Dzieci z grupy „Stokrotki” zakończyły realizację innowacji pedagogicznej pt. „Lapbook – Cztery pory roku”, która zaplanowana była na rok szkolny 2022/2023. Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. Celem naszej innowacji było uatrakcyjnienie zajęć oraz poszerzenie wiedzy o porach roku. Podczas trwania innowacji staraliśmy się wykazać po czym poznać omawianą porę roku, jakie są jej dary, jak wygląda las, ogród, sad. Każda pora roku przedstawiona w lapbooku została wykonana przez dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem i dokładnością. Dzieciom bardzo podobała się nowa forma pracy i z niecierpliwością czekają na nowy lapbook pod innym tematem.

E. Kozłowska