slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia

Konkurs plastyczny dla sześciolatków - eliminiacje

strażakPaństwowa Straż Pożarna obchodzi w tym roku 25-lecie i z tej okazji zaprosiła 6-latki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni.” Na szczeblu przedszkolnym do konkursu zgłoszono 36 prac z grup: „Motylki”, „Smerfy”, „Krasnale” i „Słoneczka”. Spośród nich wyłoniono 15 prac, które wezmą udział w kolejnych etapach eliminacji.

 

M. Brzoska

Smerfy z wizytą u weterynarza

piesek24 marca 2017r. dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej w Chojnie. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują, cierpią i wymagają pomocy oraz leczenia. Dzieci powitał lekarz weterynarii p. Hubert Jagusz wraz z pieskiem, który wabił się Misiu. Pan Hubert wprowadził przedszkolaków do środka przychodni dla zwierząt. Zapoznał krótko z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń: poczekalnią, gabinetem lekarskim, laboratorium oraz gabinetem do wykonywania badań usg i rtg dla zwierząt. W gabinecie lekarskim, na specjalnym stole, weterynarz - pani Jola zademonstrowała na przykładzie psa Misia w jaki sposób bada się pieska. Każdy przedszkolak miał okazję posłuchać za pomocą stetoskopu bicie serduszka Misia. Następnie p. Hubert zaprosił dzieci do innego gabinetu, w którym zademonstrował wykonanie usg dla Misia. Na monitorze przedszkolaki obserwowały badane miejsce u pieska – jamę brzuszną. Zobaczyły również zdjęcie rentgenowskie chorej nogi psa, a następnie zdjęcie wykonane już po zabiegu. Wyraźnie było widać różnicę w jej wyglądzie. W laboratorium pani pielęgniarka zapoznała z maszyną do wykonywania badań krwi. Dzieci mogły spróbować za pomocą noszy dla zwierząt przenieść pieska w inne miejsce. Na zakończenie pan weterynarz pokazał dzieciom pięknego kota, który mieszka w weterynarii od dwóch lat. Kto chciał mógł kota pogłaskać. Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie!

J. Glubiak

Motylki na wycieczce w szkole podstawowej

koz„Motylki” 22 marca 2017r. wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z pomieszczeniami szkoły oraz integracja ze społecznością szkolną. Dzieci podczas wizyty były gośćmi klasy I A, której wychowawczynią jest pani Irena Błażkiewicz. Podczas wizyty „Motylki” zwiedziły szatnię, stołówkę, sale lekcyjne w „strefie malucha”, gościły w gabinecie pedagoga a także wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w szkolnej bibliotece. Szkoła podobała się przedszkolakom, które zadeklarowały, że od września chętnie będą do niej uczęszczać.

M. Brzoska

G. Maculewicz

Pierwszy Dzień Wiosny

marzanna 15We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Początkowo pogoda płatała nam figle, ale ostatecznie rozpogodziło się i przedszkolaki wraz z paniami mogły przemaszerować ulicami Chojny w pięknym i kolorowym korowodzie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z ratownikiem medycznym w Słoneczkach i Stokrotkach

ratownik10 marca 2017r. dzieci z grupy "Słoneczka i "Stokrotki" gościły w przedszkolu pana Mariusza Różyckiego ratownika medycznego. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla templates 1.7 low-cost hosting Valid XHTML and CSS.