Dzień 30 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Misiów”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość w ich życiu – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, a także przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczystą przysięgę: „Obiecuję być pracowity. Odkrywać swoje talenty. Pogłębiać wiedzę i umiejętności. Starać się, by w naszej grupie zawsze uśmiech gościł. Rodzicom od czasu do czasu dać odpocząć od pytań i hałasu. Bezpiecznie i wzorowo się zachowywać i każdy dzień z radością odkrywać.” Po złożonej przysiędze, Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

A. Skiba