Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia

Smerfy zwiedzają Pogotowie Ratunkowe

ratownikDnia 17 maja 2018 roku dzieci z grupy „Smerfów” odwiedziły Pogotowie Ratunkowe w Chojnie. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa – wykwalifikowanego ratownika medycznego dzieci miały możliwość zapoznania się z pomieszczeniami: dyspozytornią, gabinetem lekarskim i zabiegowym oraz z wyposażeniem karetki, sprzętem medycznym ratującym życie. Dowiedziały się kto pracuje w pogotowiu i czym się zajmuje. Wielkim przeżyciem było dla dzieci wejście do prawdziwej karetki. Mogły zobaczyć jak wygląda ona od wewnątrz. Odważni mogli zademonstrować pod okiem pana Krzysztofa w jaki sposób chorzy korzystają z noszy, krzesła do przewożenia pacjentów. Niemal każdy sprawdził za pomocą odpowiedniego przyrządu jak bije mu serduszko. Wielką radością była dla dzieci krótka przejażdżka karetką z włączonym sygnałem. Przedszkolaki wykazały się znajomością numeru alarmowego i numeru do pogotowia ratunkowego. Był to dla dzieci ciekawie spędzony czas i świetna okazja by oswajać się z karetką wtedy, kiedy są zdrowe. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony dla dzieci czas.

J. Glubiak

Misie i Muchomorki w Moryniu

raczek16 maja 2018r. zaraz po śniadaniu najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Morynia. Celem naszej wyprawy była „Kraina polodowcowa nad Odrą” a dokładniej mówiąc Aleja Gwiazd Plejstocenu. Największą sensację wśród dzieci wzbudziły dwa mamuty: ogromna mamucica Geosia wraz ze swoim synkiem Morynkiem ustawione przy Furcie Jeziornej. Spacerując specjalnie przygotowaną ścieżką nad brzegiem jeziora Morzycko maluchy podziwiały kolejne zwierzęta epoki lodowcowej np. niedźwiedzia jaskiniowego czy tygrysa szablozębnego. Zwiedziliśmy również rynek i symbol miasteczka - Fontannę Wielkiego Raka.  Po ciekawym spacerze poszliśmy na pyszne lody.

S. Cedro

Wycieczka Krasnali i Motyli do Eberswalde

zooDnia 09.05.2018r. dzieci z grupy Krasnale i Motylki wybrały się na wycieczkę autokarową do zoo w Eberswalde. Wizyta w ogrodzie poprzedzona była pokazem slajdów o zwierzętach egzotycznych. Dzieci, jadąc do zoo posiadały już sporą wiedzę dotyczącą gatunków zwierząt egzotycznych oraz warunków, jakie są niezbędne im do życia. Po przekroczeniu bram zoo przywitały nas pingwiny, które swoim sposobem zachowania sprawiły dzieciom ogromną radość a następnie małpy, które popisywały się skokami. Potem zobaczyliśmy rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzęta, takie jak: tygrys syberyjski, lampart chiński, lwy, gibony oraz marmozety i tamaryny z Ameryki Południowej. Dużą atrakcją był najbardziej ekscytujący wybieg dla lwów na całym świecie, zwłaszcza oszklona jaskinia do której dzieci wchodziły przez tunel. Dużą radość dzieciom sprawiła możliwość karmienia z dłoni kóz. Poza zwiedzaniem dzieci mogły dowoli pobawić się na wspaniałych placach zabaw co także wywołało u nich ogromny uśmiech na twarzach. Był też czas na poczęstunek, który po długim spacerze smakował dzieciom wyśmienicie. Mamy nadzieję, że wycieczka do zoo na długo zapisze się w pamięci przedszkolaków.

E. Myszogląd

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

 

ziemiaDnia 8 maja 2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji grupa Żabki gościła u siebie wszystkie grupy przedszkolne.

Czytaj więcej...

Dzień Flagi

flaga 1112 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przedszkolaki z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste i 30 kwietnia 2018 r. zorganizowaliśmy obchody tego święta w CK w Chojnie.

Czytaj więcej...

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.