Przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka” od września przystąpiły do II edycji projektu ekologicznego ,, Ekokulturalne Przedszkole”, którego celem jest podejmowanie różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć do działania oraz poszerzania ich świadomości ekologicznej. W każdy miesiącu od września do maja przedszkolaki będą podejmować się jednego zadania – wyzwania. Pierwszym wyzwaniem, którego podjęły się ,,Słoneczka” było stworzenie w przedszkolu ,, Zielonej sali”. Dzieci przyniosły do przedszkola roślinki doniczkowe oraz przygotowały ekologiczny nawóz do podlewania kwiatków. W październiku ,,Słoneczka” podjęły się kolejnego wyzwania, którym było przygotowanie ,, Kącika makulatury”. Do przygotowanego pudełka dzieci będą zbierać niepotrzebne papiery, z których będą korzystać przede wszystkim w czasie zabaw swobodnych.

A. Koksanowicz