Ptaki i ich gniazda

W dniu  17.03.2021 r. dzieci z grupy “Misie” rozmawiały na temat ptaków. Celem zajęć było zachęcanie do systematycznej obserwacji przyrody oraz pogłębianie wiedzy z zakresu ornitologii. Na początku, dzieci zostały zapoznane z wyglądem wybranych ptaków i ich obyczajami. Po czym przystąpiły do ćwiczeń ortofonicznych polegających na naśladowaniu ich odgłosów. W dalszej części, maluszki wykazały się dużą  kreatywnością w trakcie wykonywania ptasich jajek z ekologicznego materiału jakim jest masa solna.  Następnie, wyścieliły gniazdka skonstruowane z krepiny suchą trawą. Na koniec umieściły w nich swoje wytwory. Przedszkolaki z zaangażowaniem  wykonały  wszystkie zadania, które dały im mnóstwo frajdy.

M. Podleśna