Z okazji okrągłej rocznicy WOŚP postanowiłyśmy napisać list do fundacji pana Jerzego Owsiaka. Podzieliłyśmy się w nim naszą szeroką działalnością charytatywną, którą podejmujemy od wielu lat w naszym lokalnym środowisku. A przecież mamy się czym pochwalić! Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami z ogromnym zapałem angażują się we wszelkie akcje mające na celu niesienie pomocy innym. Maluchy od najmłodszych lat uczone są szacunku do drugiego człowieka i okazywania bezinteresownej pomocy. Corocznie uczestniczymy w akcjach takich jak: „Góra grosza”, „Ile waży Św. Mikołaj”, „Szlachetna paczka”, „Czysty Aniołek”, „Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością”, „Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa”, „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, „Kiermasze Misyjne”, „Koncerty charytatywne w kościele Św. Trójcy”. Kilkukrotnie wzięliśmy udział w „Sztafecie rowerowej”, akcjach: „Szczoteczka dla dziecka”, „Anioł mieszka po sąsiedzku”, „Dzielna Ania walczy z SMA”, Bicie Rekordu Guinnessa „Pierwsza pomoc”, „Gaszyn Challange dla Franka, zbiórka artykułów papierniczych, zabawek i słodyczy dla dzieci z Kenii. Uczestniczyliśmy również w 28 Finale WOŚP, kiedy to dzieci wraz ze swoimi rodzicami kwestowały na rzecz orkiestry. Ponadto przedszkolaki pomagają także zwierzętom. Dzieci wręczają pokarm, koce i zabawki dla milusińskich ze schronisk „Gryfiński kojec” oraz chojeńskiego „Psijaciele”. Wspierają również zwierzęta leśne, aby w okresie zimy pomóc przerwać im trudny dla nich czas. Pomoc polega na zbiórce żywności, która zostaje przekazana do Nadleśnictwa Chojna i Mieszkowice. Nasze przedszkolaki mają wielkie serduszka i wiedzą, że innym należy pomagać. Że pomaganie jest dobre i ważne, że zmienia świat na lepsze.

W liście do pana Owsiaka przedstawiłyśmy zarys działalności naszego przedszkola, a także napisałyśmy o nim wiersz. Pisząc list w skrytości liczyłyśmy na odpowiedź. I tak też się stało. Fundacja WOŚP przesłała nam piękne słowa podziękowania za aktywny udział w niesieniu dobra. Do podziękowań dołączono zdjęcie członków fundacji oraz kalendarz na 2022 rok.

Przy okazji tego 30 Finału chciałybyśmy podziękować dzieciom, a przede wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Mamy nadzieję, że będziemy w dalszym ciągu pomagać tym, którzy tego potrzebują. Że nigdy nie będziemy obojętni na krzywdę ludzi i zwierząt. Pamiętajmy, że „nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

                                                                                                                                                            Nauczycielki

                                                                                                                             Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie