Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

W dniu 25 listopada 2021 roku w grupie II obchodzono niezwykłą uroczystość. Właśnie w tym dniu przypadał „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. To znaczy, że ta znana maskotka ma swoje urodziny. W związku z tym, iż nazwa grupy to „Misie” radośnie celebrowano święto jubilata. Na początku zajęć zapoznano przedszkolaki z celem spotkania. Przybliżono historię powstania pluszowego misia. Dzieci w skupieniu oglądały ilustracje przedstawiające popularnych na całym świecie bajkowych misiów. Porównywały ich wygląd. Wskazywały różnice i podobieństwa. Nie brakowało również tańców, piosenek oraz różnych zabaw o tematyce „misiowej”. Wszyscy aktywnie uczestniczyli, śpiewali oraz pląsali przy muzyce. Po pełnej uśmiechu zabawie, dzieci przystąpiły do twórczego zadania mającego na celu pobudzić ich kreatywność i wyobraźnię. Przedszkolaki z zapałem przystąpiły do pracy, która polegała na własnoręcznym wykonaniu maskotki „misia z mikrofibry”. Nauczycielka poinformowała, iż każdy pluszak jest unikatowy, gdyż nie można takiego kupić w żadnym sklepie. Dzieci były usatysfakcjonowane końcowym efektem. Na zakończenie zajęć nauczycielka przekazała dzieciom, iż wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Ten dzień, wyjątkowy dzień umożliwił „Misiom” przeżywanie uroczystości przedszkolnych. Zapewne zapadnie w ich pamięci na dłużej.

M. Podleśna