… Abrakadabra,

hokus-pokus,

czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary…

W dniu 29 listopada 2021 roku w grupie drugiej odbyła się zabawa andrzejkowa. Ten dzień był niezwykle radosnym poniedziałkiem przepełnionym wróżbami i magicznymi zabawami. „Misie” przyszły do przedszkola przebrane w piękne stroje i kostiumy. Dzieci ochoczo wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Aby dowiedzieć się co spotka przedszkolaków w przyszłości wróżono między innymi za pomocą kolorów, przedmiotów codziennego użytku oraz ustawiano buciki. „Misie” bawiły się znakomicie, a każda wróżba wzbudzała w nich ciekawość. Czary przeplatane były tańcami oraz zabawami przy nastrojowej muzyce. Chociaż w rzeczywistości to „misiowe” wróżenie było tylko zabawą dostarczyło wiele frajdy, wprowadziło magiczną atmosferę oraz rozbudziło w maluchach chęć poznawania naszej ludowej tradycji.

M. Podleśna