Dnia 23 września 2021 roku dzieci z grupy „Krasnale” odwiedziły Pogotowie Ratunkowe w Chojnie. Dzięki uprzejmości pana Bartosza – wykwalifikowanego ratownika medycznego dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki, sprzętem medycznym ratującym życie. Dowiedziały się, kto pracuje w pogotowiu i czym się zajmuje. Wielkim przeżyciem dla dzieci było wejście do prawdziwej karetki. Mogły zobaczyć jak wygląda ona od wewnątrz. Odważni mogli zademonstrować pod okiem pana Bartka w jaki sposób chorzy korzystają z noszy, krzesła do przewożenia pacjentów. Niemal każdy sprawdził za pomocą odpowiedniego przyrządu jak bije mu serduszko. Przedszkolaki wykazały się znajomością numeru alarmowego i numeru do pogotowia ratunkowego. Był to dla dzieci ciekawie spędzony czas i świetna okazja by oswajać się z karetką. Dziękujemy Panu Bartkowi za poświęcony dla dzieci czas.

M. Okońska