Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Muchomorki

Zadanie 1

Poćwicz narządy artykulacyjne wykonując następujące ćwiczenia:

Jedziemy samochodem do babci i dziadka. Pada śnieg – dzieci poruszają językiem po górnej wardze, między dwoma kącikami ust, naśladując ruch wycieraczek w samochodzie.

Powitanie dziadka i babci – dzieci ściągają mocno wargi do przodu, naśladując pocałunki.

Baloniki dla babci i dziadka – dzieci wciągają powietrze nosem, a wypuszczają buzią, naśladując na­dmuchiwanie balonika.

Zdmuchiwanie świeczki na torcie – dzieci wykonują krótki wdech nosem i długi wydech ustami.

Zjadamy tort – dzieci naśladują żucie (poruszanie żuchwą) z jednoczesnym rozciąganiem i ściąga­niem warg.

Chrapanie – dziadek zasnął i chrapie: dzieci otwierają usta i naśladują chrapanie, wciągając powie­trze, następnie wypuszczają je, wprowadzając wargi w drgania.

Zadanie 2

Posłuchaj wiersza B. Szelągowskiej „Dzień Babci i Dziadka” i naucz się pierwszej zwrotki

Z babcią na spacer, z dziadkiem na rower.

Tak chętnie z Wami czas swój spędzamy.

Nawet choroba nie jest tak straszna,

kiedy jesteście tuż obok, z nami.

Mróz coś rysuje właśnie na szybie.

Coraz przez okno zagląda słońce.

Ja też maluję! Dla Was laurki!

Co na nich będzie? Serca gorące!

To Wasze dni! Dzień Babci, Dziadka!

I dla Was mamy piękne życzenia,

tysiąc buziaków i sto lat w zdrowiu!

Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.

Pytania:

Co możemy robić z babcią?

Co możemy robić z dziadkiem?

W czym pomagają nam babcia i dziadek?