Spotkanie ze strażakami

Straż pożarna szybko mknie,

do pożaru spieszy się.

Wiemy o tym doskonale,

przecież jadą na sygnale

20 maja 2021r. w ramach tematu kompleksowego „Poznajemy zawody” gościliśmy w naszej grupie strażaków: pana Dawida – strażaka z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie i pana Jakuba – strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. W trakcie spotkania dzieci poznały specyfikę ciężkiej pracy, którą wykonują strażacy. Przedszkolaki  z  zaciekawieniem słuchały jak nasi goście opowiadali o swoich strojach i podręcznym wyposażeniu i  mimo młodego wieku wykazały się dość dużą znajomością podstawowych zachowań podczas sytuacji niebezpiecznych. Strażacy zaprosili nas również do remizy, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem. Misiaki, a szczególnie chłopcy byli bardzo zainteresowani pracą strażaka. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i życzymy samych bezpiecznych akcji oraz tego, aby pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

S. Cedro