Wszystkie grupy z naszego przedszkola, już od dłuższego czasu szykują się do obchodów Świąt Wielkanocnych. Dzieci sieją rzeżuchę, owies po to, by potem wykonać stroiki na stół wielkanocny, wykonują różnego rodzaju stroiki w postaci baranków, kurczaczków, koszyczków z jajkami, a niektóre grupy nawet malują jajka. Ponadto dzieci uczą się wierszyków i piosenek o tematyce wielkanocnej. Poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach poznają zwyczaje i tradycje związane z obchodzeniem tych Świąt. Jedną z tradycji wielkanocnych jest robienie palm wielkanocnych i w związku z tym w naszym przedszkolu na dzień 08.04.2022r.został ogłoszony konkurs na ,,Najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

Po burzliwych obradach jury został ogłoszony następujący werdykt:

I miejsce-grupa Biedronki

II miejsce-grupa Smerfy

III miejsce-grupa Motylki

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Nasze palmy zostały przekazane do Kościoła pw. Świętej Trójcy w Chojnie i będą wykorzystane podczas procesji.

E. Myszogląd