Konkurs recytatorski

Dnia 25 marca 2021r. w naszym przedszkolu odbył się po raz trzeci Konkurs Recytatorski pt. „Każdy przedszkolak to mały Polak”, zrealizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna nasza Polska cała”. Udział wzięły dzieci 5 – letnie z grup: Żabki,  Biedronki oraz Motylki. Dla każdego z nas bardzo ważna jest nasza Ojczyzna. Wielu znakomitych poetów w swych wierszach ukazuje jej piękno i niepowtarzalność. Dlatego jednym z głównych celów konkursu była popularyzacja wśród dzieci utworów literackich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.  W tym roku 11 uczestników stanęło do pojedynku o tytuł mistrza recytacji, których oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Ewelina Kozłowska  z grupy Stokrotki, p. Anna Koksanowicz z grupy Słoneczka i p. Magdalena Podleśna z grupy Misie. Zanim rozpoczął się konkurs dzieci powiedziały wspólnie wiersz, który znają wszyscy – „Katechizm Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy. Uczestnicy konkursu prezentowali piękne utwory m.in. Czesława Janczarskiego, Marii Jeżewskiej, Władysława Bełzy. Poziom był bardzo wysoki, przedszkolaki mimo tremy, wypadły znakomicie.  W przerwie, podczas obrad jury,  „Żabki” zaśpiewały znaną piosenkę „Kocham Cię Polsko”, a wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Polski i jej symboli narodowych, rozwiązując zagadki. Następnie komisja konkursowa po trudnej debacie podała laureatów konkursu:

I miejsce – Kinga Jóźwik – „Moja Ojczyzna” Maria Jeżewska

II miejsce – Zofia Suszko – „Symbole narodowe” Agata Dziechciarczyk

III miejsce – Kacper Foremny – „Moje miasteczko” Czesław Janczarski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom za udział w tegorocznym konkursie i za wspaniałe prezentacje. Dziękuję paniom nauczycielkom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. Dziękuję Radzie Rodziców Bajkowego Przedszkola Miejskiego za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

K. Gawlas