W dniu 09 listopada 2021 roku dzieci z grupy „Misie” i „Muchomorki” powitały wyjątkowych gości – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mętnie. W trakcie spotkania druhowie przekazali wiele cennych wiadomości. Zaznajomili przedszkolaków z okolicznościami, w których niezwłocznie należy korzystać z numerów alarmowych. Poinformowali o swoich obowiązkach służbowych. Podkreślili, że nie polegają one jedynie na gaszeniu pożarów, ale także na udzielaniu pierwszej pomocy w celu ratowania zdrowia i życia potrzebujących ludzi. Następnie, z wielkim zaangażowaniem maluchy przystąpiły do czynności praktycznych. Dzieci miały sposobność obejrzeć sprzęt, którym dysponują strażacy w trakcie trwania akcji. Miały także możliwość porozmawiać ze sobą przez radiotelefony strażackie, sprawdzić działanie węża strażackiego oraz przymierzyć prawdziwy mundur strażacki. Jednak największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Każdy „Miś” i „Muchomorek” mógł podejść do modelu, aby na nim poćwiczyć  oraz poznać odpowiednie techniki udzielania ratunku osobie poszkodowanej. Na zakończenie strażacy rozdali dzieciom odblaskowe opaski, które przyczynią się do zwiększenia widoczności i tym samym zapewnienia bezpieczeństwa wieczorową porą. Nabyte kompetencje zapewne przyczynią się do nabrania pewności, do kształtowania odpowiednich zachowań u maluszków w trakcie napotkania ryzykownych sytuacji. W tym miejscu dziękujemy panom: Jakubowi Jabłońskiemu, Krzysztofowi Kurdziel i Łukaszowi Podleśnemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mętnie za odwiedziny, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

M. Podleśna