Powitanie Wiosny 2021

W dniu 22.03.2021 roku przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody, a w wazonach pojawiły się gałązki bazi i forsycji. W galeriach plastycznych nie zabrakło też prac, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny, zarówno kwiatów jak  i ptaków. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu w wiosennych humorach. Dzieci z grupy Pszczółki przygotowały dla wszystkich przedszkolaków wiosenne przedstawienie. W inscenizacji Pani Wiosna budziła przyrodę do życia, a Kurka z wiersza „W aeroplanie” Juliana Tuwima przysparzała babci nie lada kłopotów. Równie oczekiwaną przez przedszkolaki atrakcją był spacer wokół przedszkola. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzanny, kolorowe kwiaty, wiatraczki albo instrumenty muzyczne. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Dzieci  głośnymi okrzykami próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre. 

K. Figórek

M. Czerwonka