W roku szkolnym 2021/2022 grupa IX „Stokrotki” przystąpiła do realizacji projektu pt. „Ekokulturalne przedszkole”. W czasie trwania projektu skupimy się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny. W każdym miesiącu od września do maja dzieci z gr. „Stokrotki” będą realizować jedno Eko-wyzwanie. 29 września zrealizowaliśmy pierwsze zadanie pt. „Zielona sala”, dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono, przyniosły piękne kwiatki doniczkowe. Porozmawialiśmy o tym, czego nasze roślinki potrzebują do wzrostu i co dają nam w zamian, po czym wykonaliśmy wspólnie eko-nawóz ze skórek po bananach. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne i w ten sposób uzyskały pierwszy listek na naszym eko-drzewie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwanie.

E. Kozłowska