Dzień pizzy w Motylkach

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci z grupy ,,Motylki” w tym dniu postanowiły pobawić się w kucharzy i przygotować swoją pizzę. Najpierw przedszkolaki poznały kilka ważnych informacji odnośnie pizzy min.: z jakiego kraju pochodzi, jakie składniki są potrzebne do jej przygotowania, skąd wzięła się nazwa popularnej Margherity. Następnie mali kucharze bawili się przy skocznych piosenkach włoskich. Gdy nadszedł czas na przygotowanie pizzy dzieci wymieszały składniki, rozwałkowały ciasto i rozłożyły na niej ser, szynkę, ananasa, kukurydzę. Tego dnia ,,Motylki” zrobiły także największą pizzę (z chusty animacyjnej), pizzerinki wyklejane plasteliną oraz ,,papierową pizze rodzinną”. Po zabawie nadszedł czas na degustację czyli jedzenie najsmaczniejszej własnoręcznie przygotowanej pizzy.

A. Brzoska