Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Dzieci z grupy „Misie” i „Muchomorki” świętowały 4 listopada właśnie ten dzień. Nasze sale zamieniły się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Każde dziecko przebrało się za bohatera bajkowego. Ten dzień miał przypomnieć jak ważne są bajki, i że warto do nich powracać. Dzieci uczestniczyły w zabawach i quizach dotyczących znanych bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą dane rekwizyty. Przez chwilę stawały się np. Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna fasoli od grochu. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Na koniec każdy otrzymał kolorowankę i pamiątkowy medal. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

 

M. Podleśna

M. Bigus