość  z nas po raz pierwszy w tym roku przekroczyła próg przedszkola.

 • Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfy

  Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfy

  karola „ Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”. H. Łochocka

  30 listopada 2012 r. dzieci z grupy Smerfy wspólnie z paniami uczestniczyły w zabawie andrzejkowej, która była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych, przekazywana z pokolenia na pokolenie.

 • Andrzejki w grupie Pszczółki

  Andrzejki w grupie Pszczółki

  kluczJak obyczaj karze w andrzejki wróżą sobie nawet najmłodsi nasi milusińscy. W piątek 30 listopada dzieci z grupy Pszczółki również poznały magię wróżb i czarów.

 • Wyłoniliśmy prace na konkurs Akademii Aquafresh

  Wyłoniliśmy prace na konkurs Akademii Aquafresh

  pasta monia 30 listopada 2012r. każda grupa biorąca udział w konkursie plastycznym wyłoniła po jednej pracy, która zostanie wysłana na stronę internetową Akademii Aguafresh.

 • Andrzejki w Motylkach

  Andrzejki w Motylkach

  karolaOkazją by dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości była andrzejkowa zabawa z wróżbami, która odbyła się 30 listopada 2012 r. w grupie Motylki. Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze.

 • Andrzejkowe wróżby w Biedronkach

  Andrzejkowe wróżby w Biedronkach

  andrze Dnia 29.11.2012r w grupie ,,Biedronki” odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały tradycje związane z dniem Św. Andrzeja.

 • Wróżby andrzejkowe w Misiach

  Wróżby andrzejkowe w Misiach     

  karolkaW czwartek 29. listopada 2012 r. dzieci z grupy ,,Misie” obchodziły ,,Dzień zabaw i wróżb” z okazji Andrzejek.

 • Laureatka konkursu ogólnopolskiego z naszego przedszkola

  Laureatka konkursu ogólnopolskiego z naszego przedszkola

   

  przejścieW Przedszkolu nr 1 w Myszkowie rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpieczny Przedszkolak". Do konkursu przystąpiło 155 przedszkoli z całej Polski.

 • Przedstawienie Czarny Rycerz

  Przedstawienie Czarny Rycerz

  RYCEDnia 27 listopada 2012r.dzieci z naszego przedszkola udały się do chojeńskiego Centrum Kultury, które gościło Agencję Artystyczną K. Gajewskiego ze Szczecina.

 • Rozdanie nagród w konkursie plastycznym

  Rozdanie nagród w konkursie plastycznym

  aurela    26.11.2012 r. laureaci konkursu plastycznego „Netto, sklep przyjazny dzieciom” poszli pod opieką p. Aurelii na wycieczkę do sklepu NETTO.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  mi    Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 110 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Motylki"

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Motylki"

  marta mo21 listopada 2012 r. w grupie „Motylki” odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, w szczególności dla tych, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola.

 • Goście w przedszkolu

  Goście w przedszkolu 

          

  dorota   20 listopada 2012 r. na zaproszenie Pani Dyrektor Doroty Stelmach nasze przedszkole odwiedzili goście z zaprzyjaźnionego przedszkola w Niemczech.

 • Bezdomne psiaki dziękują za pomoc!!!

  Bezdomne psiaki dziękują za pomoc!!!

                                                           

  pie -marys  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki na Kojec Gryfiński.

 • Licealiści u Muchomorków

  Licealiści u Muchomorków

     mary16 listopada 2012 r. grupa I Muchomorki gościła w swojej sali uczniów z klasę IIc z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Chojnie.

 • Wizyta Motylków w Bibliotece Publicznej

  Wizyta Motylków w Bibliotece Publicznej

  marta 1   15 listopada 2012 r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteczne i poznały zasady korzystania z księgozbioru.

 • Pasowanie w grupie Biedronki

  Pasowanie w grupie Biedronki

   

  biedr - kasia g.Dnia 14 listopada do grupy „Biedronek” podczas uroczystego pasowania przyjęto w poczet przedszkolaków pięcioro nowych dzieci.

 • Konkurs plastyczny „NETTO, sklep przyjazny dzieciom” podsumowany

  Konkurs plastyczny „NETTO, sklep przyjazny dzieciom” podsumowany  

         

  aurela  Na przełomie października i listopada br. odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „NETTO, sklep przyjazny dzieciom” sponsorowany przez sklep NETTO w Chojnie.

 • Zajęcia otwarte w Biedronkach

      Zajęcia otwarte w Biedronkach

   

        iza 11 Dnia 13.11.2012 r. w grupie ,,Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte , na które zostali zaproszeni rodzice.

 • Przedszkolaki poznają zasady udzielania pierwszej pomocy

  Przedszkolaki poznają zasady udzielania pierwszej pomocy

                                          

  marta W dniach 6-12 listopada 2012 r. gościła w przedszkolu Pani Kamila Chojnowska, która jest ratownikiem medycznym.

 • Odwiedzamy wielkiego Polaka

        Odwiedzamy wielkiego Polaka

   

      iza 12.11.2012 r. przedszkolaki z grupy ,,Biedronki” wybrały się na wycieczkę „W poszukiwaniu wielkich Polaków”.

 • Czerwony Kapturek w wykonaniu gimnazjalistów

  Czerwony Kapturek w wykonaniu gimnazjalistów

   

   

  gimna8 listopada 2012 r. dzieci z naszego przedszkola oglądały inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek” przygotowaną przez uczniów Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie.

 • Pasowanie w grupie Smerfy

  Pasowanie w grupie Smerfy.


  smer -jolka Po raz czwarty już w grupie Smerfów w środę 07.11.2012r. odbyła się uroczystość grupowa – Pasowanie na Smerfa.

 • Pasowanie na przedszkolaka w Słoneczkach

  Pasowanie na przedszkolaka w Słoneczkach

  słon - anka Dnia 31 października w grupie "Słoneczka" dzieci przeżywały swoje uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W tym dniu w sali zrobiło się żółto i ciepło, to za sprawą dzieci, które przebrane za słoneczka promieniały radością od samego rana.

 • Pasowanie w grupie Pszczółki

  Pasowanie w grupie Pszczółki

  pszcz - monia30 października 2012 r. w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

 • Wyprawa do Mieszkowic

  Wyprawa do Mieszkowic

   

  lasewa29 października 2012 r. dzieci z grupy IX ,,Stokrotki” i uczniowie klasy I d Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Mieszkowicach.

 • Jesienne zabawy "Stokrotek"

   Jesienne zabawy "Stokrotek"

   

  jesi meDnia 25 października 2012 r. wszystkie dzieci z grupy IX ,,Stokrotki” zaprosiły  swoich rodziców  do wspólnej zabawy.

 • Święto owoców

  Święto owoców

   

  or - jolka Dnia 23 i 25 października 2012 r. dzieci z grupy: „Muchomorki”, „Misie”, „Krasnale”, „Smerfy”, „Motylki”, „Stokrotki” i „Słoneczka” uczestniczyły w zabawie integracyjnej pt. „Święto owoców”.

 • Pasowanie w grupie Słoneczka

  Pasowanie w grupie Słoneczka

   

  słon - ankaDnia 24 października 2012 roku w grupie Słoneczek odbyła się uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka.

 • Święto pieczonego ziemniaka

   

  Święto pieczonego ziemniaka

   

  ewa m- ogni19-go października 2012 r. o godz. 1100 w przedszkolu przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 25 odbyło się ,,Święto pieczonego ziemniaka”.

 • Pasowanie w grupie „Żabki”

  Pasowanie w grupie „Żabki”

   

  ŻA- agaDzień 18 października 2012 r. był ważnym dniem dla dzieci z grupy „Żabki”.

 • Policjanci w przedszkoluu

  Policjanci w przedszkolu
   
  poli -sa15 października 2012 r. do Przedszkola Miejskiego w Chojnie zawitali oczekiwani goście z Komisariatu Policji w Chojnie - panowie: młodszy aspirant Wojciech Sobolewski oraz sierżant Przemysław Kubowicz.Panowie policjanci odwiedzili każdą z grup od maluchów do starszaków i rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki miały możliwość wykazać się zanomością zasad, które powinny przestrzegać by czuć się bezpiecznie podczas spacerów, wycieczek oraz wyjazdów poza teren przedszkola. Policjanci przypomnieli dzieciom, o czym powinny pamiętać podróżując samochodem z rodzicami. Instruowali, co należy zrobić gdy dziecko zaczepiane jest przez nieznajomą osobę. Uczyli także, jak zachować się gdy dziecko się zgubi. Zaciekawione dzieci z uwagą wysłuchały przestróg i wskazówek. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał w prezencie zakładkę z numerami telefonów alarmowych i dowiedział się, jakie informacje powinien podać szukając pomocy pod tymi numerami.
   
  {pgslideshow id=18|width=500|height=400|delay=1000|image=L}
 • Smerfy i pierwszoklasiści w poszukiwaniu kolorów jesieni

   Smerfy i pierwszoklasiści w poszukiwaniu kolorów jesieni

  Pta -jaSmerfy wspólnie z uczniami klasy Ic wybrały się w poszukiwanie kolorów i oznak jesieni do ogrodu dendrologicznego Nadleśnictwa w Mieszkowicach.

 • Motylki i Krasnale z wizytą w Nadleśnictwie

  Motylki i Krasnale z wizytą w Nadleśnictwie w Mieszkowicach
   
  jesi - ewa m.11 października dzieci 5 i 6-letnie zwiedzały "Ogród Dendrologiczny" położony w sąsiedztwie siedziby Nadleśnictwa Mieszkowice.

 • Czary, mary

  Czary, mary ...

   

  czar10 października do przedszkolaków na ul. Willsona i na ul. Sikorskiego zawitał niezwykły gość – czarodziej Robert.

 • Olbrzym Platan

   Olbrzym Platan

   

  pla - saJesień to piękna kolorowa pora roku. „Smerfy” odwiedziły chojeńskiego olbrzyma jakim jest wielkie drzewo – Platan.

 • Wycieczka do Nadleśnictwa w Mieszkowicach

  Wycieczka do Nadleśnictwa w Mieszkowicach

   

  jesi -sabina2 październia dzieci z gr. "Muchomorki" i "Misie" wybrały się na wycieczkę do lasu w Mieszkowicach.

 • Wizyta policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie w grupie Stokrotki

  Wizyta policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie w grupie Stokrotki

   

  pol - ewaW naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.

 • Ślubowanie pierwszoklasisty

  Ślubowanie pierwszoklasisty

   

  ślubow - ewa m.Grupa ,,Stokrotki” i ,,Słoneczka” również uczestniczyła w uroczystości ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTY , która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie.

 • Wizyta Smerfów w szkole


  Wizyta Smerfów  w szkole

  kozDnia 26 września 2012 r. grupa „Smerfów” uczestniczyła w uroczystości pasowania na ucznia swoich starszych o rok kolegów i koleżanek w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

 • Jesteśmy misiami

  Jesteśmy misiami

   misss25 września 2012 roku w grupie „Misie” odbyło się pasowanie na Misia - przedszkolaka.

 • Stokrotki i Słoneczka w poszukiwaniu jesieni

  Stokrotki i Słoneczka w poszukiwaniu jesieni

   

   jes - ewaDnia 24-go września grupy ,,Stokrotki” i ,,Słoneczka” wybrały się do pobliskiego lasu w celu szukania pierwszych oznak jesieni.

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem
   p1 21 września 2012 roku przedszkolaki z grupy ,,Biedronki’’ podczas wycieczki na Komisariat Policji w Chojnie spotkały się z policjantami.

 • W poszukiwaniu jesieni

  W poszukiwaniu jesieni

   

   li18 września br. dzieci z grup ,,Biedronki’’  oraz ,, Żabki’’ wybrały się na wycieczkę do lasu.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla templates 1.7 low-cost hosting Valid XHTML and CSS.