Pierwszy Dzień Jesieni w Stokrotkach i Słoneczkach

23 września 2021r. obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. W tym dniu najpierw rozmawialiśmy o charakterystycznych cechach nowej pory roku. Dzieci posiadają dużą wiedzę na temat jesieni, którą bardzo chętnie dzieliły się z rówieśnikami. Po rozmowie przeszliśmy do stolików, gdzie na przygotowanych kartkach wykonywały jesienne drzewo z wykorzystaniem farb plakatowych, pędzli i gąbek. Po wykonaniu zadania plastycznego wybraliśmy się na poszukiwanie jesieni w okolicy przedszkola. Dzieci po wyglądzie liści i owoców rozpoznawały nazwy drzew i krzewów. Nazbieraliśmy kasztany i żołędzie, które zanieśliśmy do przedszkola i zrobiliśmy z nich pierwszą jesienną dekorację. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia i umówiliśmy się, że powtórzymy je w najbliższym czasie.

E. Koniecka

J. Zalewska