Pancake Day w Słoneczkach

Dzieci z grupy Słoneczka obchodziły ostatki, ale w dosyć nietypowy sposób, bo po angielsku. W Wielkiej Brytanii w ostatni dzień karnawału obchodzi się właśnie Dzień Naleśnika, czyli Pancake Day. W tym dniu Brytyjczycy objadają się właśnie naleśnikami. Słoneczka zapoznały się z angielską tradycją i zgodnie z jej zasadami świętowały ostatki 16.02.2021r.  Przedszkolaki zmierzyły się z zadaniami podrzucania naleśnika na patelni, niesienia jajka na łyżeczce oraz ćwiczyły zawijanie naleśników na sobie. Następnie poznały przepis na naleśniki.  Każde dziecko przygotowało swojego pancaka, którego udekorowało czekoladą, serkiem waniliowym i owocami własnoręcznie przez siebie pokrojonymi. Na koniec była oczywiście pyszna degustacja.

M. Bigus