W dniu 12 października 2021 roku, w grupie pierwszej i drugiej zorganizowano wspólne przedsięwzięcie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Na początku, dzieci wysłuchały baśni „Czerwony Kapturek” czytanej przez nauczycielkę. W tym czasie, druga nauczycielka, schowana za kotarą drewnianego teatrzyku przedstawiała fabułę za pomocą pacynek. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej treści. Następnie „Misie” i „Muchomorki” ochoczo przystąpiły do quizu „ Czy to ta bajka?”. Uczestnicy zabawy wybierali ilustracje przedstawiające przedmioty należące tylko do bajki, którą wcześniej wysłuchali. W dalszej części, dzieci starannie kolorowały obrazki związane z baśnią „Czerwony Kapturek”. Dużo radości sprawiło dzieciom uczestnictwo w zabawie ruchowej pt. „Uwaga wilk!”. Przedszkolaki z zapałem wcieliły się w rolę zwierząt leśnych. Zwierzątka miały za zadanie uciekać i tym samym nie dać się złapać się groźnemu wilkowi ( w tej roli wystąpił Piotruś). Na zakończenie nauczycielki podziękowały swoim przedszkolakom za zaangażowanie w trakcie trwania zajęć. Minione przedsięwzięcie dało sposobność integrowania się dzieci z innych grup. Była to również sprzyjająca okoliczność do propagowania czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz „zaprzyjaźnienia się” z książką, do rozwijania zdolności koncentracji uwagi, poznawania świata, poszerzania wiedzy, a także słownika.

M. Bigus, M. Podleśna