slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia

Wizyta w gabinecie dentystycznym - przegląd stomatologiczny najstarszych przedszkolaków

dentystaDnia 14.11.2017r. w ramach programu profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy” najstarsze przedszkolaki z grupy Motylki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego Pani Aleksandry Grzegórzek. Pani Ola zaprosiła nas na spotkanie, aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat prawidłowego dbania o jamę ustną, a także uczestniczyć w bezpłatnym przeglądzie dentystycznym. Najpierw przedszkolaki poznały gabinet oraz niezbędne sprzęty, które są używane podczas wizyty dentystycznej. Pani Ola pokazał dzieciom jak prawidłowo dbać o zęby, jak często je myć oraz wspomniała o prawidłowej diecie. Zwróciła uwagę na szkodliwość spożywania słodyczy. Dzieci były bardzo zaciekawione i zadawały wiele pytań. Po zapoznaniu z gabinetem Pani dentystka prosiła kolejno dzieci na fotel dentystyczny i sprawdzała stan ząbków. Prawie wszystkie dzieci z chęcią wzięły udział w przeglądzie. Przełamały swój strach, który im na początku wizyty towarzyszył. Wycieczka była bardzo pouczająca. Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Grzegórzek za bezpłatne wykonanie przeglądów dentystycznych oraz za miłe przyjęcie w swoim gabinecie.

M. Lejman

Krasnale w montażu słowno-muzycznym z okazji Dnia Niepodległości

flaga -sabinaDnia 10.11.2017r. dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały się w montażu słowno-muzycznym poświęconym rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystość przybyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola, które pięknie ubrały się w stroje galowe. Krasnale śpiewały piosenki patriotyczne, takie jak: ,,Ułani, ułani:, ,,Jedzie, jedzie na Kasztance’’, ,Płynie Wisła płynie’’ i inne oraz przedstawiły inscenizację o historii Polski. Mocne wrażenie na dzieciach zrobił fakt rozerwania mapy Polski - symbol rozbioru Polski. Na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci z naszego przedszkola odśpiewały bardzo płynnie trzy zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki z wielką uwagą i powagą oglądały przedstawienie. Mamy nadzieję, że przedstawienie to na długo zostanie dzieciom w pamięci. W tym miejscu dziękujemy rodzicom za ubranie dzieci w stroje galowe.

E. Myszogląd

Magiczne dni w Stokrotkach

karolkaOstatnie dwa dni października przebiegały w grupie „Stokrotki” nieco inaczej niż zwykle. W poniedziałek – 30.10.17r. – przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

plastykW październiku w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy”. Celem konkursu było promowanie edukacji prozdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej poprzez działalność artystyczną, w tym przypadku plastyczną.

Czytaj więcej...

Zajęcia karate w Żabkach

karateW miniony piątek 27.10. 2017r. grupę „Żabki” odwiedził wyczekiwany gość. Był nim tata Milenki p. Tomasz Gibowski - były wicemistrz Polski, a tegoroczny brązowy medalista XXX Mistrzostw Europy w Karate KYOKUSHIN, które odbyły się w Świnoujściu.

Czytaj więcej...

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla templates 1.7 low-cost hosting Valid XHTML and CSS.