Dzieci z grupy Żabki uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-informacyjnym „Dzieciaki Mleczaki”, który ma na celu promocję spożywania mleka i jego przetworów. Dzieci uświadamiają sobie rolę mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę i udział w zajęciach edukacyjnych dowiadują się, że mleko to napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. W naszej grupie we wrześniu dzieci przygotowywały mleko smakowe – bananowe. W październiku uczestniczyły w zajęciach na temat wartości odżywczych jogurtów. Poznawały różne rodzaje jogurtów. Opowiadały, które z nich lubią najbardziej. Następnie zapoznały się z poszczególnymi etapami przygotowania jogurtu z owocami, z truskawkami. Na koniec nastąpiła degustacja. Wspólnie wykonany jogurt bardzo wszystkim smakował. Od tej pory nasze Żabki już wiedzą, że mleko i przetwory mleczne stanowią bardzo ważny element codziennej diety. Zawierają wiele witamin i minerałów. Zachęcamy wszystkich przedszkolaków do spożywania mleka i jogurtów.

A. Stelmach