Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Misie

Zabawa 1

Świąteczne porządki” – zabawa ruchowo – naśladowcza.

Zabawa 2

„Gdzie jest zabawka?”- zabawa dydaktyczna, doskonalenie schematu własnego ciała i orientacji przestrzennej.

Dziecko wybiera dowolną zabawkę. Rodzic podaje instrukcje słowne. Naśladuje sposób mówienia robota, wypowiadając słowa z podziałem na sylaby, np.:

– Wstań i zrób krok do przodu.

– Postaw zabawkę przed sobą.

– Weź zabawkę i posadź na kolanie.

– Zabawka wędruj do góry po nodze. Doszła do brzuszka.

Rodzic koryguje ewentualne błędy w wykonaniu poleceń przez dziecko.

Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Muchomorki

Zabawa matematyczna „Liczymy bombki”

Rodzic rysuje 3 rzędy kółek tej samej wielkości po 4 w każdym. Zadaniem dziecka jest pokolorować w pierwszy rzędzie trzy bombki na żółto; w drugim 2 na czerwono a w ostatnim 4 na niebiesko. Dziecko określa których bombek jest najwięcej a których najmniej.

Ćwiczenia oddechowe „Przenosimy bombki”,

Kilka niewielkich kółek (maksymalnie 6) oraz dwie kartki. Zadaniem dziecka jest za pomocą rurki przenieść bombki (kółka) z jednej kartki na drugą, zasysając powietrze tak, aby bombka przykleiła się do rurki.