W dniach 19 – 22.04.2022r. dzieci z grupy ,,Motylki” starały się znaleźć odpowiedź na pytania: ,,Jak dbać o planetę?” oraz ,,Czy mogą to zrobić małe dzieci z przedszkola?” odpowiedź na te pytania brzmi; ,,Oczywiście, że tak!”. Można to robić poprzez: segregowanie śmieci, szczotkowanie zębów przy zakręconym kranie, rysowanie po dwóch stronach kartki (by nie marnować papieru), gaszenie niepotrzebnie święcących się lamp, zasadzenie roślin np.: kwiatów. By w praktyce przyczynić się do oczyszczania naszej planety ze śmieci oraz by uczcić ,,Światowy Dzień Ziemi” obchodzony co roku 22 kwietnia, przedszkolaki wybrały się do parku przy murach miejskich i pozbierały śmieci porozrzucane przy replikach maszyn oblężniczych. ,,Motylki” entuzjastycznie podeszły do sprzątania. Rosną nam młodzi ekolodzy!

A. Brzoska