W dniu 10 listopada 2021 roku grupa „Misie” włączyła się w Ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej pod nazwą „BohaterON”. Przedsięwzięcie te polega na okazywaniu szacunku, upamiętnieniu i uhonorowaniu uczestników Powstania Warszawskiego. Kolejnym celem tego działania jest również promocja historii Polski dwudziestego wieku. Na początku, przedszkolaki wspólnie z nauczycielką zapoznali się z biogramami żyjących powstańców. Po czym postanowili wysłać kartkę za pośrednictwem strony internetowej www.bohateron.pl dla pana Jerzego Filipowicz pseudonim „Filip”, który służył w zgrupowaniu „Żaglowiec” na Żoliborzu. Treść życzeń mogła zawierać jedynie 25 słów. Limit ten wynikał z faktu, iż dokładnie tylko taka ilość słów obowiązywała w korespondencji wysyłanej pocztą polową w czasie Powstania Warszawskiego. W związku z tym, niestety możliwości wypowiedzi były znacznie „okrojone”. Wiadome, że tak zacni ludzie zasługują na otrzymanie większej sumy pięknych zwrotów. Poniżej treść wysłanej wiadomości:

 

Szanowny Panie Jerzy,

My dzieci z grupy „Misie”

z Bajkowego Przedszkola

Miejskiego w Chojnie,

dziękujemy za otrzymanie

wspaniałego przykładu

miłości do Ojczyzny.

Cześć i chwała bohaterom!”.

 

Udział w tejże kampanii miał na celu promować postawy patriotyczne, wzmacniać poczucie przynależności do narodu oraz rozwijać wrażliwość społeczną wśród najmłodszych.  Podjęte działanie jest dowodem na to, że nawet przedszkolaki pamiętają o zasłużonych Polakach. Wysłana kartka jest tego świadectwem. Jest to pewnego rodzaju hołdu składany żyjącym bohaterom.

M. Podleśna