Zajęcia adaptacyjne w grupie XI

W przedszkolu przy ul gen. WŁ. Sikorskiego powstał nowy oddział przedszkolny. Praca w tym oddziale będzie oparta na założeniach pedagogiki Marii Montessori, o czym poinformowałyśmy rodziców na pierwszym spotkaniu. Zauważyłyśmy, że pomysł prowadzenia grupy metodą Marii Montessori bardzo spodobał się rodzicom. Pod koniec września przeprowadziłyśmy zajęcia adaptacyjne dla dzieci, podczas których odbyło się głosowanie na nazwę grupy. Większość rodziców i oczywiście dzieci chciała, aby nasza grupa nazywała się ,,Jeżyki”, co spotkało się także z wielkim entuzjazmem z naszej strony. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w pierwszych zajęciach, podczas których nie tylko śpiewały piosenki – powitanki, bawiły się chustą animacyjną ale przede wszystkim zainteresowały się pomocami rozwojowymi umieszczonymi na dostosowanych do wzrostu dzieci regałach. Przelewały wodę, przesypywały kaszę, segregowały drobne elementy według kształtu i koloru. Podsumowaniem zajęć był spacer na plac zabaw, gdzie dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy ,,Będę przedszkolakiem” za wspaniały udział w zajęciach adaptacyjnych. Wszyscy rozstaliśmy się w bardzo dobrych humorach, a dzieci obiecały, że na pewno z uśmiechem przyjdą do przedszkola.

E. Myszogląd,

J. Zalewska