Dnia 20-go grudnia 2021 r. w przedszkolu przy ul gen. Wł. Sikorskiego 25 odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pt.,, Szła kolęda w noc grudniową”. Dzieci z trzech grup z wielkim zapałem i zaangażowaniem prezentowały swoje wokalne umiejętności. Jako pierwsza grupa wystąpiły dzieci z grupy Słoneczka, które zaśpiewały kolędę pt.,, Jezus malusieńki”. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały Stokrotki, które zaśpiewały kolędę pt.,, Przybieżeli do Betlejem pasterze” a na bum rurkach zagrały melodię do kolędy pt. ,,Gdy się Chrystus rodzi;” Jako ostatnia wystąpiła grupa najmłodszych przedszkolaków – Jeżyki i zaśpiewała pastorałkę pt.,, Zaśpiewajmy Jezuskowi” oraz ,,Aniołek maleńki jak wróbelek” , a na instrumentach perkusyjnych zagrała melodię do piosenki pt.,, Ding dong”. Występy dzieci były oceniane przez jury i nagrodzone brawami, dyplomami oraz prezentami. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.

E. Myszogląd