Spotkanie z Panią Jesienią

W dniu 23 września 2021 roku dwie grupy: „Misie” i „Muchomorki” uczestniczyły w spotkaniu z Panią Jesienią. Zajęcia miały na celu poszerzyć wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie w nadchodzącej porze roku. Była to również świetna okazja do integrowania się dzieci z różnych grup przedszkolnych. Niecodzienny gość zawitał ubrany w jesienne barwy, na głowie miał kapelusz, a w rękach parasol oraz duży, wiklinowy kosz ze swoimi wspaniałymi darami.  Na początku zajęć, czterolatki wielozmysłowo odkrywały skarby jesieni. Dzieci losowały z kosza: jabłka, gruszki, śliwki, orzechy, słonecznik, cebulę, buraka, marchewkę, ziemniaki, seler, pietruszkę, dynię, kabaczka, kasztany, żołędzie, jarzębinę oraz liście. Poznawały te przedmioty za pomocą wzroku, węchu, słuchu, dotyku, a niektóre z nich za sprawą smaku.  Następnie przedszkolaki oglądały cztery plansze demonstracyjne przedstawiające wszystkie pory roku. Porównywały szczegóły i różnice. Po czym wybierały tę, która wskazywała właśnie jesień oraz jej cechy charakterystyczne. Dużo frajdy przysporzył również jesienny konkurs. Zadanie polegało na losowaniu z wiklinowego koszyczka karteczek z zagadkami. Wszyscy uczestnicy z zapałem starali się podać poprawną odpowiedź, aby zdobyć punkt. W dalszej części dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. „Kolorowe listki”. Rozwijały swoją wyobraźnię twórczą poprzez ilustrowanie ruchem treści piosenki. Na zakończenie zajęć, Pani Jesień w ramach podziękowania za aktywne uczestnictwo rozdała przedszkolakom pamiątkowe dyplomy z wizerunkiem jesiennego liścia.

M. Podleśna