19 listopada 2021r. trzylatki z grupy Żabki uczestniczyły w Ogólnopolskim projekcie Piękna Nasza Polska Cała – „Każdy przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi Prawami Dziecka. Przybliżono im postać wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, który bardzo kochał i szanował dzieci. Maluchy z uwagą słuchały wiersza pt. „Prawa dziecka”, a następnie poprzez zabawę uczyły się o swoich prawach. Wspólnie wykonały plakat tematyczny, który umieściliśmy na grupowej gazetce. Po przeprowadzonych zajęciach, Żabki na pewno będą wiedziały, że mają prawo do: miłości, rodziny, nauki, zabawy, opieki i pomocy. Mają prawo być sobą, mają prawo do popełniania błędów, do własnego zdania i szacunku. A my pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

A. Stelmach