Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Dnia 10.09.2021r w grupie ,,Motylków” obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy, dowiedziały się w jakich przypadkach i w jaki sposób używać znajdujących się w niej akcesoriów (np. bandaży, chusty trójkątnej, plastrów opatrunkowych). Uczyły się wybierać numery alarmowe 999 oraz 112 tak by wezwać pomoc. Inscenizowały rozmowę z dyspozytorem (tj. informowały o miejscu wypadku, ilości osób poszkodowanych, o tym czy potrzebujący pomocy jest przytomny, jakie ma obrażenia). Pamiętały o tym żeby się przedstawić, podać swój adres i powiedzieć ile mają lat. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych: próbowały samodzielnie przeprowadzić sztuczne oddychanie oraz masaż serca na fantomie. W tym dniu dzieci nauczyły się ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia. Pragniemy podziękować Panu Bartoszowi Tołłoczko za udostępnienie fantomów, które uatrakcyjniły zajęcia i pomogły w praktyczny sposób rozwijać wśród dzieci umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

A. Brzoska