Dzień św. Patryka

Dnia 17.03.2021r. dzieci z grup Stokrotki i Słoneczka obchodziły irlandzkie święto narodowe – Dzień Św. Patryka. Obowiązującym kolorem tego dniu był kolor zielony nawiązujący do krajobrazu Irlandii i jej symbolu – koniczynki. Dzieci ubrane na zielone uczestniczyły w zabawie. Wyruszyły na spotkanie z skrzatem „Leprechunem”, który pilnuje skarbu na końcu tęczy. Dzieci musiały wykonać zadania, aby dotrzeć do ukrytego skarbu. Nazywały kolory tęczy i liczyły w języku angielskim, odnajdywały ukryte w sali symbole Irlandii, tańczyły i ozdabiały kapelusze „Leprechuna”. Dopiero po rozwiązaniu wszystkich zadań sprytny skrzat podzielił się z nami swoim skarbem. Każde dziecko otrzymało złotą monetę i medal w kształcie koniczynki na szczęście.

M. Bigus