Dzień 28 października 2021r. był „Dniem chleba” w grupie „Stokrotek”. W tym dniu zajęcia rozpoczęły się historyjką obrazkową pt. „Od ziarenka do bochenka”, dzięki której dzieci dowiedziały się skąd pochodzi chleb, jaka jest długa droga od siewu zboża do chleba, który możemy kupić w sklepie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty będą potrzebne do wypieku chleba. Po przygotowaniu i omówieniu składników przystąpiliśmy do włożenia ich, w odpowiedniej kolejności, do specjalnej foremki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały poszczególne etapy naszej pracy. Potem włączyliśmy maszynę i wróciliśmy do sali. Po upływie pewnego czasu poszliśmy sprawdzić, co się dzieje z ciastem. Okazało się, że ciasto zaczyna rosnąć i niedługo będziemy mogli zobaczyć gotowy chleb. Po trzech godzinach chleb był gotowy. Wyciągnęliśmy go z foremki i pozostawiliśmy do wystygnięcia. Czekając na degustację naszego wypieku, bawiliśmy się w zabawę pt. „Mało nas do pieczenia chleba”. Kiedy chleb ostygł, pokroiliśmy go na porcje i zaczęliśmy jego degustację. Upieczony przez nas chleb bardzo wszystkim smakował i postanowiliśmy, że jeszcze nie raz upieczemy taki smakołyk w przedszkolu.

E. Koniecka