Dnia 27 października 2021 roku w ramach zakończonej akcji pt. „Znicz Pamięci” przedszkolaki z grup „Stokrotki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę autokarową do Starych Łysogórek na Cmentarz Wojenny 1 Armii Wojska Polskiego, celem uczczenia pamięci zmarłych żołnierzy. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści nauczycielek na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki miały okazję zobaczyć pomnik – czołg i zrobić sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia. Zadowoleni i przepełnieni nową wiedzą wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zakupienie zniczy i przyniesienie do przedszkola!

E. Kozłowska, E. Koniecka, A.Koksanowicz