Mamy miesiąc październik i czas na drugie zadanie z Projektu „Ekokulturalne Przedszkole”. W październiku przypada Dzień Drzewa, dlatego jest to dobry moment, by zwrócić uwagę na ochronę drzew i oszczędzanie papieru. Zajęcie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat, jaką rolę pełni drzewo w przyrodzie i w życiu człowieka. Następnie w naszej sali stworzyliśmy kącik makulatury pod nazwą „Drugie życie karteczek naszych „Stokroteczek”. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy specjalny pojemnik, do którego będzie trafiać różnego rodzaju papier: kartki, które tylko częściowo zostały wykorzystane, nieudane rysunki, ścinki po pracach plastycznych, kartki zadrukowane po jednej stronie. Każde dziecko w dowolnym momencie może sięgnąć po papier z tego pojemnika i ponownie wykorzystać kartkę. Zgromadzony papier w pojemniku może również przydać się do różnorodnych prac plastycznych, które nie wymagają użycia czystej kartki w dużym formacie. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie zadania, dzięki któremu będą uczyły się oszczędzania papieru.

E. Koniecka