W dniu 24.03.2021r. maluchy z grupy “Misie” w trakcie zajęć dydaktycznych poznały właściwości drożdży. Przedszkolaki obserwowały rozczyn drożdżowy. Badały zapach, spoistość i miękkość ciasta. Dowiedziały się, jakich składników należy użyć do przygotowania ciasta drożdżowego. Następnie, po uprzednim umyciu rąk, dzieci z zapałem przystąpiły do wspólnego zadania, a mianowicie przygotowania  wypieku.  Po wyłożeniu ciasta na blachę, dzieci cierpliwie czekały na końcowy efekt. W między czasie, ochoczo zaangażowały się w sprzątanie stanowiska  pracy. Kiedy nastąpił kulminacyjny moment, czyli ciasto było już gotowe, “Misie” były z siebie niezwykle dumne, widząc finalny rezultat swojego działania. Ciasto „wyszło” bardzo smaczne.

M. Podleśna