Misie poznają różne zawody - fryzjerka

W tym tygodniu grupa “Misie” omawiała temat kompleksowy “Poznajemy zawody naszych rodziców”. Wobec tego, w dniu 19.05.2021 r. przedszkolaki miały przyjemność gościć Panią  Justynę Bruszniewską, mamę Emila, która przybliżyła  temat związany z zawodem fryzjera. Pani Justyna szczegółowo opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz  zaprezentowała sprzęt fryzjerski: pelerynę, różnego rodzaju nożyczki, grzebienie, szczotki, spinki, kosmetyki do włosów itp.  Maluchy próbowały odgadywać nazwy tych atrybutów i konkretnie określały do czego one służą. Następnie, nasz gość, wszystkim dziewczynkom i chłopcom, stworzył na głowie piękne fryzury. Na zakończenie, “Misie” z przyjemnością i dużym zaangażowaniem, w trakcie swobodnych zajęć odzwierciedlały pracę dzisiejszego gościa, wykorzystując nowo otrzymaną zabawkę tj. “zestaw małego fryzjera” . Dzieci były zachwycone z przebiegu spotkania, które zapewne na długo zapadnie w ich pamięci. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Justynie za poświęcony czas oraz życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

M. Podleśna