Już od tygodnia w grupie Jeżyki dużo mówimy o Świętach Bożego Narodzenia – o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami tego Święta. Dzieci z dużym zaangażowaniem ugniatały ciasto na pierniczki, wałkowały a po upieczeniu samodzielnie je ozdabiały, co sprawiało dzieciom ogromną radość. Pomagały także nakrywać do stołu, układały serwetki, sztućce, talerzyki. A kiedy już wszystko było przygotowane zasiadły do świątecznego stołu. Kosztowały barszcz czerwony i pierogi, które przygotowały przedszkolne, panie kuchareczki. Na deser natomiast kosztowały własnoręcznie zrobionych pierniczków. Tego dnia także odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe – dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy, wykonywały aranżacje muzyczne na instrumentach. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów na występ bożonarodzeniowy dla dzieci i życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

E. Myszogląd