Dnia 7 listopada 2022 roku dzieci z grupy Muchomorki świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na całym świecie ten dzień świętuje się 5 listopada – w dzień urodzin twórcy bajek Walta Disney’a. Muchomorki przyszły do przedszkola w niezwykłych strojach. Wśród nich były: księżniczki, pszczółki, syreny, jednorożce, strażacy, Spiker-many, myszki Miki oraz Batmany. Każdy zaprezentował swoje przebranie i opowiedział z jakiej bajki do nas przybył. W czasie wspólnego świętowania dzieci rozwiązywały zagadki, pomagały Kopciuszkowi oddzielić fasolę od grochu, zamieniały się w figury lodowe dzięki magii Elsy z Krainy Lodu. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z układaniem bajkowych puzzli. Muchomorki wykazały się dużą wiedzą i sprytem wykonując wszystkie zadania. Nie zabrakło, również tańców przy muzyce. Ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

M. Bigus