Dnia 10-go listopada 2021 r. w grupie Jeżyki odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Jeża. Tego dnia także odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci, wspaniale przebrane w,, jeżykowe” stroje, zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Zaśpiewały piosenki o jeżyku, a na instrumentach perkusyjnych zagrały melodię do piosenki pt.,, Mały jeżyk na bębenku gra”. Ci odważniejsi, potrafili stanąć na scenie i zarecytować wiersz pt.,, Jestem sobie mały jeżyk”. Nie zabrakło także wierszyka pt.,, Mam trzy latka”, który wszystkie przedszkolaki w dużym stopniu opanowały. Na zakończenie przedstawienia dzieci wykonały taniec do piosenki pt,, Do przedszkola”. Następnie pani Dyrektor, wielkim ołówkiem, dokonała ,,pasowania na przedszkolaka”. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i pogodnej atmosferze.

E. Myszogląd