15 września 2022r. w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie słuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropki biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. Starszaki brały udział w „ kropkowym” pokazie mody. Wspólnie bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Ponadto, ozdabialiśmy teren wokół przedszkola kredowymi, kolorowymi kropkami! Wszędzie było, można rzec -„kropkowo” – kolorowo i radośnie, o czym przekonuje nas galeria zdjęć!

D. Grabowska