Misiowy Bal Karnawałowy

W dniu 10 lutego 2021 roku, w grupie “Misie” odbył się Bal Karnawałowy. Celem zajęć i wesołej zabawy było przybliżenie przedszkolakom zwyczajów związanych z karnawałem. Na początku uroczystości dzieci oglądały oraz omawiały ilustracje zgodnie z tematyką zajęć. Po części teoretycznej rozpoczęto wspaniałą zabawę. Każdemu “Misiowi” wielką frajdę sprawiło odgadywanie, na podstawie założonych kostiumów, za jaką postać przebrało się pozostałe koleżeństwo. Wszyscy wyglądali zjawiskowo! Następnie przedszkolaki tańczyły w parach, w kółeczkach bądź solo w rytm płynącej muzyki. 

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w konkursach. Niemało emocji przysporzył dzieciom taniec w parach z balonem ściskanym między brzuszkami. Każdy tancerz musiał utrzymać balon jak najdłużej bez użycia rąk. W trakcie tańca na skrawkach gazet również było dużo śmiechu. Po pląsach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Dzieci z apetytem zjadły pyszny poczęstunek. Ten wyjątkowy dzień sprawił maluchom mnóstwo radości i zapewne zapadnie w ich pamięci na dłużej.

M. Podleśna