Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Muchomorki

Zabawa słowna „Dzielimy na sylaby”

Wymień nazwy ozdób choinkowych i podziel je na sylaby klaszcząc w ręce. Powiedz jaką sylabę słyszysz na początku. Policz sylaby w słowach: bombka, świeczka, dzwonek, renifer, światełka, gwiazdka.

Ćwiczenia grafomotoryczne „Choinki we wzorki” – wykonaj kartę pracy ze strony:

Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Misie

Zabawa 1

„Wspólne pieczenie świątecznych pierniczków” – poznawanie tradycji i zwyczajów świątecznych.

Rodzic prezentuje produktów i akcesoria potrzebne do pieczenia pierniczków. Dokładne omawia wygląd, konsystencję, zapach i zastosowanie produktów. Zachęca dziecko do dotykania, wąchania i dzielenia się swoimi odczuciami. Rodzic wyjaśnia dziecku co będą robić z zebranych produktów, demonstruje działanie akcesoriów (robota kuchennego oraz zestawu do ręcznego ucierania). Po upieczeniu dziecko wraz z rodzicem dekoruje pierniczki.

Zabawa 2

„Pierniczki” – Kolorowanka online.

Pierniczki