Co robi krawcowa ?

Realizując blok tematyczny o zawodach, w dniu 21.05.2021 r. Misie zapoznały się z pracą krawcowej. Dzieci oglądały przybory krawieckie. Dowiedziały się  o etapach powstawania ubrania. Z ciekawością przyglądały się pokazowi nawlekania nici na igłę oraz podstawowego ściegu – fastrygi. Przedszkolaki  aktywnie brały udział w różnych zabawach nawiązujących do pracy krawcowej m.in. zwijały wstążki na ogromną szpulkę, segregowały i liczyły kolorowe guziki, porównywały długości i fakturę skrawków różnych materiałów.  Ćwiczyły także motorykę małą poprzez nawlekanie guzików na sznurki.  Nie mogło również zabraknąć  wiersza J. Brzechwy pt. “Tańcowała igła z nitką”. Dzieci w skupieniu słuchały jego treści. Na zakończenie zajęć, maluszki kolorowały obrazki przedstawiające kontury ubrań zgodnie ze swoją inwencją. 

M. Podleśna