Dnia 08.10.2021r. dzieci z gr. Muchomorki realizowały zadanie „Kulinarne podróże małe i duże” z projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Całą grupą wybraliśmy się w ciekawą i apetyczną podróż kulinarną. Poznaliśmy różne owoce oraz ich kraje pochodzenia. Muchomorkom udało się posegregować przyniesione owoce na: owoce egzotyczne i owoce pochodzące z naszego kraju. Na początek umyliśmy ręce i owoce, bo każdy przedszkolak wie, że należy dbać o zdrowie i higienę. Z ochotą przystąpiliśmy do działania. Każdy dzielnie kroił i nakładał kawałki owoców na patyczek. Stworzyliśmy piękne, kolorowe, a przede wszystkim pełne witamin szaszłyki. W wykonaniu smacznych przekąsek pomogły nam dzieci z grupy Motylków.

M. Bigus