Plebiscyt Głosu Szczecińskiego

z udziałem naszego nauczyciela

Maria Lejman, nauczyciel w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie bierze udział w plebiscycie Głosu Szczecińskiego „Osobowość Roku 2018” w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA. Zapraszamy do głosowania na www.gs24.pl/osobowosc

Maria Lejman nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca w oddziale integracyjnym w grupie III „Krasnale”. Ukończyła studia licencjackie na Collegium Balticum na kierunku Edukacja przedszkolna, a dwa lata później otrzymała tytuł magistra na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie pracuje od 9 lat. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Ukończyła wiele kursów i szkoleń (m.in. Kinezjologia edukacyjna I i II stopnia, kurs pedagogiki Marii Montessori – 90h). Ukończyła również studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie studiuje Integracje sensoryczną. Pani Marysia jest osobą odpowiedzialną, konsekwentną, wesołą, pomysłową, aktywna, umiejąca słuchać i umiejąca ciekawie opowiadać nawet o zwykłych sprawach tak, że dzieci słuchają z otwartymi buziami. To właśnie Marysia Lejman 5 lat temu postanowiła zorganizować pierwszy koncert charytatywny, który był tylko początkiem. W tym roku odbył się piąty koncert. Dzięki pięknej inicjatywie pani Marysi oraz zaangażowaniu i pomocy wielu osób kolejne dziecko otrzymało fundusze na rehabilitację.

Zachęcamy jeszcze raz wszystkich do głosowania

Zaproszenie dla Babci i Dziadziusia

Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.

"Damy Wam tyle całusów, i le macie lat,

złożymy tyle życzeń i le płatków kwiaty mają,

by zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają"

Czasu wnukom nie żałujcie i powoli się szykujcie

18.01.2019 godz. 13.00 – grupa „Smerfy”

21.01.2019 godz. 12.30 – grupa „ Pszczółki”

godz. 13.00 – grupa „Misie”

godz. 14.00 – grupa „Słoneczka”

22.01.2019 godz. 12.30 – grupa „Motylki”

godz. 14.00 – grupa „Krasnale”

23.01.2019 godz. 13.00 – grupa „Muchomorki”

godz. 13.00 – grupa „Stokrotki”

24.01.2019 godz. 12.30 – grupa „Żabki”

25.01.2019 godz. 13.00 – grupa „Biedronki”

ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY

17 stycznia 2019 r. w naszym przedszkolu

odbędzie się bal karnawałowy.

Roztańczone i interaktywne widowisko

przeplatane rewelacyjnymi konkursami

dla przedszkolaków poprowadzi

duet klaunów: RUPHERT I RICO

Artyści występować będą w II turach.

Od godz. 9.00 bawić się będą dzieci z gr.: "Motylki", "Biedronki", "Żabki", "Stokrotki" i "Słoneczka".

Od godz. 12.00 bawić się będą dzieci z gr.: "Muchomorki", "Misie", "Krasnale", "Smerfy" i "Pszczółki"

Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

PRZEDSZKOLACZKI NIOSĄ POMOC DLA

SZLACHETNEJ PACZKI !prezent

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”.

W tym roku wybraliśmy rodzinę Pani Joanny

Pani Joanna (50 l.) wychowuje trójkę dzieci: Filipa (17 l.), Patryka (13 l.) i Agatę (11 l.). Kilka lat wcześniej pani Joannie żyło się bardzo dobrze. Mąż pracował, przynosił pieniądze do domu. W pewnym etapie ich wspólnego życia mąż zaczął się nad nią znęcać, co skutkowało rozpadem ich małżeństwa. Teraz mieszka wraz z trójką dzieci - mąż ma zakaz zbliżania się do niej. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego oraz 500+. Po odjęciu rachunków bieżących dochód na jednego członka rodziny wynosi 393 zł. Rodzina Pani Joanny jest bardzo kochająca. Wzajemnie sobie pomagają i są otwarci w okazywaniu uczuć. Uwielbiają spędzać razem czas, chodzą na wspólne spacery, grają w gry planszowe. Pani Joanna lubi wykonywać prace manualne. W wolnej chwili się tym zajmuje. Najważniejszą potrzebą rodziny jest kuchenka, która jest w tragicznym stanie. Rodzina nie może sobie pozwolić na jej zakup. Przydadzą się również żywność i chemia. Zakup żywności pochłania znaczną część dochodu rodziny.

Listę rzeczy, których potrzebuje rodzina znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w naszej szatni oraz poniżej.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

ŚRODKI CZYSTOŚCI

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

ODZIEŻ, OBUWIE

Odzież

Filip: Kurtka, bluza przejściowe, Rozmiar: M, szczupły, czarna

Patryk: Kurtka, bluza przejściowe, Rozmiar: M, szczupły, czarna

Agata: Kurtka, bluza przejściowe, Rozmiar: 170/176, szczupła, róż

Obuwie

Filip: zimowe trapery, Rozmiar: 41, Uwagi: czarne

Patryk: zimowe trapery Rozmiar: 43, Uwagi: czarne

Agata: kozaki, Rozmiar: 39, Uwagi: czarne

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła), Poduszka

BRAKUJĄCE SPRZĘTY

kuchenka gazowo - elektryczna

SPECJALNE UPOMINKI

Agata-zestaw plastyczny i książki.

Patryk-zestaw kluczy do majsterkowania.

Filip-kosmetyki.

Pani Joanna-kosmetyki.

INNE POTRZEBY

Opał

Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Koordynatorzy: Anna Koksanowicz, Anna Skiba

Wszelkich informacji udzielimy również pod nr tel. 697 728 323