Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Misie

Zabawa 1

Zabawa ruchowo – naśladowcza „Zwiedzam piękną Polskę”

Dziecko naśladuje czynności, wymienione w opowiadaniu czytanym przez rodzica.

Jesteś nad Bałtykiem. Fale uderzają o brzeg i szumią (dziecko naśladuje odgłosy: szuuu, szuuu). Zakładasz strój kąpielowy (dziecko naśladuje ubieranie stroju). Przed wskoczeniem do wody musisz wykonać rozgrzewkę czyli cztery pajacyki i pięć skłonów (dziecko wykonuje ćwiczenia). A teraz siuuup (dziecko powtarza) do wody. Oj, trochę zimno, brrr (dziecko powtarza i pokazuje jak się trzęsie z zimna). Spróbuj zanurkować – bul, bul, bul (powtarza i naśladuje nurkowanie). Szybko się wycierasz i ubierasz (naśladuje czynności) i wykonujesz dłuuuuugi skok (długi skok obunóż) do Warszawy. Zwiedzasz naszą stolicę (naśladuje podziwianie zabytków). Chwila odpoczynku na wypicie wody (naśladuje picie). Teraz wykonujesz jeszcze dłuuuższy skok do Zakopanego (dziecko wykonuje skok obunóż). Wspinasz się na najwyższy szczyt – Rysy, nie jest to łatwe, ciągle ocierasz pot z czoła (naśladuje). Jesteś! Ale piękne widoki! Zasłużyłeś na odpoczynek (siada i naśladuje oglądanie widoków).

Zabawa 2

Prezentacja multimedialna „Polskie Symbole Narodowe”.

https://www.youtube.com/watch?v=DCwEJ9tHt5c

Po obejrzeniu, dziecko wymienia polskie symbole narodowe podane w prezentacji.