Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 2021

„ Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich

jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział,

podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się”.

(Pierre de Coubertin ) 

 

W piątek 29 stycznia 2021 nasze 5 -latki uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków. Do boju stawiły się dzieci z czterech grup: Biedronki, Żabki, Motylki i Stokrotki. Ze względów epidemiologicznych tegoroczna olimpiada odbyła się w dwóch turach po dwie grupy. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym wniesieniem flagi olimpijskiej oraz zapaleniem znicza. Następnie wszyscy odśpiewali hymn Polski, po którym uroczystego otwarcia igrzysk dokonała wicedyrektor naszego przedszkola pani Sabina Cedro, życząc sportowcom dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Po uroczystej przemowie nadszedł czas na to, aby wszystkie grupy rywalizujące ze sobą przywitały się okrzykiem oraz złożyły ślubowanie olimpijskie. Kolejnym etapem był test wiedzy o Igrzyskach Zimowych. Dzieci zdały go doskonale. Potrafiły wymienić symbole olimpijskie, znały kolory kół olimpijskich i ich znaczenie. Oczywiście zawody nie mogły się rozpocząć bez odpowiedniej rozgrzewki. Wszyscy sportowcy ćwiczyli zgodnie z instrukcją trenera. Wreszcie zaczęły się zawody, na które wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Dzieci startowały w takich konkurencjach jak: slalom hokejowy, toczenie piłki, rzuty woreczkami do celu, przekładanie szarfy i przejście przez śrubę, skoki w workach, przejście po ławeczce gimnastycznej z woreczkiem na głowie, niesienie lotki na paletce. Dzieci bardzo przeżywały każdą z tych konkurencji, dopingowały swoje koleżanki i kolegów. Na koniec każda grupa zaśpiewała przygotowaną piosenkę o tematyce zimowej. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja ruchowa do słów tych piosenek. Poziom sportowy tegorocznej olimpiady był bardzo wysoki. Nasi mali sportowcy dzielnie walczyli, ale niestety nie udało się wyłonić zwycięzców. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na medal za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do trudnych zmagań sportowych. Należy szczególnie podkreślić zasady fair play, którymi kierowali się nasi zawodnicy. Nikt nie płakał, nie oszukiwał, wszystkie konkurencje były wykonywane dokładnie i do końca. Brawo dla wszystkich uczestników olimpiady! Po sportowych zmaganiach, wszyscy z zadowolonymi minkami udali się na pyszny i zasłużony obiadek. Dziękuję wszystkim za udział i wspaniałą zabawę!

       A. Stelmach