17.11.2022r w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych postaw oraz zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Słoneczka dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacjach tj. skaleczenie, utrata przytomności, złamania, oparzenia. Dzieci oraz nauczycielka były pod wielkim wrażeniem wiedzy oraz umiejętności jakie zaprezentowała młodzież z grupy WOPR z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie.  Na zakończenie spotkania Słoneczka otrzymały prezent w postaci zdrowych przekąsek, a same uhonorowały swoich młodych bohaterów medalami ,,superbohaterów”. Jeszcze raz gorące podziękowania dla Pani Izabeli Barylskiej i Pana Łukasza Makowskiego oraz dla wspaniałej młodzieży ZSP w Chojnie Zuzanny, Kingi, Emilii oraz Macieja.

A. Koksanowicz